Denník N

Medvedia služba

Podobne ako v prezidentských voľbách 2004, robia médiá Slovensku medvediu službu, keď živia napätie a pochybnosti o dobrých kandidátoch a tým dláždia cestu tým zlým. Samozrejme za asistencie armády iniciatívnych kortešov na oboch stranách. História sa môže zopakovať.

Doťahovanie sa o to, či je lepšia Čaputová alebo Mistrík je vetrom do plachiet hlavne tých, ktorých nikto z ich potenciálnych voličov nechce. Všetko speje k tomu, že oba tábory, ktoré už teraz po sebe chrlia síru, sa napokon budú obviňovať z toho, kto zapríčinil postup Harabína. Navyše, s rastúcim napätím a rivalitou sa zmenšuje prienik spoločnej orientácie priaznivcov oboch súperov a je otázne, či by ešte dnes boli schopní podporiť namiesto svojho, toho druhého kandidáta.

Dokonca aj tí najvplyvnejší mienkotvorci z oboch táborov (a bohužiaľ aj z médií) akoby totálne stratili nadhľad a zabudli, že nejde o súboj Čaputová –  Mistrík. Práve preto, že obaja sú dobrí (so silnými aj slabými stránkami), nemusí sa do 2. kola prebojovať ani jeden. Zasvätený volič je, bohužiaľ, v menšine a dvaja favoriti sú preňho až príliš veľký luxus. Na druhej strane, zlo sa najlepšie presadzuje cez nevedomosť a slepú dôveru.

Mistrík aj Čaputová by si to mali uvedomiť a čo najskôr začať tlmiť vášne vo svojich fankluboch. Inak im (aj nám) ostanú len oči pre plač. A médiá by si konečne mali začať všímať aj Šefčoviča a jeho „kvality“, ako kedysi tie Kukanove.

Teraz najčítanejšie

Ivan Holko

Mojou prácou je veterinárna medicína. Venujem sa výskumu mikróbov a infekčných chorôb zvierat, občas prednášam na univerzite a som aj "kancelárskou krysou" v malej obchodno-poradenskej firme v Nitre. Trochu sa angažujem aj spoločensky a som členom strany SaS, v ktorej pomáham pri tvorbe programu v oblasti poľnohopodárstva, vedy a výskumu.