Denník N

Čo by sme si počali bez LGBTI a potratárov?

https://probonoaustralia.com.au/news/2017/04/family-rejection-major-cause-lgbti-homelessness-report/
https://probonoaustralia.com.au/news/2017/04/family-rejection-major-cause-lgbti-homelessness-report/

Aj na Vás pôsobí názov môjho príspevku vulgárne? Nemiestne? Máte pravdu. Môže to tak pôsobiť. Keby to nebola pravda.

Otvorím facebook. Voľba prezidenta sa pretriasa vo všetkých bublinách. Otvorím ľubovoľné mienkotvorné médium, detto…

Niet sa prečo čudovať. Voľba hlavy štátu je dôležitá téma. Budúci prezident má významný vplyv na ďalšie dianie na Slovensku. A ako dúfam, dokáže byť nápomocný nám ostatným, aby sme sa dostali z patovej situácie v ktorej sa nachádzame.

Otvorím prvý príspevok na facebooku: „No túto dámu v ŽIADNOM PRÍPADE!“, znie hneď prvá reakcia pod príspevkom, ktorý vychvaľuje Zuzanu Čaputovú, ako kandidátku na funkciu prezidenta republiky. A dôvod? Nuž jeden by si povedal, že pani Čaputová spáchala nejaký zločin. Alebo jej činy z minulosti boli niečím zlým až démonickým, čo negatívne ovplyvní celé Slovensko. Ale nie, kdeže. Akurát pri nejakej príležitosti odpovedala na otázku novinára, ktorý sa pýtal na potraty a adopcie detí homosexuálmi. A pani Čaputová si dovolila odpovedať úprimne. Tým sa vlastne ihneď diskvalifikovala v očiach konzervatívnej väčšiny Slovenska.

Relácia Na telo. Prítomní kandidáti na prezidenta pani Čaputová a pán Mistrík. Po krátkom úvode, venovanom dohadovaní sa o tom, kto mal kedy odstúpiť, presviedčaním o najlepších úmysloch a zodpovednosti oboch kandidátov, spojenými s jedným elegantným obvinením z antikampane, moderátor zaťal do živého. Ako sa stavajú obaja kandidáti k adopciám detí homosexuálmi?

Podľa štatistík je nás LGBTI okolo 4%. A akí sme dôležití! Pomaly skoro žiadna politická debata sa bez nás nezaobíde. Tému LGBTI riešia prakticky všetci. Samotní LGBTI, tí čo sú proti, tí čo sú za a aj tí, ktorým by to bolo v zásade jedno, akurát už majú plné zuby sústavného dojenia témy LGBTI. Tak sa do tohto koktailu názorov a postojov nechajú zatiahnuť. A rovno naložia všetkým. Aj tým za a aj tým proti. Keď chcú konzervatívni politici zabodovať, čo urobia? Vytiahnu tému LGBTI. Keď chcú zabodovať Kotlebovci? Čo iné, LGBTI. Hlavný náčelník ĽsNS v honbe za funkciou prezidenta rozmiestni bibloardy s nápisom STOP LGBT. Samozrejme náboženské organizácie a jednotlivci, kedykoľvek chcú poukázať na zhubný vplyv gender ideológie na rodiny, obviniť niekoho zo škandálov v cirkvi, ihneď vytiahnu túto tému, no proste láska k blížnemu na zbláznenie. To všetko sa deje okolo 4% ľudí, ktorí v drvivej väčšine ani o takúto popularitu nestoja, len si chceli vylepšiť svoje životy a potrebovali trochu viac ohľadu zo strany väčšiny. A výsledok? 75% slovenského národa je priamo nepriateľsky zameraný proti LGBTI. Mnohí v nás absolútne iracionálne vidia hrozbu. Pre svoje rodiny, pre svoje deti a pre budúcnosť Slovenska. Kam to až zájde? Dokedy sa bude téma LGBTI zneužívať pre naháňanie politických bodov? Tento štát okrem dobrých snách niektorých vyvolených pre LGBTI občanov neurobil nič. A zjavne ani nemá záujem pre nich niečo urobiť. Veď čo by si napríklad konzervatívni politici či ultrakonzervatívci bez nich počali? Aké by to len bolo nežiadúce, aby sa problémy LGBTI riešili? Veď takto je to lepšie. Keď nie je o čom, téma teplých predsa vždy zaberie. A mne sa čím ďalej tým viac téma rovnoprávnosti homosexuálnych, bisexuálnych či transrovových občanov javí ako skôr služba tým, ktorí chcú z nás vyťažiť a na náš úkor sa priživovať.

Ďalšia podobne zneužívaná téma sú potraty. Jedno, že ich počet sústavne klesá, jedno, že keby mnohé cirkevné a politické organizácie venovali toľko energie podpore nechcene tehotným, koľko venuje zákazu umelých prerušení tehotenstva, tak by počet potratov ešte viac klesol. Lenže to by mnohí prišli o svoju tému. A čo by si bez nej počali? Veď je to také jednoduché, priam sa to ponúka vždy, keď je príležitosť vyhraniť sa proti druhej strane, označiť ju za vrahov nevinných detí a presviedčať svoju voličskú základňu o svojej morálke a zodpovednosti. Povedzme si úprimne, majú naši politici skutočný záujem riešiť túto problematiku? Veď čo by mnohým z nich ostalo? Kam by sa podel ich argumentačný potenciál v snahe presvedčiť občana tejto krajiny, že to s ním myslia dobre a že práve ONI sú tí správni, zodpovední, pravdovravní a práve IM leží blaho Slovenska na srdci.

Predsa však len došlo k zmene. K téme homosexuálov a potratov sa pridala téma ďalšia a to sú utečenci. Prakticky sme ich k nám nepustili, ale hrozba pred nimi predsa musí byť všadeprítomná. A sústavne živená. A samozrejme, že to prináša svoje ovocie v podobe rastu nenávistných prejavov smerom k imigrantom. Ale o tom už písať nebudem, veď by to už bolo ako ošúchaná a sústavne preskakujúca gramofónová platňa…

Čo s tým urobíme? Dokedy budeme tolerovať túto deštrukciu štátu, ľudí v ňom a morálky? Kedy prestaneme robiť zo seba užitočných hlupákov, akési hračky v rukách tých, ktorí vidia len svoj vlastný prospech a sledujú len svoje úzke záujmy?

 

Roman Dulgerov

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Roman Dulgerov a Danko Beran

Viac rokov sme varili a písali na blogu SME. Dnes sa po období oddychu vraciame na blogy s novými receptami. Asi nám to chýbalo. Najviac sa budeme venovať receptom podla zdravého životného štýlu. Ale z času načas určite zaradíme aj nejaké to obžerstvo.