Denník N

Čo máte práve teraz na mysli ?

Status

dlhodobo som sa zamýšľal nad tým , aké je to niečo napísať na internet bez toho,  aby mal niekto rovnaký názor  aký mám ja . Skúšal som sa zamýšľať nad tým , či statusom na sociálnej sieti niečo nepohnojim a či mi dá väčšina priateľov za pravdu . Nejaké tie názory som predsa len napísal . Nikdy som nemal odvahu svoj názor vyjadrit a vždy som cítil , že s mojim názorom ľudia v ktorých mám v priateľoch súhlasiť nebude . Bál som sa každého jedného ranného vstávania , keď som cestou do prace zapol telefon , a tam mi vyskakovali rôzne upozornenia . V mnohých prípadoch som ich vymazaval , pretože som sa obával negatívnej reakcie . Bál som sa reakcie priateľov a dokonca aj svojho názoru . Nedokázal som si pripustiť , že každý jeden človek má nejaký názor a že každý človek je úplne inak stotožnený s tým , čo občas na sociálnej sieti napíšem . Začal som úplne nevinne . Pisal som písať o počasí .. neskôr som prejavoval názory priateľov , ktoré som v príbehu videl a ktoré sa mi osobne nepáčili . Vyjadroval aom názor na statuse ale sám som si komentár priateľov nedokázal prečítať , a každým ranom , som tento status mazal . Nedokázal som sa pozrieť na reakciu priateľa , ktorého sa ten status týkal . Proste mal som pocit , že som zbabelec a nedokážem vyjadrit pocity a názory ľuďom , ktorých sa tie moje názory týkali. Bál som sa odpovede .  Jedného dňa som sa ale rozhodol , že by nebolo na škodu , si občas aj tú reakciu prečítať .

Reakcia 

Jedného pekného dňa , som napísal status o zneužívaní systému. V tom čase som mal v priateľoch ľudí , ktorý ten sociálny systém zneužívali . Nadýchol som sa , a prečítal si komentáre , ktoré boli rôzne .. niekto so mnou súhlasil a tí ktorých sa to týkalo mi veľmi negatívne napísali svoj postoj . Stále som mal vlastný názor .. ale už len ten pocit krivdy , má neskutočne zabíjal . Mal som pocit , že som občas niečo prehnal . Vedel som že sa to nebude páčiť ľuďom , ktorých sa to týka .. ale nečakal aom reakcie , ktoré má hrubo budú napádať a taktiež skoci priateľstvo , ktoré sme dlhé roky pestovali . Aký paradox som si pomyslel . Ako sa dokáže človek vyjadrit na sociálnej sieti a ako rýchlo dokáže vo vyrtualnom svete ale aj v reálnom živote priateľstvo skončiť .

Môj názor 

Nie . Nepovažujem sa za novinára , a ani ním nikdy nebudem . Nie som človek , ktorý chce spraviť diéru do života . Ale dokážem vnímať aký kolvek nedostatok . Ak mám pocit , že sa niečo nerobí dobre , tak je ten pocit podľa môjho názoru dobrý .. Ak mám pocit , že som určite veci prehnal , tak som ich prehnal dokážem sa za ti všetko ospravedlniť . Za svoj názor sa nikdy ospravedlňovať nebudem , pretože je to môj názor .

Članok na blogu

Pred rokom som napísal jeden niekoľko stranový článok na blogu , v ktorom sa spomína zneužívanie sociálneho systému v rámci náhradnej rodiny .. Článok bol písaný v anonymnom štýle , a nikto ani len nemohol tušiť , že sa ho to výsostne týka .. bohužiaľ aj k tomu článku sa niekto koho sa to týka , mi to patrične dali veľmi škaredou formou na javo . Ja som človeku nechcel ublížiť ..len som upozornoval na to , aká veľká diera v tom našom systéme je . A kopec dier nedokážeme zaplátať . Myslel som si , že je som silnejší , ako kto koľvek iný .. ale uvedomil som si , že názor je silnejší ako čokoľvek na svete ..

Strata

Mojim názorom som dokázal stratiť kopec priateľov . A dokonca som zistil , že aj tí čo sa tvárili ako priatelia , nimi zrazu neboli . Je úžasne vnímať aktivitu priateľov v čase , keď vyjadruje človek nejaký názor. Neviem prečo toto písanie nedokážem ukončiť , ale stále mám pocit , že sa v týchto mojich názoroch cítim oveľa lepšie ako v priateľstve , ktoré bolo falošné … lenže teraz zisťujem , ako veľmi som sa obával môjho názoru  a ako veľmi mi ten môj názor a priama otvorenosť , dokázala otvoriť oci a preriediť priateľov , ktorí v podstate priateľmi možno ani neboli .

Komentare 

Neskôr som sa začal zapájať do rôznych diskusií a začal vyjadrovať názory v rôznych oblastiach . Bolo to trošku ťažšie , pretože som sa zapájal do skupín , ktoré mi komentovalo omnoho viac ľudí a ja som tak čelil rôznym súhlasom , či útokom . Dokonca som sa ocitol aj v ženskom pohlavnom orgáne , ktorý mi napísal jeden asi pravdepodobne nechápavý užívateľ .  V rámci svojho názoru , som sa snažil objektívne zhodnotiť situáciu a stalo sa , že som bol doslova odkopávaný komentármi ľudí , ktorí si najprv nepremysleli čo napísať a bezhlavo reagovali .  Niekedy mám pocit , že ľudia na Slovensku nedokážu prehodnocovať svoje názory a rovno sa vrhnú do absurdných komentárov , ktoré možno nemajú hlavu a ani pätu .

100 ľudí , 100 chutí

Stále často objavujem reakcie na moje komentare ako úplne čudné a aj pri neviem akom rozmýšľaní , tieto komentáre nedokážem vyhodnotiť .  Bojím sa komentovať niečo v skupine , pretože sa cítim byť užívateľom , ktorý niečo prehnal .. bojím sa povedať svoj názor , pretože sa mi tento môj názor nedokáže akceptovať . Bojím sa toho , ako veľmi sa snažím svoj názor vyjadrit objektívnym spôsobom a vždy sa nájdu užívatelia , ktorí vás pošlú do ženských orgánov , odsúdia vás , nadávajú Vám, útočia , a vyhrážajú sa Vám . Neviem či je vôbec dobré vyjadrit názor ..

Pokracujem

V poslednej dobe mám pocit , ko keby som svojimi názormi riedil priateľov. Viac sa mi páči pocit byt s názorom stotožneny ako riešiť vzťahy s priateľmi a s cudzím človekom . Chcem ísť ďalej a vo svojích názoroch budem pokračovať , pretože toto je zrazu pocit , kedy si konečne poviem čo chcem a konečne sledujem kto je priateľ , a kto nie . Kto sa dokáže hnusne tváriť že je všetko v poriadku .. a kto má dokáže prostredníctvom len !! Sociálnej sieti , vyrtualného sveta vymazať zo života ..

 

 

 

Teraz najčítanejšie