Denník N

Ochutnávka

Čosi z mojej tvorby…

„Mami, beriem si auto,“ strohým hlasom oznamuje matke. Hm, zoznámte sa, presne takto sa správa môj braček. Starší, ale len trocha. „Si dohodnutý s ockom?“ Prikývne, nič viac. Buchnutie dverí,  je vonku. To sú veci, niečo podobné si môže dovoliť len on. Vybrať sa von večer, vziať si auto a o všetkom sa len tak okrajovo zmieniť. Žiadna novinka, trvalý stav. Áno, zabudla som, mladšia sestra, čo by som ešte nechcela. Nemáš vodičák, ozýva sa mi v hlave. Dobre, ale čo keby som mala? Jednoduchá odpoveď, nič by sa nezmenilo. Nosila by som ho kdesi v kabelke medzi dokladmi, to áno. Možno ešte machrovanie, ale v týchto časoch ani to nie, má ho každá sedemnástka.

Závidím mu. Nemala by som, viem veľmi dobre, ale nedokážem to. Stanislav, pekné meno, keď mu hovoria Stano, ešte krajšie. Ani dievčenské by nebolo na zahodenie, určite lepšie ako moje. Hovorili by mi Stanka, ťažko moderné nie je, ale použiteľné. Hm, prečo on? Je starší, obľúbený, otec na neho nedá dopustiť a matka mu toleruje takmer všetko. Aj ja by som to tak chcela, byť najstaršia, musí to byť skvelý pocit. Pre mňa nepoznaný, som druhá v poradí. Ale prečo, ani ja nechcem byť potrestaná. Narodila som sa, nič viac, na poradie sa ma nepýtali. „Už aj sa obleč, nepotrebujem, aby ťa tu obzerali.“ „Stano už takých videl, o to by som sa nebála,“ reagujem takmer okamžite. Orientujem sa, časopisov s holými babami mal pod posteľou niekoľko. Nič podobné k životu nepotrebujem, ale ponuku neodmietam, tiež som ich prelistovala. Je tam toho, ženské prsia a čosi k tomu, aj tak tam toho veľa vidieť nebolo.

Odišla. Konečne, zatvorené dvere majú v tomto prípade cenu zlata. Obliekať sa? No určite, nechce sa mi, presne takto mi to vyhovuje. Matka tomu nerozumie, bodaj by aj mohla. Kvietkovaná zástera pozapínaná niekoľkými gombíkmi, je v nej navlečená každý deň. Ako mundúr, dostaneš a už sa ho nezbavíš. Je strnulá, nemoderná, ani v spaľujúcej horúčave sa neuvoľní. Presne ako jej spodná bielizeň, nohavičky vytiahnuté až pod prsia, o podprsenke nehovoriac. Ani hovoriť by som o nej nemala, mohla by to považovať za nemravné.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Darina Matichová

Slová, krátke, dlhé, pekné, hlavne hravé, táto hra ma baví. Kontakt: blogerdm@gmail.com