Denník N

Naša?elita

V Pythone na fraktál Fibonacci stačí 5 riadkov vďaka štruktúre ‚zoznam‘. A kódy a vzory existujú aj v humanitnej oblasti. To nás zaujíma. Nimi sa kóduje realita tak, aby bola pravdivá.

Všimnime si, že pôvodný zoznam je [1, 1, 2]. Vďaka tomu, že v sebe dokáže objaviť vzor, sa samokóduje podľa neho ďalej…Sebatvorbou prispieva do reality. A preto ju vie predikovať/anticipovať.

Nie je teda pravda, čo ukazuje diskusia našej?elity v Týždni „Pod Lampou“ z 5. januára. Že treba objektívne, neutrálne vyčkávať a konanie prenechávať Dankom, Ficom a Pellegrinim. Lebo potom nás utvárajú oni. A my nerozumieme tomu, ako. A potom to nerozumenie reprodukujeme. Vidíme, že nám nestačí pravdivosť ako pravdivé zobrazovanie nepravdivosti.

Súčasne vidíme, že nie každý pokus o 5 riadkovú funkciu vyššie je úspešný. A to nás motivuje skúšať ďalej (pokus-omyl)

Naša?elita to však robí ináč (neomylnosť)

Dôkaz1:
a) Nepodporila a nekultivuje opozičnú stranu, ktorá pol roka pred voľbami 2016 vyhlásila, že so Smerom nepôjde do vlády.
b) Namiesto toho po voľbách 2016 radila polovici opozície ísť do vlády so Smerom a SNS.

Zhrnutie1: Takže teraz má, čo chcela. Ale nechce si priznať zodpovednosť za realitu, ktorá z jej úplne nepresného prediktívneho modelu vznikla – 1 : 0 pre pokus-omyl.

Dôkaz2:
a) Preto naša?elita namiesto integrácie existujúcich opozičných strán SaS, OĽaNO, Spolu a PS, teraz čaká na neexistujúcu stranu.
b) Rovnako tak sa chová aj ku sebavedomému opozičnému prezidentskému kandidátovi. Namiesto toho, aby ho kultivovala, podporuje svojho, neomylného.

Zhrnutie2:  2 : 0 pre pokus-omyl.

Celkové zhrnutie:
V závere relácie sa dozvedáme že demokratické vládnutie v SR je možné iba so Smerom s ľudskou tvárou (Pellegrini) tak, ako bolo v minulosti možné iba so SDĽ. 3 : 0 pre pokus-omyl. Takto nehovorí naša elita!!!! Naša elita si verí. Lebo rovnako ako my vidí silu a krásu tých zopár riadkov kódu, ktorý sa po určitom počte pokusov-omylov samoopravil. Vidíme, že sa dá spraviť pravdivosť, ktorá znemožňuje nastávanie nepravdivosti.

Doplnkový zdroj:
abstrakt: premennú „dieťa“ treba vymeniť za premennú „občan“:
„2.1 nezlepší sa, kým sa nebude učiť na vlastných chybách. Môžem ho ovládať ako robota, ale nič sa nenaučí. Keď urobí niečo dvadsaťkrát zle a raz dobre a ja mu poviem, že ten jeden raz to bolo dobre, pochopí to.
2.2 chcem, aby deti robili chyby a nech sú z toho aj góly. Ale aby sa na nich učili. Keď ich budem stále riadiť, pomôže im to vyhrať jeden sprostý zápas, ale z dlhodobého hľadiska im to nepomôže v ničom.
2.3 chcem, aby si dieťa vyskúšalo kľučku v zápase, čo je najnáročnejšie možné prostredie, a aby tam videlo, kedy má a kedy nemá zmysel ju robiť.
2.4 Ide o zlepšovanie individuálnych schopností dieťaťa, nie o výsledok.
2.5 Chcem, aby sa dieťa rozhodovalo samo, takže ani ja mu nekričím, aby prihralo či strieľalo. Kričím motivačné pokyny, burcujem alebo rozdávam taktické pokyny. Chcem, aby vznikol kreatívny hráč.“
SLOVNÍK ZVEDAVOSTI
Elita: spresňuje pravidlá diskurzu. Porovnaj Rád diskurzu s. 23, Shechtman

Pokračuj tu

____________________________________________________________
Blogujem aj kvôli tomu, že

Teraz najčítanejšie

Ivan Baltay

Založili sme OZ ETRI. Inšpirujeme konštruktivistické učenie humanitných predmetov, pilotne dejepis 5-7, Viac na etri.sk