Denník N

Mikuláš a komunálny dar poslancov v P.B.

Mikuláš je kresťanský sviatok prinášajúci silné posolstvo – ľudia sú radi obdaruvávaní, ale aj radi obdaruvávajú.

Hlavným zmyslom sviatku biskupa sv.Mikuláša je dávať a nečakať dar.

Ak veríte vo fair-play a nenávidíte kamarátšafty komunálnych politikov, mali by ste byť zajtra na pozore. 6. decembra je ustanovujúce zasadnutie MiZ s návrhom programu,  ktorý je od zverejnenia pre slušných ľudí neprijateľný…. 

 

Malo by vás trápiť, ako sa falošne politické strany dokážu na komunálnej úrovni bratať, s cieľom nastaviť pravidlá tak, aby vyhovovali tým,  ktorí prispievajú na politické kampane, aby sa následne presadili VZN, bezlimitné súťaže, ktoré im vyhovujú.  https://www.janspanko.sk/l/zamyslenie/  

 

Hlavnými problémami spoločnosti v Podunajských Biskupiciach je  strata viery v spravodlivosť, dodržiavanie zákonnosti a elementárnych pravidiel, netransparentnosť s varovným číslom 83,  korupcia na každej úrovni.

Zabetónovaní ľudia často len končia na vybraných pozíciách komisií či na miestnom úrade, meste v dozorných radách, v pozíciach  rovnako zabetónovaných pre kontinuitu politiky predchádzajúceho vedenia.

Aký dar nám prinesú novozvolení poslanci na zajtrajšom zasadnutí MiU? Dokážu naplniť predstavu občanov, ktorí počtom hlasov nevolili kontinuitu? Bude mať medzi poslancami podporu nová tvár na vicestarostu, poslanec Lamoš, ktorý získal vo všetkých okrskoch silnú podporu občanov?  Či biskupický valec si dosadí známu volebnú koaličnú dvojičku?

Dáme sa zajtra prekvapiť….

 

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Ján Španko

Základom úspechu sú ľudia, ktorí úprimne pomáhajú realizovať víziu lepšieho života na Slovenska. Vychovávame tu naše deti. Chcem aby videli, že existuje jasná alternatíva a má zmysel po štúdiách sa do rodnej vlasti vrátiť a usadiť sa.