Denník N

A mi kutyánk kölyke

Maďarskí voliči sa aj pri voľbe hlavy štátu riadia rodinným pravidlom: “ A mi kutyánk kölyke“.   V symbolickom voľnom preklade: „Maďar volí Maďara“ podľa princípu „šteňa nášho psa „. Toto je základné pravidlo volieb na zmiešaných slovensko-maďarských územiach…..

Verím, že sa ale voliči nemaďarskej národnosti nedali oklamať klamlivou kampaňou Bélu. Káuz okolo mostu-híd je neúrekom, len sú prekryté finančne zaujímavejšími aférami strany Smer či strany SNS.

Ochota bugárovcov spolupracovať a ísť do vlády s fickom bola dostatočná facka pre konzervatívnych maďarských a librálnych slovenských voličov. Dnes to môžu Bélovi spočítať.

Ak sa kriticky zmýšľajúci občania nedajú oklamať  a miesto rodinného pravidla použijú hlavu,  zajtra si do druhého kola zvolia dvoch prijateľných kandidátov a Bélu pošlú s červenou kartou do ústrania.

 

 

 

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Ján Španko

Základom úspechu sú ľudia, ktorí úprimne pomáhajú realizovať víziu lepšieho života na Slovenska. Vychovávame tu naše deti. Chcem aby videli, že existuje jasná alternatíva a má zmysel po štúdiách sa do rodnej vlasti vrátiť a usadiť sa.