Denník N

Čaputová bude len prvý krôčik v prvej iterácii k normálnosti

Dostanete to, čo si zvolíte. Alebo živú vodu, alebo mŕtvu vodu.
Dostanete to, čo si zvolíte. Alebo živú vodu, alebo mŕtvu vodu.

Prvé hodiny ukázali, ako sa bude viesť kampaň. Nie len kampaň od Šefčoviča a aj proti Šefčovičovi. Medzi nami, jediné šťastie Čaputovej je, že sa nepíše rok 2023 a že jej PS nie je na scéne aktívnej politiky. Inak by aj ona bola konfrontovaná s úplne rovnakým štýlom kampane – hej ty podpredsedníčka, zodpovedaj za šlamastiky svojej strany.

S absolútnou samozrejmosťou platí, že na konci soboty 30.3. bude zvolený prezident, aj keby prišiel čo i len jeden volič.

S absolútnou samozrejmosťou platí, že pre akýkoľvek dobrý vývoj neexistuje inej alternatívy, ako ísť a hodiť to Čaputovej.

Ferko Mikloško, lebo tak bude zapísaný v srdciach dejín, rovnako ako my všetci v SaS, dali aj tím, čo sa nezaujímajú, jasné pomenovanie:

  • Éra Smeru musí skončiť!“
  • „Vyjadrujeme podporu Zuzane Čaputovej. Je to dnes jediný demokratický kandidát, za ktorým sa oplatí zjednotiť slušné Slovensko.“

Rovnako všetci ďalší pravičiari jasne hovoria, že éra ficizmu musí skončiť. Ale bol by absolútne naivný ten, kto si myslí, že od 1. 7. dostane práve vďaka voľbe Čaputovej akési nové, nakompletku vyumývané Slovensko.

Nie, priatelia! Stále tu bude vláda koalície Smer+SNS+Most podnikateľov vo firme Štát, s.r.o. Stále tu budú tisíce až desiatky tisíc socialistických dojičov kapitalizmu v kadejakých funkciách s pečiatkou, ktorí si budú vyberať desiatky z našich daní.

Všetci by sme chceli žiť ako v Dánsku. Ale Dánom by sa nechcel stať nikto.

Nalejme si čistej pepsikoly! S rovnakou absolútnou samozrejmosťou platí, že nás čakajú šlamastiky aj od podpredsedníčky PS. Vzhľadom na ich záľubu vo vysokých daniach a velikánskej úlohe štátu, budú tieto šlamastiky v presne tejto rovnakej mierke – veľké. To je istota, ako že ten ich kreténsky socializmus potrebuje ďalšiu skupinu prerozdeľovačov s pečiatkou.

Nie, nikdy nebude existovať absolútne dokonalá politická strana. Každá bude musieť niesť zodpovednosť za svoje historické chyby. Jedinou výhodou Čaputovej v marci roku 2019 je, že PS mlčí a mlčí, lebo by bolo nebezpečné vybaliť ten kreténsky socializmus ešte pred voľbami.

Keďže 2 týždne vedeckej kampane od 11. 2. do 25. 2. rozhodli o nositeľovi prvého kroku, bude to len malý krôčik.

Mohol byť nositeľom prvého kroku v prvej iterácii k normálnosti zakladajúci člen SaS, naozaj pravicovo mysliaci človek. Mohli sme dostať úplne rovnaký boj proti zlu, rovnako autentického prezidenta, rovnaké snahy o návrat dôvery… A kurát bez kreténskeho socializmu.

Ale na mohol sa nehrá, to je skvelé na demokracii – občania si svoju voľbu potom musia aj odžiť. My znalí slovenskej politickej histórie, lebo sme si ju prežili od roku 1989 naživo, sa len tak usmievame popod fúzky, čo za PSiu kulehu sa tu deje.

Je absolútne samozrejmé, že Čaputová je len prvý krôčik v prvej iterácii k normálnosti. No JE to krok v iterácii k normálnosti. Alternatívou je pokračovanie Ficovho režimu. A o tomto je to druhé kolo. Treba prísť a hodiť jej to. S kreténskym socializmom sa vysporiadame na ďalšej ceste, v ďalšej iterácii k normálnosti, v parlamentných voľbách.

Súvisiace: Prvá iterácia k normálnosti nebude ani konzervatívna ani liberálna voľba

Autor je členom SaS a členom zdravotníckeho tímu SaS. Má na starosti liekovú politiku.
Viac jeho politických textov na jeho politickom webe www.politik.pilnik.sk. Ak chcete sledovať aj ďalšie jeho politické vyjadrenia, staňte sa fanúšikom jeho facebookovej stránky.Teraz najčítanejšie

Martin Pilnik

Lekárnik - optimista.
Liberál, pravičiar, člen SaS, člen zdravotníckeho tímu SaS. www.politik.pilnik.sk
Kandiduje do NRSR ako číslo 64 na kandidátke SaS. [Autorom fotografii, ak nie je uvedené inak, je ©Martin Pilnik]