Denník N

Je medzi nimi rozdiel? Dvojaký meter na tzv. „Kotlebove“ a „Sorosove“ deti.

Dnes som sa rozhodol trošku zakonšpirovať. Priaznivci alternatívnych médií či presnejšie alternatívnych faktov, ktorí vidia spiknutie, úplatok a plán sionistov na ovládnutie sveta, všade neustále poukazujú na dvojaký meter tradičných médií (z časti je to pravda) už akosi nevidia použitie tohto princípu u seba.

Napadlo ma to po zverejnení posledného videa z Kulturblogu o konšpiráciách a hoaxoch študentkou Líviou.  Video si môžete pozrieť  TU

V novembri 2018 sa zrazu objavila nová stránka Kulturblog kde hlavnú hrdinku hrá mladá študentka Lívia. Netrvalo dlho a zistilo sa, že je aktívnou podporovateľkou ĽSNS a jej mládežníckej organizácie. Kulturblog sa snaží byť „nezávislý“ blog, ktorý stojí na strane zdravého rozumu. Dobre, idea pekná.

Hlavne v prokotlebovských skupinách sa stala neskutočne populárnou osobnosťou ako nádej budúcnosti národa. Neskutočne vzdelaná, inteligentná, neúplatná a krásna, jednoducho samé superlatívy. Na tých istých skupinách študenti ktorí organizovali pochody za slušné Slovensko sú prezentovaní ako hlúpi, zmanipulovaní, škaredí a zaplatení, ktorí ničia budúcnosť nášho národa. Tu nastáva určitá logická chyba v uvažovaní.

Pri oboch aktivistoch(nenapadol ma lepší pojem) sa jedná o mladých študentov. Chcú meniť Slovensko k lepšiemu. V podstate tu podľa mňa končí podobnosť.

Môžeme si myslieť o slušnom Slovensku hocičo, hlavne pri správaní sa v dobe komunálnych volieb ale alternatívne(aj keď nie všetky chcem automaticky odsúdiť) médiá ich odsúdili, že sú platený zo zahraničia. Ako bolo možné, že tak rýchlo dokázali obyčajní študenti zohnať peniaze a ako to dokázali zorganizovať? Naproti tomu sa pri Lívii nezamýšľajú nad tým, kde zobrala peniaze na nahrávaciu techniku, prečo sa vyjadruje ku tak odlišným a zložitým témam, odkiaľ financuje Kulturblog a podobne.

Pri Slušnom Slovensku je vedený transparentný účet, kde vieme zistiť presne od koho majú finančné prostriedky a na čo boli použité. Pri Kulturblogu je to nemožné. Je pravda, že  rozsah týchto projektov je dosť rozdielny, ale pri jednom poznáme financovanie pri druhom nie.

Na mojej škole je aj odbor žurnalistika a teda určité veci si nie je ťažké zistiť. Je evidentné, že videa su plne profesionálne na čo potrebuje kvalitnú techniku a technologické vzdelanie. Ona vo svojom veku ak nemá dosť bohatých rodičov, tak na to nemá finančné prostriedky. Taktiež na profesionálnu výrobu videí treba profesionála, teda jej to musí niekto robiť. Témy, ktorým sa venuje sú obšírne a musí mať tak podporu v príprave. Kto jej ju robí?

Často je evidentné, že to len číta. A asi hlavná otázka. Odkiaľ sa vzala a odkiaľ je taká populárna? Len tak zrazu. To je najčastejší „argument“  hovoriaci o  zapredanosti ľudí. Oni sa zrazu zjavili a už sú populárni. Lívia je priamo napojená na politickú stranu čo organizátori za slušné Slovensko pokiaľ mám vedomosti nie. Aká to nezávislosť teda u nej môže byť?

Ešte je tu jeden dôležitý fakt a tým je vek spojený s dôveryhodnosťou. Často mi vyčítajú, že ako mladý neviem nič, nemám sa k čomu vyjadrovať, nič som neprežil a mám držať hubu(ešte slušne napísané). Podobné „argumenty“ sa použili aj proti organizátoroch pochodov za slušné Slovensko. Že sú to malé blbé deti ktoré nemajú prácu, rodičia im nedajú robotu tak robia blbosti. Vo svojom veku sú všetci zmanipulovaní a hlúpi. Mladí nemajú čo do toho hovoriť. A môžeme sa v tomto točiť dookola. A síce protestovať proti Gorile ale nevedieť vlastne čo je v nej, nie je najlepšia reklama a s vekom to nemá nič spoločné. Skôr je to spojené s lenivosťou, ktorá je prítomná aj v staršom veku. Pri Lívií to ale samozrejme nevadí. To, že môže byť zmanipulovaná nikoho nenapadne. To že ju môžu využívať tiež nie. Prečo nemá iné veci na práci ako sa venovať politike? Prečo nepracuje? Prečo jej rodičia nedajú prácu? Alebo prečo jej to nezakážu? Očividne tak kde to vyhovuje zámeru určitej skupiny ľudí a zároveň tento názor vyjadruje názory daného publika, tak to nevadí. To že podobné pohnútky viedli aj opačnú stranu, nad tým sa asi nezamýšľajú?

A ešte je tu jedna vec. Ak si pozriete niektoré videá z Kulturblogu, tak majú povedzme zvláštnu interpretáciu. Nezamýšľajú sa nad súvislosťami. Napr. v tomto videu ukazujú ako Afričania vraždia zebry, slony… kvôli kožušinám, klom a podobne. Ako ničia prírodu a masakrujú zvieratá, ktoré sa zaradzujú medzi ohrozené živočíchy. Chce nám asi ukázať aké sú to „tlupy primitívov“ ktorí sa chcú valiť k nám do Európy. Pozabudla na zásadnú vec. Ak by to tak bolo, tak už žiadne zvieratá v Afrike nie su, pretože tam žijú tisíce rokov! Ako ďalšiu vec na čo zabudla je, že väčšinou to ide primárne do západných štátov resp. boháčom v západných štátoch, v prípade slonoviny do Číny. Pretože nemajú obživu vo svojej krajine, tak sa uchyľujú často ku pytliactvu. Na tieto veci už pozabudne.

Dodatok pre  tých, ktorí ma obvinia, že chcem doviezť po tisícoch ľudí z iného civilizačného okruhu. Nie som priaznivec masovej migrácie ale takéto „poučné“ videá sú neprijateľné. Iste, nepomôžeme im tak, že ich presťahujeme sem ale pomoc je treba adresovať do ich štátov. Prirodzene pomoc musí byť adresovaná tak, aby neskončila v rukách miestnych oligarchov. Neodpustím si  paralelu zo Slovenskom. Nemáme to tak trochu podobné  aj my? Vzbudzovať v ľuďoch takto primitívny rasizmus problém nevyrieši. Práve naopak.

Keď sa na to tak pozerám, príde mi ako nastrčená figúrka niekoho iného. Prečo nevieme mená ľudí ktorí jej pomáhajú? Prečo nemá transparentný účet aby sme vedeli odkiaľ čerpá finančné prostriedky na tento projekt? Ak niekto skutočne verí, že je to projekt tejto samotnej dievčiny, prečo neverí aj tomu, že protesty za Slušné Slovensko robili obyčajní študenti?

 

 

Teraz najčítanejšie