Denník N

A čo tak Róbert Mistrík ako nový predseda SaS-ky?

Skúsme sa na aktuálne prezidentské diskusie pozrieť trochu inak. (Titulná foto: FB denníka SME)

Zuzanu Čaputovú sa v posledných týždňoch viacerí jednotlivci i médiá snažia dotlačiť k tomu, aby sa namiesto prezidentskej kandidatúry uchádzala o predsednícke kreslo v Progresívnom Slovensku.

Pri počúvaní pána Mistríka v dnešnej diskusii denníka SME som sa však nad tým skúsil zamyslieť opačne: Nebolo by pre slovenskú politiku obohacujúce, ak by Róbert Mistrík prevzal od Richarda Sulíka vedenie SaS-ky?

Nedávna medializácia zvláštneho prípadu, keď mal Sulík ponúknuť predsednícku pozíciu vo vlastnej strane Ivete Radičovej naznačuje, že sa mu vo vnútri strany Sloboda a Solidarita zrejme ťažko hľadá nástupca vo funkcii.

Musím priznať, že názory pána Mistríka sú mi v drvivej väčšine otázok oveľa bližšie, než tie Sulíkove. Viem si predstaviť, že po budúcich parlamentných voľbách by mohol byť veľkým prínosom.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Martin Kováč

Kňaz Starokatolíckej cirkvi v ČR s poverením pre službu na Slovensku, doktorand teológie na EBF UK v Bratislave a ETF UK v Prahe a člen Spoločnosti pre otvorené kresťanstvo 21. storočia (ok21). Venujem sa najmä novozákonnej teológii, dejinám raného judaizmu vo vzťahu k rodiacemu sa „kresťanstvu“, vybraným témam z ekumenickej teológie, ako aj hľadaniu stvárnenia kresťanstva v 21. storočí. Od roku 2014 som šťastne ženatý a máme jedno dieťa. Patrím tiež medzi zakladajúcich členov Progresívneho Slovenska.