Denník N

A čo tak Róbert Mistrík ako nový predseda SaS-ky?

Skúsme sa na aktuálne prezidentské diskusie pozrieť trochu inak. (Titulná foto: FB denníka SME)

Zuzanu Čaputovú sa v posledných týždňoch viacerí jednotlivci i médiá snažia dotlačiť k tomu, aby sa namiesto prezidentskej kandidatúry uchádzala o predsednícke kreslo v Progresívnom Slovensku.

Pri počúvaní pána Mistríka v dnešnej diskusii denníka SME som sa však nad tým skúsil zamyslieť opačne: Nebolo by pre slovenskú politiku obohacujúce, ak by Róbert Mistrík prevzal od Richarda Sulíka vedenie SaS-ky?

Nedávna medializácia zvláštneho prípadu, keď mal Sulík ponúknuť predsednícku pozíciu vo vlastnej strane Ivete Radičovej naznačuje, že sa mu vo vnútri strany Sloboda a Solidarita zrejme ťažko hľadá nástupca vo funkcii.

Musím priznať, že názory pána Mistríka sú mi v drvivej väčšine otázok oveľa bližšie, než tie Sulíkove. Viem si predstaviť, že po budúcich parlamentných voľbách by mohol byť veľkým prínosom.

Teraz najčítanejšie

Martin Kováč

Manžel, otec, teológ a kňaz Starokatolíckej cirkvi v ČR s poverením pre službu na Slovensku, doktorand na ETF UK v Prahe a člen Spoločnosti pre otvorené kresťanstvo 21. storočia (ok21). Venujem sa najmä novozákonnej teológii, dejinám raného judaizmu vo vzťahu k rodiacemu sa „kresťanstvu“, vybraným témam z ekumenickej teológie, ako aj hľadaniu stvárnenia kresťanstva v 21. storočí. Od roku 2014 som šťastne ženatý a máme jedno dieťa. Patrím tiež medzi zakladajúcich členov Progresívneho Slovenska.