Denník N

Týždeň, kedy bolo Slovensko nielen znásilnené,

ale i rozštvrtené, zožrané a znovu vyvrhnuté. A to všetko našimi ľuďmi…

O chobotnici (krátka paralela k slovenskej politickej scéne)
Chobotnica je veľmi inteligentné zvieratko a svojimi chápadlami naháňa strach nejednému morskému živočíchovi. Má ich osem a každé chápadlo má svoju nervovú sústavu, preto sa nikdy navzájom nezmotajú. Okrem toho sú mimoriadne životaschopné. Keď chobotnica o jedno príde, nielenže to bez problémov prežije, ale ani to príliš nerieši, lebo vie (alebo možno len čosi tuší), že jej i tak dorastie. Utrhnuté chápadlo síce neprežije, ale kým chcípne úplne, chvíľu mu to trvá a aj v takom useknutom stave sa ešte stále tvári, že je chobotnica, loví a dokáže sa svojimi prísavkami prisať na všetko, čo ide alebo pláva okolo.

Keď sa utrhnuté chápadlo dostane do blízkosti materskej chobotnice, tá ho bez problémov spozná, pritiahne si ho k telu, chvíľu sa s ním mazná (stane sa z nej takzvaný Maznák) a tvári sa tak, že skoro to až vyzerá, akoby jej bolo za ním smutno. Možno keby neplávala vo vode, uvideli by sme aj slzy smútku. Ak sa však chobotnici dostane medzi chápadlá cudzie chápadlo, ani nemrkne a bez problémov ho zožerie bez toho, aby sa zamyslela nad tým, že práve skonzumovala nejakého svojho možno i blízkeho rodinného príslušníka.

Chobotnica v politike
Minulý rok po vražde Jána Kuciaka, a hlavne po slušných protestoch slušných ľudí odstúpili zo svojich funkcií premiér Fico, minister vnútra Kaliňák a policajný prezident Gašpar. Zdalo sa, že slovenská chobotnica úzko prepojená s talianskou mafiou začína pomaly, ale isto strácať svoje chápadlá. Bohužiaľ, ona sa z týchto strát rýchlo oklepala a chápadlá jej narástli omnoho rýchlejšie, než by si slušní ľudia želali.

Namiesto Fica dorástol Pellegrini, namiesto Kaliňáka Saková a Gašpara vymenil po tuhých bojoch Lučanský. Chvíľu to vyzeralo, že dorastené chápadlá by nemali byť až také protivné, nebezpečné a skorumpované, a potom prišiel tento týždeň, v ktorom sa to všetko obnažilo v pravom svetle a v ktorom sa ukázalo, že okrem týchto troch dorastených sú tu ešte ďalšie dve, síce trošku menej výrazné, ale dostatočne nebezpečné a odporné na to, aby spolu vytvorili zmes hnusu a znechutenia a často aj totálnej beznádeje, že sa Slovensko dokáže pohnúť smerom k slušnosti a poctivosti.

Zomlelo sa to všetko naraz
Na Slovensko dorazilo smradľavé mäso z Poľska, ktoré bolo chvíľu zlé a potom zasa dobré a chvíľu ho bolo veľa a neskôr zasa ani veľmi nie a nikto nevedel, čo s tým. Opozícia chcela zakázať dovoz, Matečná tvrdila, že sa to nemôže, hoci pri českom alkohole sa to mohlo. Opozícia tvrdila, že Matečná nerobí dosť, tá tvrdila, že robí, čo môže a že viac nemôže, a že školské jedálne, v ktorých malo mäso skončiť, by mali nakupovať cez štátny obstarávací systém. Tento systém má však niekoľko drobných zádrhov. Jednak v jeho ponuke nie je žiadne mäso, ale predovšetkým nefunguje. Inak bez výhrad.

Keď pred časom musel abdikovať minister školstva Plavčan kvôli rozkrádaniu eurofondov, všetci dúfali, že jeho nástupkyňa Lubyová sa trošku (aspoň trošku) poučí, a kradnúť a rozdeľovať svojim firmám nebude až v takej veľkej miere. Najlepšie vôbec. Lubyová je však nominantkou SNS, čo znamená, že všetci dúfali márne. A tak sa  stalo, že sa v rezorte školstva odhalila ďalšia rozkrádačka pri rozdeľovaní grantov, ktorá vraj ale rozkrádačkou v skutočnosti nebola. Vraj sa stala iba jednoduchá ľudská chyba pri sčítavaní a odčítavaní. Vraj nikto nič neukradol, nestopil, nečorkol a najnovšie dotácie dostali len tie najlepšie a najsprávnejšie firmy. Medzi nimi zhodou okolností aj firma, v ktorej figuruje je otec. Ona o tom, samozrejme, nevedela. V rodine sa o takýchto detailoch predsa nedebatí. Odstúpiť neplánuje. Nemôže byť predsa potrestaná, že niekto z jej podriadených nevie narátať do 87, ale vždy mu to vyjde až 100. Inak s tým rátaním sme si tento týždeň skutočne užili. Napríklad sme sa aj dozvedeli, že 13,5 sa v skutočnosti rovná 15, ale k tomu až neskôr.

Saková, Lučanský a Čižnár odobrali časť spisu o vražde Jána Kuciaka vyšetrovateľom bez toho aby to ráčili oznámiť buď im, alebo aspoň jednému z dvoch dozorových prokurátorov z Úradu špeciálnej prokuratúry. Spis pridelili inšpekcii ministerstva vnútra, ktoré podľa Lipšica ani vraždy nevyšetruje a nikto z nich žiadnu mŕtvolu nevidel. V podstate ho mohli prideliť aj na životné prostredie a vyšlo by to zrejme narovnako. Tam videli aspoň mŕtve slovenské lesy. Prečo urobili takýto podivuhodný krok, nevedel vysvetliť ani jeden, napriek tomu, že všetci sľubovali, že do vyšetrenia nebudú absolútne zasahovať. Čižnár navyše sľúbil i to, že rozpúta peklo. Ak je toto to peklo, tak všetci zmrdi, ktorí by  v ňom mali po smrti skončiť, si už teraz môžu v pohode mydliť ruky.

V krajine kde 13,5 = 15. Vitajte na Slovensku
V ústavnoprávnom výbore, ktorý mal rozhodnúť, či Róbert Fico spĺňa všetky požiadavky na ústavného sudcu, figuroval pôvodne Peter Kresák. Ten sa tohto postu vzdal, lebo tvrdil, že je v konflikte záujmu, pretože rozhoduje vlastne o svojom konkurentovi. Na jeho miesto nastúpila Irén Sárközy. I keď na začiatku vyzerala ako celkom normálna, v strane, akou je Most Híd pod vedením Bugára, sa človek ľahko stane nesvojprávny až nepríčetný. Táto podivuhodná postavička, o ktorej až do tohto týždňa nevedel nikto nič, ešte nedávno tvrdila, že kandidát Fico ju nepresvedčil. Medzitým jej bol zrejme oznámený a odporučený jej vlastný, tentoraz však úplne opačný názor a za Fica hlasovala. Napriek tomu, že tie zdrapy výtlačkov z novín, na ktoré sa čakalo dva týždne a ktoré Fico doručil, ani len v náznakoch nepotvrdzujú, že vykonával potrebnú pätnásťročnú prax. Takže o Irenke už teraz nebudeme zasa nadlho počuť nič, znásilnenie a zneužitie prebehlo. Irenka sa usmieva, Fico sa usmieva. Národ plače a 13,5 = 15.

Treba si však zapamätať, že Sárközy je vlastne obeť.  Všetko to spáchali a zneužili ju Kresák s Bugárom. Kresák chcel byť síce za poctivého, bohužiaľ pre neho, máme tu Matoviča, ktorý mu túto hru nezožral a vyšpáral, že Kresák, nech sa tvári akokoľvek pekne, bol v minulosti spolupracovník ŠTB. Ten sa síce bráni a tvrdí, že nebol, ale ľudia, ktorí sa tomu venujú a vyznajú sa, tvrdia, že ak bol v ich zložkách zapísaný ako ideový spolupracovník, musel s tým súhlasiť. Takže kandidát na ústavného sudcu je zrejme spolupracovník ŠTB a kandidát na prezidenta Béla B., je všetko iné len nie charakter. Je to lump, ktorý robí všetko pre to, aby sa stal prezidentom a je kvôli tomu ochotný spriahnuť sa a zapáčiť sa aj čertu. Čo znamená, že voličom Smeru, SNS a ĽSNS. Vďaka takýmto lumpom sa zdá, že Fico nás tu bude mátať ešte pekne dlho. I keď stále nie je nič stratené. Veľa času však nezostáva.

Keď sme pri Moste… Lucia Žitňanská tento týždeň povedala, že kandidát Fico je v takom konflikte záujmov, že to už vôbec nezvláda. Vlastne potvrdila, že je to úbožiak a na ústavnom súde vôbec nemá čo hľadať. Nemá čo hľadať na žiadnom súde. Iba ak na opačnej strane, na lavici obžalovaných. Za vlastizradu a za uvrhnutie Slovenska do rúk mafie. Slovenskej i talianskej. Žitňanská má svojim spôsobom pravdu, len škoda, že keď sa od nej čakalo na razantnejšie slová a činy, zmohla sa iba na veľké znepokojenie. Teraz sú jej kecy zbytočné, neproduktívne a len ťažko uveriteľné. V NR si nezaslúžila potlesk, ale skôr vypískanie.

Blaha na záver
Ľuboš Blaha sa na svojom fb posťažoval, že mu ľudia píšu, aby si dával pozor, lebo naštval také množstvo ľudí, že mu môže ísť o život a mohol by byť odstránený. Zároveň si ťažko povzdychol: „Keď mi ľudia píšu, že sa mám báť o život, lebo kritizujem Pentu?! To takáto je na Slovensku atmosféra? V takejto temnej ére žijeme?!“

Nuž, Ľuboš, bohužiaľ, áno, takáto atmosféra je na Slovensku. V takejto temnej ére tu normálne žijeme a pracujeme. Tú temnú éru vytvárajú už niekoľko dlhých rokov poslanci Smeru a medzi nimi i ty. Tá temná éra, v ktorej sa musia ľudia báť o život, v ktorej sa vraždia novinári a vládni poslanci a „elita“ politického života spolupracuje s mafiánmi je tu aj kvôli tvojmu postoju a tvojím pričinením a aj kvôli tvojim názorom a činom. Tak drž hubu a prestaň bedákať. Čo si si navari, to si vyžer.

Ťažký týždeň to bol. A to je ešte len február…

Teraz najčítanejšie

Marián Letko

Zväčša neškodný...https://maroskocestuje.webnode.sk/