Denník N

Priatelia nezabudnime, že v rodine Jána a Martiny nebudú mať veselé Vianoce…

Už je to raz tak, v tom predvianočnom chaose a zhone nám často unikajú tie najpodstatnejšie hodnoty života. Často naháňame len komerčnú hmotu a hodnotu, a podstata Vianoc nám často kdesi uniká. Možno si myslíte, že medzi  najinteligentnejšie darčeky patria na Vianoce najinteligentnejšie autá, hodinky, hračky pre deti, či mobily, ale nie je to pravda. Medzi  najinteligentnejšie darčeky patria knihy, a myšlienky v nich.

Tie nás potom učia vidieť aj Vianoce inak. Vďaka nim nebudeme pred vianočnou komerciou kapitulovať. Preto Vianoce by sa nemali stať len sviatkom komercie, ale aj časom na zamyslenie sa za uplynulým rokom.

Už na začiatku roku 2018 zažilo celé slušné Slovensko šok. Brutálna  poprava Jána a Martiny, nám otvorila oči, a odrazu sme zistili, v akej politickej tme a temnote to vlastne žijeme. To, čo sa stalo v roku 2018 už priatelia nemôžeme tolerovať, už niet kam ustúpiť.

Preto ďakujem všetkým, ktorí sa v roku 2018 zúčastnili na protestoch proti politickej temnote, ale aj tým, ktorí tým protestom hoci aj doma, či na pracovisku a medzi priateľmi fandili.

Keby tu tie protesty neboli, tak by sa tu nič nezmenilo, len to zlo by ešte viac pritvrdilo, lebo ako vieme, v tej politickej dobe temna boli objednané aj iné popravy a vraždy.

V roku 2018 sa vymenili len figúrky, ale politické temno tu zostáva. To politické temno tu vládne stále tak arogantne, akoby sa tu nič nestalo, akoby Ján a Martina stále žili, a užívali si spolu s nami aj tieto Vianoce. Tieto Vianoce 2018 však budú, už bez Jána a Martiny. Tieto Vianoce preto už nebudú len veselé, ale budú bez nich aj smutné.

Ján a Martina nám všetkým obyčajným občanom Slovenska, ktorí  milujú Slovensko budú chýbať, a najviac budú chýbať určite vo svojich rodinách. Tam veselé Vianoce 2018 pre politiku temna, v ktorej okrem špinavého politického biznisu, nič poriadne nefunguje nebudú mať.

Preto pomodlime sa prosím v týchto sviatočných a vianočných chvíľach aj za ich deti, ktoré položili svoje životy, aj za naše deti a naše vnúčatá.

Oni zapálili svojimi životmi sviečku nám, aby sme videli v akej politickej tme to vlastne žijeme, a preto teraz zapáľme sviečku na našom slávnostnom a vianočnom stole my im,  našim novodobým slovenským hrdinom, ktorí milovali Slovensko tak, že za Slovensko dali to najcennejšie čo mali – svoje mladé životy.

Oni bojovali vo svojom poslednom roku svojho života za nás, a teraz my v roku 2019 a 2020 bojujme za nich. Dokážme Jánovi a Martine, a ich pozostalým, že ich obete za Slovensko neboli márne.

Podarí sa nám však vo volebných rokoch 2019 a 2020 konečne poraziť to politické zlo a temno? Verte mi čaká nás ťažký boj, a keď nás nebude viac, tak ten boj o lepšie Slovensko môžeme zas ľahko prehrať. Prečo?

Tupovoličov, ktorí si zvolia zas-tupcov, ako svojich zástupcov je tu stále dosť. Vy by ste si sadli do lietadla, ktorého kapitánom a pilotom by bol  „kapitán“ ja nie, ale oni určite áno. Takýto voliči sú aj vo vašom okolí, a treba im otvárať oči, veď ide aj o ich dobro.

Prepáčte mi tento neveselý a nevianočný blog v čase veselých Vianoc, ale nemohol som si aj v tomto vianočnom čase nespomenúť na Jána a Martinu, a ich rodiny…

Viac ako komerčné veselé Vianoce, potrebujeme na Slovensku viac svetla, a menej tmy, inak naše životy nebudú mať zmysel. Tma sa dá poraziť len svetlom. Čím nás bude viac, tým ich bude menej, a menej tu bude potom aj ich politického temna.

P.S. Preto neviem ako to bude vo Vašej rodine, ale v našej rodine bude na Vianoce 2018 horieť sviečka aj pre Jána a Martinu,  a ich rodiny…Budem rád, keď sa pripojte aj Vy, lebo len spolu môžeme tu veľkú tmu nad Slovenskom poraziť.

Teraz najčítanejšie

Bindas Tibor

www.BINDAS.eu "3M" Moc Morálnym Múdrym a Slovensko bude silné a spravodlivé pre všetkých. Inak bude platiť: Nakoniec vám budú vládnuť tí neschopnejší z vás. To je trestom za neochotu podieľať sa na politike. Platón Moje blogy sú moje podozrenia, hodnotové súdy, fikcie na veci verejne. Sú písané vo verejnom záujme. Milujem Slovensko. Slovensko má na viac.