Denník N

Nehrajte sa so ženami

Ženy sa vraj rady hrajú. S citmi, s vlasmi, a prieskumami.

Ženy sa vraj rady hrajú. S citmi, s vlasmi,… Asi preto, že nikdy nevyrástli. Možno ich nenechali vyrásť. Možno mali šancu na účinkovanie len vo vedľajšej úlohe. Sú to spoluhráčky od narodenia. “Usmej sa,“ a teraz povedz niečo vtipné, aby si pobavila poslucháča. Všetko je to o interakcii, inak by si splynula s pozadím. Alternatívne by si mala náhlu túžbu obetovať sa a skočiť do cesty guľke.

–Veď si sa objavila na scéne len pred piatimi minútami!

–Nič o Tebe nevieme!

–Nič si nevedela o hlavnom hrdinovi, ktorého si zachránila!

Ale to nevadí. Spravila si to dobrovoľne. A ešte povedz, že Čaputová je Vám sympatickejšia a prilej do ohňa. Keď liberálky upaľujú liberálky, mäso vonia akosi inak.

Keď Jana Cigániková kandidovala do parlamentu „so stiahnutými nohavičkami,“ mrzelo ma, že toto je spôsob, ktorý má osloviť liberálneho mestského voliča. Keď dnes komentuje, že Čaputovú voliť nebudú na Orave s témami ako „potraty, migranti, eutanázia, rozvod,“ nerozmýšľam len nad tým prečo by niekto túto debatu legalizoval. Zaujíma ma, aká je tá predstava voliča na Orave, keď tá liberálneho mestského voliča je polovičný analfabet, ktorý nevolí svojho reprezentanta, ale bytový doplnok. Otvára sa tak otázka, či práve tento prístup neznemožnuje dialóg naprieč politickým spektrom.

Nepáči sa Vám to? Mám pre Vás radu:

Nehrajte sa so ženami. A ony vás nebudú brať za rohožky. Priznávam, je to risk. Po stiahnuté nohavičky budete musieť ísť inam ako do parlamentu.

(Tento príspevok zámerne nezverejnil žiadne ilustračné obrázky, ani menovanú vizuálnu kampaň poslankyne Cigánikovej.)

Teraz najčítanejšie

Magdaléna Jánošíková

Dyslektik, ale sčítaná. Kysučanka, ale pracujem na PhD na Queen Mary, University of London. Historička. Náročná. Zvedavá.