Denník N

Voľby 2023

Smer
0,00 %
PS
0,00 %
Hlas
0,00 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
0,00 %
Republika
0,00 %
SaS
0,00 %
KDH
0,00 %
SNS
0,00 %
Sme rodina
0,00 %
Demokrati
0,00 %
Aliancia
0,00 %
Modrí
0,00 %
Maďarské fórum
0,00 %
Piráti
0,00 %
Princíp
0,00 %
SOS
0,00 %
KSS
0,00 %
Vlastenecký blok
0,00 %
Spravodlivosť
0,00 %
SHO
0,00 %
My Slovensko
0,00 %
Srdce
0,00 %
SDKÚ
0,00 %
ĽSNS
0,00 %
Karma
0,00 %
Čaká sa na dáta
0,00 % spočítaných hlasov
Prejsť na výsledky

Požiadavky Za slušné Slovensko rok po vražde (z prievidzského námestia)

Prievidza Za slušné Slovensko

Vzhľadom na krátkosť času a zhoršujúce sa počasie tieto požiadavky nakoniec nezazneli. Navyše, v mnohom ich dokonalým spôsobom vystihol vo svojom príhovore Daniel Hevier. Tak či inak, považujem nasledujúce požiadavky za dôležité.

 

Dnes nielen spomíname na Martinu a Jána, ale aj pripomíname politikom a sebe, že chceme slušné Slovensko a naše požiadavky pretrvávajú.

 

Prvou a najdôležitejšou požiadavkou zostáva vyšetrenie vraždy Martiny a Jána.

Zasahovanie ministerky Sakovej či bývalého policajného prezidenta Gašpara do vyšetrovania je neprijateľné. Citujem Štefana Hríba z .týždňa: „Pellegriniho vláda ustúpila temným silám v pozadí, keď prostredníctvom ministerstva vnútra odňala časť vyšetrovania pôvodnému tímu s nepravdivým odôvodnením. Ministerka Saková najskôr hovorila o dohode so špeciálnou prokuratúrou, tá to poprela. Potom sa vravelo o zamedzení úniku informácií, hoci dva vyšetrovacie tímy a spisy a vypočúvania túto pravdepodobnosť zvyšujú, nie znižujú. Potom prišiel argument o odbremenení pôvodného tímu, hoci ten sa na preťaženosť nikomu nesťažoval. Napokon sme sa dozvedeli, že dôvodom je to, že protizákonné lustrovanie dvoch prokurátorov a advokáta zrejme robili policajti a ich trestné činy patria pod inšpekciu. Lenže aj Jána Kuciaka protizákonne lustrovali policajti, takže to znovu neobstojí.“

 

Požadujeme nezávislé súdnictvo!

Absolútne neprijateľné je správanie sa ľudí typu Kočner k šéfovi prokuratúry Trnkovi ako k svojmu podriadenému.

Budeme pozorne sledovať „pôžičku“ 204 000 € špeciálneho prokurátora Kováčika, ktorú si vložil v hotovosti na svoj účet. Ide o toho Dušana Kováčika, ktorý nepodal ani jednu obžalobu v 61 prípadoch, ktoré osobne dozoroval.

 

Podporujeme požiadavky farmárov nielen na Východe Slovenska, ktorí poukázali na mafiu našich – rozumej smeráckych – ľudí!

 

Požadujeme od poslancov Národnej rady zvolenie slušných kandidátov na sudcov Ústavného súdu! Doterajšie správanie sa poslancov v tejto veci, na čele s Róbertom Ficom, je hanbou a úbohosťou.

 

Hanbíme sa za súčasnú vládu, ktorá je plná neschopných ministrov a ktorá nemá žiadnu víziu Slovenska.

Za všetky kauzy spomeňme zneužité eurofondy na vedu a výskum a celkovo pôsobenie ministrov školstva za SNS.

Zvlášť sa hanbíme za kapitána Danka. Na smiech nie sú len videá na YouTube s jeho výrokmi a bozkávaním výložiek, ale aj jeho rigohrozná práca.

 

Od začiatku zhromaždení platí: požadujeme dôveryhodnú vládu!

 

Na záver a vlastne v prvom rade: vyzývame všetkých slušných ľudí, aby boli aktívni vo svojom okolí a vo svojej oblasti pôsobenia! To je najlepším pokračovaním odkazu Martiny a Jána, ktorého môžeme byť každý z nás súčasťou.

 

Aktuálne: Výročie smrti novinára si v Prievidzi pripomenulo tisíc ľudí

 

Update: určite si vypočujte záznam z príhovoru spisovateľa Daniela Heviera

 

Teraz najčítanejšie