Denník N

A mi kutyánk kölyke

Maďarskí voliči sa aj pri voľbe hlavy štátu riadia rodinným pravidlom: “ A mi kutyánk kölyke“.   V symbolickom voľnom preklade: „Maďar volí Maďara“ podľa princípu „šteňa nášho psa „. Toto je základné pravidlo volieb na zmiešaných slovensko-maďarských územiach…..

Verím, že sa ale voliči nemaďarskej národnosti nedali oklamať klamlivou kampaňou Bélu. Káuz okolo mostu-híd je neúrekom, len sú prekryté finančne zaujímavejšími aférami strany Smer či strany SNS.

Ochota bugárovcov spolupracovať a ísť do vlády s fickom bola dostatočná facka pre konzervatívnych maďarských a librálnych slovenských voličov. Dnes to môžu Bélovi spočítať.

Ak sa kriticky zmýšľajúci občania nedajú oklamať  a miesto rodinného pravidla použijú hlavu,  zajtra si do druhého kola zvolia dvoch prijateľných kandidátov a Bélu pošlú s červenou kartou do ústrania.

 

 

 

 

Teraz najčítanejšie

Ján Španko

Základom úspechu sú ľudia, ktorí úprimne pomáhajú realizovať víziu lepšieho života na Slovenska. Vychovávame tu naše deti. Chcem aby videli, že existuje jasná alternatíva a má zmysel po štúdiách sa do rodnej vlasti vrátiť a usadiť sa.