Denník N

Ficova fabulácia, manipulácia s prázdnym papierom i so Šefčovičom

Fica usvedčuje jeho „rýchlosť“ a nepublikovaný papier

Fico mal v r. 2012 podľa talianskeho denníka La Republica priateľský telefonický rozhovor s pánom Vadalom. S tým Vadalom, ktorého si vyžiadal zo Slovenska taliansky súd európskym zatýkacím rozkazom na trestné stíhanie pre drogový trestný čin spáchaný organizovanou zločineckou skupinou s nadnárodnou pôsobnosťou. S tým istým Vadalom, po ktorom „prevzal“ po všetkých stránkach ním osobne preverenú osobnú asistentku na úrad vlády. Fico tak „dôveroval“ Vadalovej previerke, že hlavná štátna radkyňa fungovala oficiálne „len“ po jeho boku na úrade vlády takmer 3 roky bez akejkoľvek bezpečnostnej previerky. A vari môže On za to, že NBÚ nekráča s dobou a z nejakých interných dôvodov, ani trošku, trošičku neuznáva Vadalovu previerku? Však bola totálne komplexná… .

V stredu 20.02.2019 denník N zverejnil informáciu o Ficovom telefonáte prvýkrát.

Už v piatok 22.02.2019 t.j. o necelé 2 dni Fico nevydržal a verejne informoval, či lepšie povedané/napísané fabuloval o tom, že vraj taliansky národný  prokurátor a kalábrijský regionálny prokurátor potvrdili a vylúčili, že by kalábrijská  prokuratúra mala akékoľvek informácie o telefonáte pána Vadalu s R.Ficom. A keby takúto informáciu mali, tak by ju nikdy nedali médiám.

Ale Róbertko, veď nikto z novinárov v denníku La Republica predsa netvrdí, že informácie o Tvojom telefonáte získali oficiálne od Tebou údajne oslovených členov talianskej prokuratúry.

Fica z fabulácie, z manipulácie usvedčuje v prvom rade jeho rýchlosť. Rýchlosť s akou reagoval na zverejnenú informáciu. Za necelé 2 dni od stredy do piatka mali štátni úradníci na ministerstve zahraničných vecí stihnúť požiadať náš zastupiteľský úrad v Taliansku, aby tento údajne následne požiadal nejakého t.č. výsostne anonymného talianskeho národného prokurátora a rovnako t.č. výsostne anonymného kalábrijského regionálneho prokurátora o stanovisko v takej dôvernej záležitosti, akou nepochybne informácia z vyšetrovacieho spisu o telefonátoch vyšetrovaného Vadalu je. A Ficov zázrak bol dokonaný. Títo dvaja stále len fiktívni talianski prokurátori zrazili opätky, okamžite si sadli na zadok, aby telefonovali/napísali nejakému fiktívnemu pracovníkovi slovenského  zastupiteľského úradu v Taliansku. A hádam nikto neverí, že talianski prokurátori dávajú príslušníkom cudzieho štátu takéto dôverné informácie oficiálne po telefóne alebo e-mailom, bez zdĺhavého a adekvátneho administratívneho preverovania? A ešte k tomu na počkanie???

Za 2 dni by sa tak mohla oficiálna žiadosť slovenského zastupiteľského úradu dostať akurát tak (a to len v tom najoptimálnejšom a najrýchlejšom variante) len do podateľne príslušných prokurátorov.

Ministerstvo zahraničných vecí SR sa prekonalo a vykonalo nadprácu výlučne „z vlastného“ podnetu. Operatívne preverilo pre bezpečnosť Slovenska a jeho zahraničnú orientáciu prioritnú informáciu o telefonickom rozhovore Fico /Vadala, nakoľko sa objavila v mediálnom priestore. Nikto, absolútne nikto na Slovensku, ani v Uzbekistane nepochybuje o tom, že jedine toto ministerstvo je vecne a právne príslušné a oprávnené preverovať telefonáty „nejakého“ radového poslanca NR z r. 2012. Len pracovníci ministerstva zahraničných vecí asi nemajú čo robiť, keď tak okato fušujú do kompetencií ministerstva spravodlivosti, ministerstva vnútra, či generálnej prokuratúry. Takže poslanec Fico nám už manipuluje a úkoluje aj ministerstvo zahraničných vecí? Komu slúži táto nadpráca? Táto fabulácia? MZV ale potvrdilo len autenticitu slov R.Fica na tlačovej konferencii. O autenticite jeho slov na tlačovke naozaj nikto nepochybuje. Tie fabulácie vyšli jednoznačne z úst pána poslanca. O tom, čo pochybujú všetci je pravdivosť jeho slov!

Napríklad aj preto, že skutočne nikto neverí, že by Fico oficiálne a čestne získané písomné stanovisko od talianskych orgánov činných v trestnom konaní, ktoré by jednoznačne vylučovali jeho telefonát s p. Vadalom, okamžite nezverejnil. Nezverejnenie informácie, ktorá má potvrdzovať tvrdenie poslanca Fica, ho usvedčuje v druhom rade. Ak by Fico mal takéto oficiálne písomné prehlásenie isto, iste by ho naplno a okamžite zverejnil, aby si po dlhom čase slastne užil svoje argumentačné a dôkazové víťazstvo nad médiami. Ale Fico to len hrá ako zlý hráč pokeru. Blafuje a hrá. A jeho hra s poskladaným papierom, je hra vhodná akurát tak pre malé deti, či ficových verných, neprebudených. Ale ako ukazujú prázdne kreslá v sále na fotografiach z MDŽ „mejdanu“, o ktorom informovala na Facebooku stránka SMER Trebišov, aj títo sa začínajú postupne viac a viac zobúdzať.

Fico manipuluje aj so Šefčovičom. Potrebuje len lojálneho, poslušného prezidenta, ktorý ho dostane na Ústavný súd. Za predsedu Ústavného súdu. A náhradník za p.Lajčáka to rád spraví.

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...