Denník N

Aký film si pozrieť? #1

Moja prvá ponuka filmu na tento týždeň je rozšírená o úvod, ktorý odpovie na rozličné otázky tohto budúceho blogoseriálu (to asi nie je slovo)

Pár viet na úvod

Veľa ľudí sa ma pýta aký film si majú pozrieť. Prečo mňa?  Lebo to raz skúsili a moja sugescia sa im páčila. Potom to skúsila znova a kolotoč sa opakoval. Niekedy to bol zásah mimo ich chute ale väčšinou nie. Preto som si povedal, že skúsim odporúčať filmy širšiemu spektru ľudí a niekto to ocení nakoľko sa nebude musieť hrabať na portáloch venovaným recenziám. Začnem tak, že každý týždeň odporučím jeden film ale kľudne mi napíšte do komentáru, že či by ste chceli viac. Dúfam, že tie filmy čo sa páčia mne a veľa kritikom sa budú páčiť aj Vám.

Aké filmy budem vyberať?

Dobrá otázka. Budem vyberať filmy, ktoré si osobne myslím, že spĺňajú nasledujúce atribúty:

– po filme si pripadám premočený emóciami

– film ma veľmi prudko vtiahne do deja a všetko navôkol prestáva existovať

– nejakým spôsobom so mnou pohne

– ukáže mi viaceré uhly pohľadu na nejakú tému

– má jedinečný štýl (réžia, scenár)

– jednoducho sa pri ňom len bavím a pukance zapíjam kolou

– vynikajúco z brucha sa na ňom zasmejem

Filmový výber tohto týždňa môže spĺňať len jednu ale aj viaceré z týchto vlastností.

Taktiež nasledujúce vety je dobré keď spomeniem. Budem sem pridávať hlavne také snímky, ktoré mi prídu, že sú nedocenené či už tu alebo v zahraničí ale zároveň  sú dostupné na pozretie relatívne jednoducho. Na veľmi známe a podstatné filmy, ktoré by mal vidieť každý možno neskôr spravím blog, kde bude ich maličký zoznam aj so žánrami. Ešte musím spomenúť, že tie filmy sa páčia mne a niekomu sa páčiť nemusia a to je v poriadku.

Posledná správa úvodného textu : Prosím nehľadajte film, ktorý ponúkam s dabingom. A ešte skúste mi dôverovať a nepreklikať sa niekde ďalej ale naozaj si ho pozrieť. Sľubujem, že sem dávam iba tie, ktoré sa mi veľmi páčili.

Film na tento týždeň

Dostupnosť: R (od 15 rokov)

Žáner: Akčný, Mysteriózny

Réžia: Renny Harlin

Scenár: Shane Black

Hrajú: Geena Davis, Samuel L. Jackson, Patrick Malahide

Moje hodnotenie: 75%

Krátky postreh: Veľmi som sa pri ňom bavil. Jackson je tu vo vynikajúcej forme dva roky po Pulp Fiction a miestami má tento film podobne ladené dialógy. Geena Davis svoju postavu zvládla majstrovsky. Nie je to nič pre tých čo hľadajú niečo zložité, že naozaj musia dávať stopercentné sústredenie na detaily (aj keď každý film je potom lepší.. alebo horší). Film nič neodokrýva čo už nebolo odkryté. No to nech Vás neodradí pretože pri tomto filme sa fakt sakra zabavíte.

Ktoré z mojich atribútov spĺňa:

– vynikajúco z brucha sa na ňom zasmial

– jednoducho som sa pri ňom bavil a pukance zapíjal kolou

 

Linky na hodnotenie na externých portáloch:

CSFD

IMDB

Rotten Tomatoes

 

 

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie