Denník N

Počuli ste už Žabie Pierko? Recyklujeme rok 2018

Minulého roku o takomto čase sme sa tešili z prvej našej vydanej skladby….. Sag mir…. A tak v duchu ohňostrojov, sme oslávili našu prvú hudobnú novinku……

Sag mir je môj dialóg s nebom, Bohom, Vesmírom…

„Povedz ty tam hore,… prečo je život tak nudný,… a prečo sa diskutuje medzi ľuďmi,.. že ty všetkému rozumieš,.. odpoveď nám pošli, aspoň kým sme tu.. aký je tvoj zámer pre túto planétu.. tvoj list už čakáme fakt každým dňom, no vedz že nie je ľahké byť človekom…. list nám stále nechodí.. možno iba bývame na nesprávnom poschodí….“ … trochu pozmenená verzia v nemčine s našimi úletmi a farebnými čiapkami je tu. Naša prvá kamerka,… spomienka na minulú zimu:

Neskôr prišli iné hity… naša najviac obľúbená, ako ju my nazývame: „adienka“…. Adieu vzniklo….. hmmmmm…. pri čakaní na pokladňu v potravinách.. Trochu neromantický popis… čo? Múzy sú neúprosné.. Pracujú vždy na tých najnevhodnejších miestach.. V sprche, na záchode, v saune a či na plavárni… v lidli, bille, tescu…. no čo Vám poviem……….. Často chcete spať a počujete pieseň. S múzami nie je vždy zábava. Proste sa objavujú a miznú… sú nevyspytateľné ako hnačka… (-: Nečakajú, či ste pripravení………. Adieu má angličtinu a nemčinu v jednej piesni…….. S gitarami vsetko lieta až do neba….

„Spali sme vo svojich farbách… až kým nám niekto neuniesol sny…. otvára sa tvoj príbeh… všetci chcú rovnako zdieľať.. avšak láska sa nedá ničím zmerať…“,… v trochu pretransformovanom  anglickom-nemeckom texte si to môžte vypočuť tu:

Tento rok sa niesol v znamení ilúzií…. Pieseň, ktorá vznikla zo sklamania – ako ľudia fungujú v medziľudských vzťahoch je v slovenčine……

Vznikla v útrobach panelového bytu v starom meste Bratislavy. Pamätám sa, ako som ju vtedy nahrávala na môj starý biely Samsung. Ale oveľa neskôr….. vzniklo z nej toto. Pieseň je spomienkou na lživý rok v politike, trhaníc v medziľudských vzťahoch.. bude stále aktuálna.. každý sa raz občas popálime….. Ale to najdôležitejšie je – mať  čisté svedomie sám pred sebou……… Ak ho máte – ste víťazi (-:

Spomenúť mi nedá našu obľúbenú „De tout facon“… V slovenskom origináli „Ďakujem Ti vesmír…“ Zas o trochu iná ako predošlé piesne.. Gitarová, relaxačná… hráme ju fakt radi…… (-:

Ako sa spieva v piesni: „Najskôr akcia, potom reakcia… nevieš čo je skutočnosť a čo fikcia…“ … Všetky piesne sú tak trochu psychologické…..

Nájdete ju tu:

Jedna z mojich obľúbených piesní je talianska Regole. „Určili sme si jasné pravidlá, určili sme si ako začína hra… pravidlá.. koľko ich je raz, dva, tri.. určili sme si – čo sa patrí… Matka a syn, slobodná, vydatá žena,.. schéma už je nastavená… ženatý muž…. spoločnosť Ti hovorí: „Veď sa vzmuž“…

Jedného pekného dňa pochopíš………. „

Spomienka na timelapsy, hojdačku, naše nové rastliny…. grafiku a kresby… kopu notových materiálov pre deti, ktoré budú pravdepodobne distribuované na nemecký trh…… trochu pozmenená verzia piesne v taliančine je tu:

Poslednou z 12 vydaných piesní je Luna. Luna vznikla v lune. Preto je v nej cítiť spln. Je trochu mystická….. Pohrali sme sa v nej so zvukmi.. „Hviezdy zasvietili.. myšlienky sa rozprúdili.. len luna nič nehovorí…. človek nahý pred ňou stojí.. zobliekol všetky slová.. stojí tu pred ňou znova… stále je to však on.. človek zradca aj šampión……

A rieka života tečie ďalej……..“

Lunu sme dali do nemčiny. V tom období som počúvala dosť Werthera.. a operné drámy… Luna je smutná, dramatická, aj povznášajúca a kľudná zároveň… Vidím v nej svietivý mesiac, ktorý predstavuje nádej. S pokorou ísť ďalej.. odovzdať sa.. aj keď cítime bolesť.. prijať tmu, aby prišlo svetlo a mier. Len tak sa vrátime k srdci (-: K sebe.. domov…..

Lunu nájdete tu:

Našu tvorbu môžete sledovať na našom kanáli.. tu:

♧♧♧

Tento rok všeličo priniesol..

Výhražné maily, rôzne nepochopenia, boj, vzdanie sa, choroba, klamstvá a stratégie lekárov, …. nabúrany e mail…. kolaps a vyčerpanie…. pokoru… ale aj veľa obohatení z cestovania, veľa radosti z našej tvorby….  Na záver prišlo nadšenie a obrovská vďačnosť za lekcie……

Vykročiť na cestu Umenia nie je jednoduchá cesta……  ale prináša krídla….  odporúčam Vám – vytrvať……… a zasiate semienka prinesú neskôr ovocie……. Možno sa to nestane hneď… Nezabúdajte, že umenie je celoživotná cesta……

♡Robte to s láskou…. Nech ste šťastní…♡

Robte to, čo Vás naplňa…..

A majte na pamäti, že  ide hlavne o radosť z jazdy (-:

☆Lúčia sa: Katka a Pali alias Žabie Pierko.. dvaja ufónci z farebnej hudobnej planéty..☆

♤Posielam zasnežené pozdravy z Tatier…♤

Teraz najčítanejšie

Katarína Lorenčíková

Majka z Gurunu, večná ufónica... hľadačka pokladov v nevšedných všednostiach... Skladateľka, hudobníčka, textárka, speváčka, cirkušantka života.. Človek... Našu music nájdeš na www.zabiepierko.com O mne? Dočítaš sa viac na mojom webe: www.vwala.sk Život je ako tanec! Namaľuj si svoj obraz života.. namaľuj si sny..... Vesmír nie je až taký krutý, aby všetkým splnil ich priania (-: