Denník N

Ako sa dá pri podnikaní ušetriť ?

Naša spoločnosť Vám prináša zopár rád, ako znížiť Vaše finančné náklady, či už s podnikaním ešte len začínate, alebo patríte k skúseným biznismenom

Ako sa dá pri podnikaní ušetriť ?

Naša spoločnosť Vám prináša zopár rád, ako znížiť Vaše finančné náklady, či už s podnikaním ešte len začínate, alebo patríte k skúseným biznismenom.

1. Plaťte iba za to, čo aj reálne využijete

V niektorých prípadoch podnikatelia reálne nepotrebujú k svojej každodennej práci kanceláriu. V tomto prípade je teda úplne zbytočné si prenajímať drahé priestory s drahým nájmom a upíšete sa na dlhú dobu splácania. A prakticky kanceláriu ani efektívne nevyužijete. Mnohí podnikatelia, ktorí si prenajmú takéto priestory, často krát volia miesta mimo alebo na okrajoch miest, ktoré sú zväčša nevyhovujúce dopravnou dostupnosťou. Na klientov rozhodne nepôsobia dobre takéto zapadnuté adresy, ktoré musia často krát hľadať

2. Snažte sa ušetriť za nájom a vybavenosť

Východiskom takejto situácie je vytvorenie si virtuálneho sídla. Na výber je niekoľko Bratislavských adries, ktoré sú prístupné a atraktívne a na klientov a obchodných partnerov urobia dojem. Sídla sú poskytované vo vlastných nehnuteľnostiach a je na Vás na ako dlho toto sídlo budete potrebovať. V cene takéhoto virtuálneho sídla býva aj automatické preposielanie pošty, ktorá bude pravidelne doručovaná na túto adresu. Príprava dokumentov je na počkanie a o cenách sa môžete informovať telefonicky alebo e-mailom našej spoločnosti.

3. Aké sú dôvody pre založenie si virtuálneho sídla

Najčastejším dôvodom pre  založenie si virtuálneho sídla, ktoré si podnikatelia čoraz častejšie zakladajú, patria úspory. Virtuálne sídlo v konečnom dôsledku vyjde omnoho lacnejšie ako fyzická kancelária. Hovoríme napr. o profesiách ako sú daňoví a finanční poradcovia, IT vývojári, stavebné firmy a pod. V takomto prípade naozaj nie je reálna kancelária nutná pre ich výkon profesie. Takéto služby virtuálnych sídel využívajú aj podnikatelia, ktorým nebolo umožnené po založení s.r.o. registrovať si svoje sídlo tam, kde majú aj pôsobisko. Ďalším dôvodom môže byť túžba mať prestížnejšiu adresu, prípadne mať svoje sídlo v mieste svojho bydliska, alebo spadať pod finančný úrad, ktorý je vyťažený. Rozdiely v periodicitách finančných kontrol v jednotlivých mestách Slovenskej republiky sa môžu líšiť až niekoľko násobne vo svojej vyťaženosti.

4. Kam pozvať významného klienta

V prípade potreby reprezentatívnych priestorov, ktoré slúžia na stretnutia s klientmi, či školenia,  nie je nutné utrácať peniaze za predražené priestory. Riešením je prenájom zasadacej miestnosti v centre mesta po dobu, ktorú budete reálne potrebovať a aj reálne využijete. Výhodou je skvelá dostupnosť MHD, komfortné a reprezentatívne vybavenie,  možnosť parkovania pred budovou a hlavne nízka cena.

5. Reprezentatívne priestory

Pri prenájme zasadacej miestnosti získate ako bonus menšie občerstvenie, flipchart spolu s fixkami, data projektor a bezplatné pripojenie k internetu a služby recepcie. K dispozícii je výber miestností a nie je nutné zháňať priestory pre školenia alebo stretnutia za vysoké sumy. Podnikajte s nami a plaťte len za to, čo reálne využijete.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Patrik Blazicek

Firemný blog eTuls.sk o založení s.r.o, účtovníctve, ochranných známok, virtuálnych sídiel a o podnikaní.