Denník N

Miesto pre život – 100 rokov

Včera sme začali distribúciu filmíku, ktorý robilo naše OZ Presadíme vlastne celý rok. Radi by sme boli, keby sa dostalo k deťom, pre ktoré je určené. Má slúžiť možno ako podklad na ich budúcu identitu. Má byť podklad pre interaktivitu, pre ich tvorivosť i rozvoj otvorenosti, schopnosti a ochoty bádať, byť investigatívcom…občanom.

Venujem sa hlavne sociálnym veciam. Mám vzťah k umeniu, kultúre. Venujem sa finančnému sprostredkovaniu pre významnú spoločnosť a ako vidno na fotke zo súdku rezbárskeho, nemusím vedieť práve i dobre písať. Nie som ani veľký moderátor, hlas i zaujatie publika nie je možno optimálne. Čo je však dôležité, ten film nás nestál veľa vlastných financií, dá sa to v demokracii. Znie to ako klišé, ale chce to presvedčenie, sen…nástroje máme, …sloboda leží na zemi, …len občas zaráža, že nedáme tú energiu, nevyužijeme, „nedvihneme“.

Tu je foto (možno trochu i k téme Mikuláš, ale je to s názvom „Muzika oslobodzuje“ a je to detail…):

Muzika oslobodzuje

Tu je link na film:

https://www.youtube.com/watch?v=ldKCQtDJQos

Zdielajme, priatelia:-). Robme dobro… Prave dnes bude i Mikulas rozdavat darceky (Universal GIFT:-)). Po jednej strane ma anjela a po druhej certa….Nieco podobne je i v tomto filme, cast „rieka“. Nieco podobne som nedavno od jedneho filozofa na youtube (M. Petricek, „Mezi“ (CR)) pocul. Tento renomovany profesor tento ludsky udel rozoberal asi hodinu…:-)

Deti maju za ulohu, hladat vyznamnych rodakov i tvorit videoklip k piesni o Petrzalke, bude to dotvorene s ich asistenciou v sto rokom pripojenia Petrzalky k Bratislave (prva polovica r. 2019)…

Tu je napr. jeden možný zdroj informácií:

Spolek pro vojenská pietní místa

(klik)

 

A že školy zatiaľ nereagovali? (veď nemusia, sú platené z úradu…nie občanmi…nie deťmi, ktoré učia…). Že to od nich závisí? Že to je to, čo by sme chceli i zmeniť a niečo podobné je v knihe Hlava XXII? Že sa toto za tých sto rokov nezmenilo? Viď vyššie stať s mocou, slobodou, ktorá leží a stačí ju zdvihnúť. Možno je to výchovou, školstvom, spoločnosťou…Školstvo nebolo reformované. Možno preto, že spoločnosť má starý softvér, étos zmyslu spoločnosti je málo funkčný… kto vie…

i tu som autor…hlavu hore…moc leží na zemi:-)

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie