Denník N

MUSICBOX – seriál o hudbe, ktorú milujem | 6. týždeň

Zdá sa, že hudby, ktorá nás obklopuje, je akosi priveľa a tá, ktorá sa najviac tlačí do popredia spravidla nie je aj tá najlepšia. Akurát sa vie lepšie predať. Ale prečo platiť vlastným časom a pokazeným vkusom za brak, ak máme poruke množstvo kvalitnej hudby?

Mnohí z vás, vrátane mňa, si aspoň pobčas povzdychnú, že dnes sa už nerobí také dobrá hudba ako kedysi. Svätá  pravda. Alebo nie?

Tento týždeň sa nesie v znamení moderných skupín, ktoré hrajú poctivý rock až tak dobre, že by nerobili hanbu ani v zlatom období hard rocku.

INGLORIOUS – Ride to Nowhere (2019)

Anglickú skupinu založil v roku 2014 v Londýne spevák Nathan James. Na YouTube vzbudili pozornosť svojej verzie skladby Burn (Deep Purple). Po debutovej platni Inglorious (2016) nasledovalo turné s Europe a ďalšími hardrockovými skupinami.

Skupina hovorí, že je silne inšpirovaná legendami 70-tich rokov: Led Zeppelin, Deep Purple, Whitesnake, Bad Company, Aerosmith a Rolling Stones. Sám spevák Nathan James hovorí, že jeho najväčším idolom je David Coverdale.

Inglorious vydali tretiu platňu tento rok a určite stojí za vypočutie.

GRETA VAN FLEET – Anthem of the Peaceful Army (2018)

Greta Van Fleet je americká kapela, ktorá vznikla v roku 2012. Skladá sa zo speváka Josh Kiszka, gitaristu Jake Kiszka, basgitaristky Sam Kiszky a bubeníka Dannyho Wagnera.

Kto má rád Led Zeppelin, aspoň tak ako ja, istotne si príde na svoje.

SIENA ROOT – A Dream of Lasting Peace (2017)

Siena Root je švédska skupina, ktorá tiež našla obľubu v 60-tich a 70-tich rokoch. Zostava funguje už od konca 90-tich rokov, jej zvuk je založený na hardrockovom orgáne, basových riffoch a samozrejme perfektnej gitare.

Teraz najčítanejšie

Richard Pliešovský

Po tejto zemi sa pohybujem už päťdesiat rokov. Umenie mi pomáha vidieť svet krajším. Mojou vášňou sú knihy a hudba.