Denník N

Večne zosmiešňovaný kandidát na prezidenta – partizán Martin Daňo…

Už ani neviem,… kedy sme začali sledovať Youtube kanál Martina Daňa.. Poznáte to, keď Vám Youtube odporučí nejaké videá……. Odvtedy sme pozreli rôzne kauzy. Martin Daňo je podľa mňa novinár – aký na Slovensku ešte nebol. Pretože ukazuje ľuďom, v akom stave je súdnictvo a iné priečky.. Ale takto získava aj mnoho „nepriaznivcov“… Má proste „gule“ odvysielať aj veci, ktorých sa iní stránia, lebo sú skrátka nepríjemné…

Áno, uznávam, že Martin Daňo je v mnohom špecifický, nehľadajte v ňom uhladenú figúrku. Práve to je však jeho prednosť! (-:

Mnoho ľudí však uprednostní formu pred obsahom. Predsa hľadáme dokonalú, uhladenú a hlavne pozor: slušnúúúúúúúúúúú figurínu,.. či?

Povedzme si však úprimne,.. Kto by si trúfol na takéto reportáže?

Všimla som si, že mnohí novinári Martinovi Daňovi sem tam kradnú jeho myšlienky a témy. Pri záverečnom odhalení mnohých káuz však médiá mnoho krát (alebo nikdy) nepriznajú, … že prvý, kto s informáciami prišiel – bol práve Martin Daňo.

No jo.. Iné to už nebude! Slovenská mentalita je raz taká… Ak je niekto originálny a inovatívny, jednoducho bude vždy pre čosi udupávaný, znehodnocovaný….. zosmiešňovaný,……. ale ostatní ho skrátka budú tak trochu v mnohom veľmi skryto kopírovať a tak trochu mu kradnúť jeho nápady. Originalita sa v slovenských pomeroch neodpúšťa!

Iste… Všetci oponujú, že Martin Daňo nemá slušnosť. Na Slovensku hovoriť priamo znamená totiž trúfalosť…. Taký človek predsa nemá vychovanie! Nikto na toto nie je pripravený. Všetko musí prebiehať predsa na úrovni. Musí to byť uhladená diplomacia. Radšej všetko pekne odreprezentovať, špinu treba predsa uhladiť, zabaliť do najkrajšieho a najdrahšieho darčekového papiera,….. a potom ju treba zamiesť pod ten naaaaaaaaaaaaaaaaaaajluxusnejší koberec.

Staré zhrdzavené rúrky ozdobiť rýchlo kryštáľovým lustrom. Na pleseň rýchlo natrieť krásnu farbu, .. veď čo na tom, že pod ňou je čosi – čo v najnevhodnejšej chvíli zmutuje a zdvojnásobí svoje bunky ako rakovina…?

Čo na tom, že spoje lustra sú trošku chytené hrdzou…? Nám ide o fasádu! Nateraz steny budia dojem čistoty a luster luxusu. To nám musí stačiť! Nech to vyzerá! Však my na to máme!

A takto sa presne riešia mnohé kauzy…. A tento fenomén sa prejavuje v zhnitých službách, tak isto vo veľmi nahlodaných katastrofických službách súdnictva… a či samotnej polície…….. Všade vyskakujú rovnaké témy…..

Všade potrebujete mať predsa svojho človeka!!… Či už riešite zuby (viď moje predchádzajúce články o skúsenostiach) alebo si hľadáte zamestnanie. Je to ako vírus…..

Ak to niekto odkrýva – je to práve Martin Daňo. Veď spomeňme na rôzne videá Martina Daňa…… Ale takíto odkrývači budú vždy znehodnocovaní tými, čo dobre predstierajú. Odkrývači sa stanú skrátka nepohodlnými… Budú zastrašovaní a znehodnocovaní…

Nikto však nerátal s tým, že práve Martin Daňo sa dostane medzi kandidátov prezidenta… A čo teraz? Treba to nejako „dať do poriadku“. Preto o Martinovi Daňovi moc médiá nepíšu. A ak, robia z neho tak trochu podivína, blázna. A nič iné ani zámerne písať nebudú.

Takže Martina Daňa mnoho ľudí nemá šancu spoznať. Prieskumy sú predsa jasné… Prím tu vraj majú úplne iné „kapacity“….. .

A tak je často Martin Daňo zo strán médií zosmiešňovaný, očierňovaný… je to pre nich šašo, je to vlastne úplný blázon, ..  ktorý sa na kandidátku prezidenta nikdy nemal dostať.

Pritom si spomeňme na jeho úspechy na súde v Luxemburgu……… Kde boli vtedy všetky médiá?

Ľudia, ktorí s Martinom Daňom prídu do kontaktu by sa od neho mali čosi naučiť. Snáď je to jeho vášeň pre spravodlivosť a autentickosť. Akýsi zápal pre férovosť.   Dnes je však originalita a autentickosť na ústupe. Oveľa jednoduchšie je čosi skopírovať, pridať masku a vyrobiť model politika na počkanie.  Vyrobiť slušnú figurínku…

Ak Slovensko potrebuje zmenu – ľudia by mali pochopiť, že čas slušnosti a predstierania je už na ústupe….. Tá Vaša slušnosť sa pretavuje do frustrácie a ľahostajnosti ľudí. A tak Vás potom slušne ošklbú. Úplne krásne. Bez mihnutia oka. S úsmevom… (-: So všetkou pompéznosťou. A vy sa potom síce cítite chvíľku ako najväčší debil. No čo na tom.. Veď už ste si ako správny slováčisko aj na to zvykli, nie? …..

Nech vyhrá ktokoľvek, nech je to len niekto – kto bude schopný  otvorene otvárať ťažké témy a nebude iba navonok slušnou figúrkou, ktorá iba formovo reprezentuje krajinu….

Nech je to niekto, kto bude mať odvahu pomenúvávať veci pravými menami… a v prípade divných politických manipulácií, bude mať svoje pevné stanovisko a nebude iba uplatiteľnou figúrkou na šachovnici drahých ciest a krásnych oblekov…

Čas predstierania a dokonalého klamstva sa predsa pretavil do mnohých káuz, ktoré skončili dosť extrémne…..

Tu je jedna z mála fér diskusií na rádiu Frontinus. Do pozornosti dávam aj málo médiami prezentovaného kandidáta pána J. Zábojníka… Celkovo príjemná a aj obsahom počúvateľná diskusia, ktorá prebehla bez urážok a zaujatostí zo strany redaktorov… Voilà!

Fascinuje ma, ako vo voľbách prezidenta niekto dostane priestoru viac a niekto menej. Tak isto ma fascinuje veľká neprofesionalita redaktorov, moderátorov a novinárov, ktorí nevedia byť nestranní…. a v mnohých rozhovoroch s prezidentskými kandidátmi už od podania ruky cítiť zaujatosť.

Mnohí moderátori relácií sa vracajú len k tomu – čo kedy kto povedal a či napísal na svojom facebooku… a pritom sú niekedy samotné informácie vytrhnuté z kontextu. Ale to už často nemajú možnosť kandidáti na post prezidenta dopovedať.

„Je to moja relácia“,…  hovoria. Naozaj? Veď ide len o hru so slovíčkami…. A tak tie naozaj dôležité otázky novinárom unikajú. Ide o to – koľko špiny vedia v krátkom čase vytiahnúť. Je to len dôkaz toho, akou diagnózou sú postihnuté slovenské médiá a celá spoločnosť.

Potom je tu uúúplne iná kategória moderátorov. A otázky ako: „čo by ste sa chceli v živote naučiť?“,.. … a  či „na aké zviera sa podobáte?“,..  – naozaj prezrádzajú veľa o myslení tzv. osobností.. Veď učíme sa celý život a ten, kto sa nechce učiť nové veci – zrejme zomrel už počas života .. taká žijúca zombie..

Vždy keď sa vraciam späť z Viedne a či z Prahy alebo Budapešti,..  vyskakujú na mňa tie isté témy…….  Je to akási pečiatka Slovenska. Rýchlo musím svoju gebuľu po návrate prekliknúť, aby som tu tzv. prežila. Je to kód. A kto ho porušuje = ide z kola von…… Ak žijete dlho v tejto bubline, nevšimnete si rozdiel.

Je to kód, ktorí si ale všetci priam šľachtia ako vzácne rastliny. „Neberte nám naše vzácne, ale pichľavé a jedovaté kaktusy.. Potrebujeme ich!“,.. občania Slovenska..

A veru, ako sa tak obzerám okolo seba – nie som si istá, či na takúto dramatickú zmenu sú slováci mentálne pripravení…….. mnoho ľudí má v hlave praktiky komunizmu. Vydierať, zastrašovať, veď „keď chcú psa biť – palicu si nájdu“. Je to program, ktorý len ťažko prekliknúť.

Sme pomalí ako korytnačky a za ostatnými krajinami zaostávame hlavne mentálne snáď aj 10 rokov.

V duchu hesla „ty máš pravdu a ja pokoj“ – sa určití ľudia radšej stiahnu do úzadia.

Mnohí odídu…

A mnohí sú chronickými sťažovateľmi,.. ale v skutočnosti nikdy nevystúpia z davu – keď je to potrebné a žiadúce..

Zmáha ich strach, že by boli vyčlenení outsideri… boja sa vydieraní, intríg,.. atď.. a tak radšej sklopia uši..

Mali by sme zapracovať na tom, aby boli ľudia na svoju krajinu hrdí.. (-: :-)

Aby dostával príležitosť naozaj každý – či je z rodiny poslanca alebo predavača.

Mali by sme opustiť model, keď ten kto zaplatí viac = má pravdu a je potom reprezentovaný a rešpektovaný médiami.

Mali by sme začať čerpať zo svojho bohatstva, ktorého nie je málo.

Mali by sme mať radi svoju zem a z nej aj čerpať, aby sa uživili aj farmári a aby ľudia dostali na stôl kvalitné produkty z našej zeme.

My však iba skleslo čakáme na lepšie časy alebo odchádzame do cudziny. Meníme občianstvo, prijímame úplne iné rules,.. lebo mnohí z nás vedia, že tam niekde o pár kilometrov ďalej môžu mať inú životnú úroveň…

Tu však pretrváva slušnosť.. Slušnosť skrytá za rabovanie a veľký štýl,.. predstieranie, skorumpované zamorené potrubie plné manipulácií, kde každý každého pozná a každý niečo na niekoho vie – tento model ako sa zdá pokračuje….

Je ako vírus. Veľmi akceptovateľný a žiadaný vírus…… Lož zamieňaná za pravdu a pravda za lož …….

A nakoniec…  mohli by sme zmeniť aj hymnu.. Tá súčasná nesie v sebe program, ktorým Slovensko žije už niekoľko rokov….

Spí……….

„To Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo“…….

Zobudí sa ???

A čo dodať na záver? Že každý vlastne vidí to, čo chce vidieť.. Presne ako na týchto 2 obrázkoch…

Pekný večer všetkým čítajúcim ♤♡♧

PS 1: tento článok nie je platenou reklamou. Napísala som ho z vlastnej vôle, pretože mnoho ľudí pána Martina Daňa ako kandidáta na prezidenta a „kontroverzného“ NOVINÁRA nepozná. Nech si každý urobí svoj obraz o jednotlivých kandidátoch. Žiaľ, ako to už býva,.. médiá nedávajú šancu a právo prezentovať sa každému rovnako.

PS 2: Na komentáre neodpovedám… uznajte – je to Váš názor a každý má možnosť, plné právo ho prejaviť… a ja to rešpektujem…..

Majce še a trimce še a pri voľbe prezidenta používajte aj srdce♡ Veď:

„ZDRAVÝ ROZUM JE SÚBOR PREDSUDKOV, KTORÉ SI OSVOJÍME PRED DOVŔŠENÍM VEKU 18 ROKOV..“

♧ALBERT EINSTEIN♧

Majte sa slnečne! Pozdravuje:

☆Večná mimozemšťanka Kity☆

Teraz najčítanejšie

Katarína Lorenčíková

Majka z Gurunu, večná ufónica... hľadačka pokladov v nevšedných všednostiach... Skladateľka, hudobníčka, textárka, speváčka, cirkušantka života.. Človek... Našu music nájdeš na www.zabie-pierko.mozello.cz O mne? Dočítaš sa viac na mojom webe: www.vwala.sk Život je ako tanec! Namaľuj si svoj obraz života.. namaľuj si sny..... Vesmír nie je až taký krutý, aby všetkým splnil ich priania (-: