Denník N

Mečiarovský funkcionár zdieľa lži a antisemitské statusy o Čaputovej

Na to, že v rámci predvolebnej kampane sa vylievajú na kandidátov vedrá špiny, sme si už zvykli. Aj na to, že ich šíria rôzne pochybné stránky a internetová spodina. Napriek tomu človeka tak trochu zarazí, ak podobné veci šíria aj ľudia s určitým spoločenským statusom a postavením.

Foto: Štúrov Zvolen 2005 (zverejnené 28.1.2019)

Práve takým je pán Ing. Jozef Pinka, ktorý má za sebou bohatú kariéru v Mečiarovom HZDS. Bol dlhoročným predsedom okresného predstavenstva HZDS vo Zvolene, čo potvrdzuje aj zmienka v tlači z roku 2002.

Bol aj prednostom okresného úradu vo Zvolene a podľa Ivana Šimka v roku 1995 bol aj jedným z členov tzv. „akčnej päťky“ v rámci okresu Zvolen. Akčné päťky, ktoré vznikli po Mečiarovom pamätnom naštartovaní parného valca v Zlatej Idke, keď po vyhratých voľbách v roku 1994, povedal: „Prevalcujeme to všetko, nech sa deje vôľa Božia, že sa budú všetci diviť!“ Novinárka Jana Teleki o tom v roku 2017 napísala: „Vytvárali sa akčné päťky v okresoch, kde verní funkcionári HZDS pozostávajúci z funkcionárov štátnej správy, samosprávy, polície, daňového a  úradu práce systematicky likvidovali zneužívaním inštitucionálnych nástrojov každého slobodne mysliaceho, nezávislého podnikateľa, novinára o nelojálnych učiteľoch a zamestnancoch voči HZDS ani nehovorím.

V auguste 1996 Mečiarova vláda vymenovala Jozefa Pinku do funkcie prednostu krajského úradu v Banskej Bystrici.

v máji 1998 za vedúceho úradu Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Vzhľadom na vývoj po voľbách v septembri 1998, ktoré napriek tomu, že ich HZDS ešte tesne vyhralo, no nepodarilo sa mu zostaviť vládu, sa stali začiatkom konca Mečiarovho bačovania, sa Ing. Pinka z funkcie vedúceho úradu na ministerstve dlho netešil. S účinnosťou od 31. októbra 1998 bol z funkcie odvolaný.

Jozef Pinka kandidoval za HZDS vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky v roku 2006 zo 131. miesta na kandidátke. Do parlamentu sa nedostal.

Šťastie skúšal aj v komunálnych voľbách v roku 2010 keď ako „nezávislý“ kandidoval na primátora vo Zvolene. S chabým výsledkom skončil na predposlednom mieste.

O bohatej kariére Ing. Jozefa Pinku v období mečiarizmu, ktorý Slovensko takmer vyradil z integračných procesov a počas, ktorého sa do rúk „statočných podnikateľov – mečiarovcov“ dostal obrovský majetok vytvorený počas predchádzajúcich desaťročí, snáď stačilo. V súčasnosti sa na svojom Facebookovom profile predstavuje ako predseda rady občianskeho spoločenstva Štúrov Zvolen.

A tiež ako „člen kolektívu Komplex škôl športu a umenia Pinkharmony.“ Táto organizácia ho uvádza ako generálneho manažéra a riaditeľa  pre ekonomiku a personálnu prácu.

Sú to aktivity, voči ktorým zaiste nemožno mať žiadne námietky. Iná vec je ale, čo Jozef Pinka začal v rámci predvolebného boja verejne zdieľať na svojom profile. Konečne, posúďte sami. Na úvod niečo, s čím možno určite súhlasiť. Najmä s časťou o šírení nenávisti.

Len škoda, že pán Pinka sa toho sám akosi nedrží. Začneme starým, dobrým Sorosom. Bez neho by to určite v týchto končinách nešlo: „Sorosove deti idú na trip po Slovensku „vymývať mozgy“ pred prezidentskými voľbami.“ K tomu tradičná schéma, ktorá má demaskovať zákulisné prepojenia jednotlivcov a inštitúcií.

Veď podľa ďalšieho statusu pána Pinku: „zo Sorosových peňazí žila“ aj súčasná kandidátka na prezidentku. Túto montáž zdieľal Jozef Pinka dokonca dvakrát. prvýkrát 25. februára zo stránky „IdemVolit.sk“ s textom: „Zradcov živíme a potom sme ešte tak oblbnutí, že ich volíme… Cca 20 rokov financujú zahraničné mimovládky našich zapredancov a potom ich dosadzujú na vysoké štátne posty.
Druhýkrát 1. marca zo stránky „Daňový podvodník Kiska, okamžite odstúp“ s textom „Pozor na túto slušnú dievčinu !!!
Súčasťou montáže je text: „V roku 1999 Čaputová, rodená Strapáková žila z peňazí Sorosových mimovládok. O 20 rokov neskôr kandiduje za prezidentku SR. Keď si neschopný poctivo zarábať, tak zarobíš len ako zapredanec Sorosa.

27. februára zdieľal Jozef Pinka video zo stránky „IdemVolit.sk“ s rozsiahlym ohováračským textom: „Čaputová – agentka denníkaN, Esetu a iných protislovenských firiem. Zuzana Čaputová, rodená Strapáková pôsobí v mimovládke financovanej Sorosovymi nadáciami, ktorá stála za zrušením Mečiarových amnestií a teda aj protikorupčným pochodom. Ide o Via Iuris. Tá stála aj za tancom na hrobe zabitého novinára pri organizovaní prevratu na Slovensku (podľa slov Nicholsonovej)… Čaputová spolupracuje aj so Živicou, ktorá pod záštitou Kisku spolupracovala pri ogranizácií pochodov za Slušné Slovensko… Jej kariéra v spolupráci so Sorosovou otvorenou spoločnosťou začala ešte za jej slobodného mena – Strapáková Zuzana… Hovorí sa o dohode s Milanom Krajniakom, slabší kandidát z týchto dvoch sa vzdá v prospech silnejšieho.

Od kotlebovca Jána Kúdelu zdieľal Jozef Pinka 1. marca príspevok s českým textom: „Doufám, že nebude zvolena. Čaputová je kandidátem neomarxistické levice, podporuje globální pakt o migraci, manželství homosexuálů, adopci dětí LGBT páry a sama pracovala v nevládní organizace financované Sorosem. Dost důvodů proč ji nedat hlas. PS: Bůh ochraňuj Slovensko!“ Kotlebovec Kúdela k tomu s  chybou pripísal: „Aj v Českéj republike majú jasno!

Pre úplnosť toto je Ján Kúdela od ktorého zdieľal Jozef Pinka.

Od fejku Jánošík Juraj zdieľa obrázok usmiatej svetlovlasej rodiny s textom : „Kandidátka na prezidentku Čaputová podporuje sex chlapa s chlapom,a to ako robia ? sex ženy so ženou. Toto chcete voliť Slováci ? 🌹🍀🇸🇰 Jánošík

Prvého marca toho Ing. Pinka stihol naozaj dosť. Dozvedeli sme sa ako vyzerá. „Typický volič Čaputovej,“ ktorý je vraj „KLASICKÝ SLUNÍČKÁŘ

Aj kto je vlastne bývalý veľvyslanec v USA a súčasný poradca prezidenta Andreja Kisku, Martin Bútora. Opäť nám to prezradila stránka „Daňový podvodník Kiska, okamžite odstúp.“ Text naozaj stojí za to: „Vytvoril Kisku, teraz je za Caputovou, tento protislovensky zloduch, Sorosova prava ruka na Slovensku spolu s Demesom…..Martin Bútora…..okrem toho riadi tzv Slusne Slovensko, Sorosove mimovladky, liberalne media…..TENTO CLOVEK JE ZLO!!!!!! Pre Slovensko tento ujo nikdy nič dobré neurobil a ani neurobí, on ho totiž nemá rád a slúži Satanovi GS !!!

Keď sme už pri Kiskovi, tak tu je v hlavnej úlohe on. A čuduj sa svete, je tu povedomý text: „Gratulujem. Podporím Vás. Len mi dajte milosť.“ Čo poviete, koho inšpirovala táto veta a začal sa ňou oháňať o päť dní neskôr? Prezident Andrej Kiska rozhodne poprel, že by sa o nejakú milosť niekedy plánoval uchádzať. A Zuzana Čaputová uviedla veci na pravú mieru.

Ako som už vyššie uviedol, tým ktorý „oprášil“ túto zákernosť, nebol nikto iný, ako kandidát strany SMER, Maroš Šefčovič. A práve jeho status následne zdieľal Ing. Pinka.

Ale ani toto nebolo zďaleka všetko. Od Petra Fabuša zo skupiny „Volím Harabina“ je tu zvesť: „Čaputová je Merkelovej klon.  Slováci, toto chcete za prezidentku?“ Ako bonus tradičné: „Migranti vitajte na Slovenku“ Až sa človeku žiada povedať, že nič lepšie by sa Slovensku nemohlo stať, ako mať na čele niekoho ako celosvetovo rešpektovaná politička Angela Merkel. Aj napriek klamstvám o údajnom vítaní migrantov. A iba mimochodom, to isté zdieľala aj manželka Jozefa Pinku, Ingrid Pinková.

Keď už tu bol obrázok zo stránky, ktorá kortešuje za Harabina, nemohol chýbať ani on sám. Pôvodne to zdieľala „Stránka pre ľudí“ s mimoriadne hlúpym textom: „Keď budete voliť eurobruselských eurohujerov alebo liberálnych “progresivistov” tak do pár rokov Vám zrušia tak ako v Rakúsku nielen veľký piatok a veľkonočný pondelok ale aj Vianoce… aby ste vraj neurazili iné náboženstva (animizmus, islam, judaizmus a iné). VOĽTE ŠTEFANA HARABINA !!!

Plodný deň zavŕšil Jozef Pinka týmto skvostom, v ktorom neznámy autor na úrovni extrémistov a Fica, hlúpo konšpiruje o stretnutí prezidentov Michala Kováča a Andreja Kisku so Sorosom, spochybňuje obete zákerných vrážd – Roberta Remiáša a Jána Kuciaka so snúbenicou Martinou Kušnírovou, hovorí o „mediálnom lynči“ Mečiara a Fica a naznačuje, že cieľom bol pád vlády.

Tretieho marca zdieľa Pinka od Jozefa Bodnára hlúpu montáž fotografie z Wiener Oppernball 2019 a fotografie Zuzany Čaputovej, ktorú uvedie slovami: „…to je také „kresťanské“. Rodina žena a žena, alebo muž a muž…“ Len čo má Čaputová s plesom vo Viedni, nám pán Pinka neprezradí.

O deň neskôr zo stránky „Aktivisti, aktívni a nasratíčlánok, ktorý tam pridal Róbert Chovanec  o vyhlásení predstaviteľov cirkví so zavádzajúcim komentárom: „Tak to je silná káva keď sa predstavitelia všetkých kresťanských cirkví na Slovensku zhodnú, že Čaputová je hnoj. Ale úplne všetkých!“ Pritom v článku o Čaputovej nie je ani slovo.

Najväčšie „lahôdky“ prídu na záver. Z Pinkovej obľúbenej stránky „IdemVolit.sk“  fotografiu mladej, 19-ročnej Zuzany Čaputovej s otcom a lživým textom: „Čaputová nikdy nemala v záujme obetovať sa a pomôcť občanom. Pri Pezinskej skládke ju využil jej otec pôsobiaci vo firme s odpadom Petmas-Gerber, keď ho odtial vyhodili nahneval sa a z pomsty poslal dcéru bojovať proti skládke. Čaputová za peniaze mimovládok dosiahla to, že skladisko odpadu presunuli z Pezinka do Senca a okolitých dedín. Firma, v ktorej pôsobil Štefan Strapák, otec Čaputovej vytvárala mala biznis s odpadom a Čaputová z tých peňazí predtým ako začala parazitovať na mimovládkach žila. Čaputová pýta 20 euro od Slovákov, ktorí sú voči jej majetku, platu vo väčšine žobráci.“ Pričom na samotnej montáži je ďalší text páchnuci antisemitizmom: „Dcérka milionára Štefana Strapáka. Štefan Strapák má vyvolený pôvod , hrdo sa hlásil k Izraelu.“

A úplne na záver najťažší kaliber. Obrázok s odporným antisemitským textom si Jozef Pinka po tom, ako si ho všimla stránka „Prečo Ľuďom hrabe,“ vymazal, je však archivovaný. Na fotografii Zuzany Čaputovej, ktorá pochádza zo stránky „Nacionalista,“ je okrem Dávidovej hviezdy text: „VYZÝVAM PREZIDENTSKÚ KANDIDÁTKU ČAPUTOVÚ! Pani Čaputová, vyjadrite sa k téme viery, povedzte slovenskému národu, akého vierovyznania ste, prípadne vyvráťte pochybnosti! Je ŽIDOVKA takisto ako jej DRUH?“ a výzva „ZDIEĽAJME“ Stránka Nacionalista uviedla montáž textom: „TAK AKO TO JE? ZDIEĽAJTE TÚTO VÝZVU VO VŠETKÝCH SKUPINÁCH A MEDZI PRIATEĽMI!“ A pán bývalý funkcionár Mečiarovho HZDS, bývalý prednosta okresného úradu vo Zvolene, bývalý prednosta Krajského úradu v Banskej Bystrici a bývalý vedúci úradu Ministerstva hospodárstva SR ochotne zdieľal.

Blog uzavrieme slovami Zuzany Čaputovej, tak ako ich uverejnil novinár Adam Valček vo štvrtok 21. februára 2019 v denníku SME pri príležitosti výročia vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice, Martiny Kušnírovej: „Naučila som sa, že boj proti zlu nie je bojom proti zlým ľuďom, ale proti ich zlým činom. Osloboďme sa od nenávisti, lebo len vtedy môžeme byť efektívni a spravodliví.

 

 

 

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.