Denník N

Recyklujeme rok 2018.. Buďte trpezliví ako myška vo videu..

Posledný deň roku 2018 sa blíži ku koncu….

Rok psa nám priniesol všeličo…

Revolučné protesty na uliciach..

Vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny… táto  udalosť nakoniec niektorým bytostiam tejto planéty dobre nahrávala do karát a mnoho ľudí na nej profitovalo a využilo fakt maximum… Ľudia podľahli ilúziám a lživým scenárom.. mnohých ovládol strach…

Slovenskom ako hurikán prešli rôzne kauzy,.. ktoré médiá rôzne dofarbovali… a látali…

Politika sa podobala na hotový cirkus Humberto

Na povrch vyplávalo veľa lží..

Ľudia sa trochu dokázali aj zobudiť. Mnohých však prevalcovala skepsa…….. Skepsa to je hotová diagnóza… občas sme unavení a prepadáme sa do čiernych skepsovitých dier. Slováci sú skepsou doslova zamorení….

Zdrapila nás aj ľahostajnosť. Nechceme vidieť, ani počuť. A tak toho, kto vidí a cíti viac ako iní – zhadzujeme…..

Pre mňa bol rok 2018 rokom veľkých klamnych ilúzií.. ako v politike, tak v živote.. rok 2018 ukončujem s úsmevom, s kopou poznaní a lekcií, za ktoré som nakoniec vďačná

Spoznala som akú trpkú príchuť má slovenské zdravotníctvo,..

Tiež ako chutia manipulácie vo vzťahoch...  na koniec roka som sa v Maďarsku musela hanbiť.. nie za seba, ale za slovenských zubárov, ktorí za amatérsku prácu zobrali nemalé peniaze….. rok 2018 končí pre mňa veľkými poznaniami.. končí víťazne…….

Ak si z poznaní čosi zoberieme – máme možnosť sa zase niečo naučiť, posunúť sa aspoň o milimeter…

Astrológovia mali pravdu! Rok psa zboril všetky lži. A týkalo sa to vzťahov, ako aj manipulácií v politike či na pracoviskách. Svetom sa prehnali rôzne odhalenia. A ľudia skrátka v osmičkovom roku zistili, že nemožno nič lepiť na silu…

Bolo treba vytrvať a hlavne si zachovať čistý štít…….

Preto iba odvážni zvládli postupne aspoň začať rozmotávať motanice… postaviť sa do svetla reflektorov aj za cenu pošliapania, ..hanby a či nepochopenia okolia – to zvládli len tí, ktorí nemajú čo skrývať….

Toto sa týka aj vzťahov v rodinách… iba ten, kto bol schopný hovoriť o svojich pocitoch aj za cenu neprijatia a pošliapania svojej záhradky – svojim spôsobom vyhral. Veľa sa zrecyklovalo, hoci často bolestne… veľa sa obrúsilo, ale veľa zostalo aj ako to býva – nepochopené.. to všetko nás dokázalo zoceliť a uvedomiť si, že je mnoho ciest a žiadna platná pravda… 

Mnohí tak konečne pochopili, že úprimnosť je síce často zraňujúca, ale liečivá…….

Nezmeníte okolnosti, iba to – ako sa na to pozeráte.. Nakoniec Vás to aj tak nasmeruje na tú Vašu cestu. Sme čiastočne nevedome naprogramovaní.. niečo sa dá obrúsiť, ale niečo je hlboko v nás zakorenené….. nakoniec sme aj tak v niečom rovnakí. Každý potrebuje dotyk aj lásku. Pohladenie a podporu.

No a potom sú tu očakávania.. každý ich má. Chýba nám akceptovanie. Vo všetkých rovinách…

Vo vzťahoch často vytvárame podmienky…..  zapamätajte si:  láska podmienečná nikdy fungovať nebude! Starajme sa o vzťahy, zalievajme ich ako rastliny. Ale nikdy si nevynucujme lásku, vďačnost ani rešpekt. Majme pochopenia pre odlišnosti.

Nebuďme ako urazené malé deti…, ktoré keď nedostanú svoju hračku – hnevajú sa na všetkých naokolo. Ak ju nedostanú pridlho – vydierajú okolie… Ak sa cítia porazení – kričia. Často aj my kričíme. Naše duše kričia po pohladení, súcite a naplnení. V tom sme rovnakí. Ibaže – to naplnenie znamená pre každého niečo úplne iné…  A tu niekde vzniká hačik…

A často ak niekoho milujeme – treba ho nechať ísť, nech kráča svojou cestou. Bez výčitiek, ze urobil/a čosi zlé…. Týka sa to celkovo – všetkých vzťahov.. Partnerských, aj rodičovských… Rodič dieťa nevlastní do konca života. Ale všade v okolí vidieť mnoho rodičovských manipulácií…. Matky spútavajú synov a synovia sa mnoho krát stávajú v partnerských vzťahoch úplne neschopnými bytosťami. Vzťah matka a syn je často nezdravým elementom. Je to väčšia a neľahká téma… a myslím, že spoločnosťou dosť rezonuje. „Ľúbim Ťa tak veľmi, že Ti nedám dýchať..“  – to sa volá opičia láska…. tento fenomén sa odohráva na poli rôznych vzťahov…

Nikto nie sme bez viny. Učíme sa. Ale na čo by sme nikdy nemali zabúdať – je úprimnosť. Skúsme mať vo vzťahoch čistý stôl. Niektorí ľudia však nedokážu otvorene hovoriť o emóciách. Nehnevajte sa na nich! Inak to často nevedia… boja sa vstúpiť do hlbočín…. do neznáma.. do hlbín oceánu… a tak zostávajú na pevnine… niekedy doživotne. Mnohé radšej neskúsia…. istota je istota. Pripravujú sa tak o mnoho zažitkov…

Sústreďte sa na seba. Nesnažte sa meniť iných.  Každý máme zodpovednosť len za ten svoj diel….

Iba múdry zistí, že každý máme pred sebou inú cestu….. To, že ty nekráčaš tou istou cestou ako ja – nemôže byť predsa chyba! Dokážeme sa od seba mnohé naučiť. Ale ľudia sa predsa len za to často obviňujú…. A zamotávaju sa do hnevu….

Generačné boje sú zradné. Nikto tú pravdu nevlastní. Žiadna pravda nie je. Je iba iná skúsenosť… Každý má predsa iný životný príbeh.. Môžte chvíľku nasávať, počúvať .. obohatiť sa z iného príbehu,.. lenže ten Váš môže byť úplne odlišný. Preto sa zdá, že nemáte spojencov. Často treba zostať sám a ísť dlhú cestu. Čas Vás odmení.

Nikdy však nezaprite sami seba… nezaprite volania srdca♡.. stratíte tak sami seba..

Slová… Nevieme ich niekedy kočírovať. Sme ako láva, ktorá chrlí hnev. Niekedy to nevypovedané ešte viac bolí. Často si tak nevedome ubližujeme.

Hnev a jeho recyklácia – to je veľká téma. Ľudia majú naukladaných tony hnevu. A nevedia – ako sa ho zbaviť. Často sa iróniou a medzi riadkami zraňujeme. … Ten, kto nemá dosť odvahy vypovedať svoj pocit, výčitku – používa často sarkazmus a iróniu. Takí ľudia skrátka nevezmú zodpovednosť za svoje slová. A budú sa tváriť, že to bol vlastne len vtip. Človek – dávaj si pozor na slová. Už sa nikdy nedajú vrátiť späť…. irónia a sarkazmus je vlastne tiež spôsob komunikácie..

A to posledné.. často sa hneváme. Niekedy je tento hnev skrytý. Skrytá agresia sa usádza na vnútorných orgánoch a potom ide do kostí. Telo má svoju pamäť.. Skrytá agresia sa potom neskôr prejaví vznikom choroby. A vtedy upadajú ľudia často do role obete. „Nič sa mi nevracia naspäť.. žiadna vďačnosť..“ Pritom… možno iba vy ste si vytvorili ilúziu – čo je pre koho dobré, možno ste sa inych ani nespýtali – či o to vôbec stoja… ???

Často hnev obraciame na seba. „Urobil/a som toho toooooľko a nenapredujem“… Sme netrpezliví.  A v tomto sa správame ako deti. Všetko však musí dozrieť. Ako dieťa, ktore sa vyvíja 9 mesiacov… ako čerešňa, ktorá dozrieva na strome. Ako víno..

Rovnako sa správame – ak veci nejdú podľa nás. Ale okolie nemožno zmeniť.. Preto treba ľudí prijímať takých – akých sú. Niekedy žijeme však v domnienkách. Skryté inotaje vysielané od iných pochopíme rôzne. A tu vzniká problém…. 

Ale niekedy.. sú vibrácie skrátka príliš vzdialené. Každý kmitáme na nejakých vlnách. Často sa stáva, že vibrácie medzi ľuďmi sú tak rozdielne, že sa nedá spraviť nič. Ale my tak veľmi chceme! Nenapcháte sa nikdy tam – kam nepatríte.… žite svoj príbeh a neobzerajte sa moc. Rešpektujte iných. S pokorou. Bez hnevu. Na niektoré veci nereagujte. Inokedy odvážne svoj názor  vyjadrite na plné hrdlo. Skrátka.. nemali by sme mať nikdy strach – byť naozaj takí, akí sme… 

Hľadajte ľudí s podobnými hodnotami, .. ktorí Vás budú posúvať,.. nie energeticky vyciciavať, ale dobíjať….. 

Želám Vám veľa trpezlivosti, nech riešite čokoľvek…….

Zoberte si príklad z tohto videa….. ako myška skúša dookola a dookola svoj skok.

Otvorte krídla a vzlietnite.

Skočte.. raz, dva krát, desať krát, sto krát..  Nebojte sa, raz sa to podarí!

Stačí vytrvať!… tento malý šikovný hlodavec je toho dôkazom………

Nech riešite čokoľvek – vzťahy, prácu, … buďte trpezliví…… Vesmír Vás časom iste odmení…

☆S laskou.. ufónka Kita☆

Teraz najčítanejšie

Katarína Lorenčíková

Majka z Gurunu, večná ufónica... hľadačka pokladov v nevšedných všednostiach... Skladateľka, hudobníčka, textárka, speváčka, cirkušantka života.. Človek... Našu music nájdeš na www.zabiepierko.com O mne? Dočítaš sa viac na mojom webe: www.vwala.sk Život je ako tanec! Namaľuj si svoj obraz života.. namaľuj si sny..... Vesmír nie je až taký krutý, aby všetkým splnil ich priania (-: