Denník N

Osobná reakcia na článok: Huawei nie je čínsky agent

Naši inžinieri, za posledných 30 rokov, svojim odhodlaním a obetou priniesli komunikačné spojenia, kde nikto iný nechcel ani vkročiť, spávali v pralesoch Afriky, obnovovali komunikáciu vo Fukušime, ktorá bola po havárii plná radiácie. 30 rokov driny a sebazaprenia. To je Huawei, ktorý poznám ja

Poruším sľub, ktorý som dal v poslednom blogu. Lebo, práve som si prečítal článok, ktorý ste publikovali od analytika Bloombergu. Skúste preložiť aj ten, ktorý napísal Washington Post, a ktorý označil zatknutie našej CFO za idiotský čin. Áno, našej CFO lebo pracujem vo firme 6 rokov a môžem Vám povedať, že žiadna firma na svete nemá také bezpečnostné kritériá na svojich zamestnancov a svoje produkty ako Huawei, keďže sme pod neustálym tlakom. Vo Veľkej Británii existuje vládne skúšobné centrum, kde každý sieťový komponent našej firmy, ktorý ide do produkcie, prechádza inšpekciou britských úradov. Špeciálne, kvôli firme Huawei.
Naša CFO bola zatknutá počas stretnutia Trumpa a čínskeho prezidenta na summite G20. Žiaľ, naša firma sa stala rukojemníkom Trumpových ambícii v rámci obchodnej vojny, ktorú vedie voči Číne a a proti všetkým, ktorí sa nechajú od neho vydierať. Lebo to je štýl jeho politiky, nielen v Severnej Kórei, v Iráne ale aj na domácej biznisovej scéne v USA, dokonca v EU, keď pohrozil Británii, že ak podpíše dohodu o Brexite, USA prestane obchodovať s Britániou za súčasných obchodných nastavení. Takže dnes je to Huawei zajtra to môžete byť Vy. Všetko pod heslom „America First“, ktoré sa stále viac a viac podobá na „Deutschland uber alles“.
Naši inžinieri, za posledných 30 rokov, svojim odhodlaním a obetou priniesli komunikačné spojenia, kde nikto iný nechcel ani vkročiť, spávali v pralesoch Afriky, obnovovali komunikáciu vo Fukušime, ktorá bola po havárii plná radiácie. 30 rokov driny a sebazaprenia. To je Huawei, ktorý poznám ja. Toto je politické výpalníctvo, nič viac a musí byť jasne pomenované. A čo sa týka bezpečnosti telekomunikačných zariadení? Spomeňte si na fotografiu nemeckej kancelárky Merkelovej, ako máva so svojim mobilom… Ktože ju to odpočúval?

Teraz najčítanejšie

Ivan Hlavanda

Patent na rozum nemám. Som hriešny, omylný, emotívny, častokrát cynicko-sarkastický, ublížil som mnohým, a predsa sa nadejem, že sa nad to povznesiete a pokúsite sa oddeliť predložené myšlienky v mojich blogoch, ktoré budú nasledovať - od ich nedokonalého autora.