Denník N

Pán Ziolkovský, kotlebovci chránia život od počatia, pokým sa z neho nenarodí Žid, Róm, sorosovec či migrant

Otvorený list pánovi Ziolkovskému k jeho poslednému statusu na Facebooku

Prepáčte, že reagujem takto verejne otvoreným listom. Ale Vaše statusy na Facebooku sú verejné, i ten posledný, ktorý ste zmazali. Screenshot však už koluje na internete a mám ho vo svojom počítači uložený i ja. Z časti sa ku Vášmu statusu vyjadril i denník Postoj.

Takže k meritu veci.

Vašej verejnej ďakovačke Kotlebovi a jeho poslancom ste dali pomyselnú facku všetkým, ktorým vyššie spomenutý pán so svojimi kumpánmi upierajú právo na život a posielajú ich do plynu.

Konkrétne to sú: Židia, Rómovia, Sorosove deti, migranti a tí, ktorí ich chránia a obhajujú.

Ak si to premeníme na drobné, tak:

Ježiš Kristus, zakladateľ kresťanstva, Váš vzor, bol Žid.

Katolícka Cirkev vyhlásila okrem iných za blahoslaveného Zefirína Jimenéza Malla. Bol Róm.

Mnohé zo „Sorosových detí“ sú katolíci. Ja patrím medzi nich.

Pápež František, Váš najvyšší nadriadený, je jeden z najväčších ochrancov práv všetkých migrantov.

A teraz najlepšie:

Katechizmus katolíckej Cirkvi, článok 2319:

Každý ľudský život od chvíle počatia až po smrť je posvätný.

Nemusím Vám pripomínať, že pro life postoj znamená od počatia až po prirodzenú smrť. Nie od počatia do narodenia a zvyšok necháme na mienku kotlebovcov a iných dezolátov.

Vy, ako osoba aktívna na sociálnych sieťach, ste isto zaregistrovali, že Kotleba a jeho kumpáni tento život, ktorý je posvätný u každého jedinca až do smrti, niektorým skupinám upierajú. Stačí si prejsť blog pána Benčíka. Ale to isto viete.

O vašich vnútorných motiváciách a intenciách, prečo vedome ignorujete tento fakt, hoci Vám je dobre známe učenie Cirkvi, nebudem polemizovať. Nevidím do Vašej hlavy. Toto by mali riešiť Vaši predstavení.

Avšak z faktu, že napriek Vašim kontroverzným vyjadreniam na  Facebooku, ktoré vyvrcholili Vaším posledným statusom (zmazaným na Váš podnet či na podnet zhora???), ste stále sekretárom Konferencie biskupov Slovenska, vyplývajú tri dôsledky:

  1. buď Vaši predstavení zdieľajú Vaše názory a Váš myšlienkový svet a ste teda ich ústami a predĺženou rukou
  2. alebo ste neodvolateľný pre informácie, ktoré o nich viete a sú potencionálne výbušné
  3. alebo Vaši predstavení nemajú ani len tušenie, čo píšete na Facebook

Z logiky veci sa Vaše zotrvávanie na tak dôležitom poste, ako je sekretár KBS, inak vysvetliť nedá. A neviem, ktorá z možností je pre slovenskú Cirkev horšia.

Pretože v štandardnej spoločnosti či firme by Vás za Vaše statusy na Facebooku už dávno vyhodili.

Svojimi vyjadreniami posúvate naratív, že byť pro life znamená byť pro nazi. Pre všetkých liberálnych i neliberálnych priateľov: nie je to tak.

Na záver Vám dávam do pozornosti dva dokumenty katolíckej Cirkvi. Prvým je encyklika Pia XI. „Mit brennender Sorge“, ktorá sa čítala v nemeckých kostoloch na Smrtnú nedeľu roku 1937. Mnoho nemeckých kňazov a biskupov skončilo v plynových komorách len preto, že tento dokument prečítali a podporili ho.  Druhým je encyklika Pia XII. „Summi pontificatus“ z roku 1939, v ktorej pápež varoval pred teóriami rasizmu a pred zbožšťovaním štátu, pretože vedú k skutočnej „hodine temnôt“.

Ja som ich čítal. Mali by ste i Vy. Možno by ste potom prestali s verejnými ďakovačkami kotlebovcom a nerobili hanbu Cirkvi.

Pretože fašisti nikdy neboli, nie sú, ani nebudú spojencami katolíckej Cirkvi. Ani v boji za život. Z jednoduchého dôvodu: pretože upierajú život všetkým od počatia až po prirodzenú smrť. Preto dnes to, že 80 rokov po tom, ako mnohých predstaviteľov nemeckej Cirkvi poslal Hitler na smrť,  iný vysoký predstaviteľ katolíckej Cirkvi ďakuje Hitlerovým pohrobkom za pro life postoje a hodnoty, sa mi zdá (a nie len mne) ako mimoriadne odsúdeniahodné a hanebné.

Teraz najčítanejšie