Denník N

Inkvizičné ťaženie proti čarodejníctvu sa stupňuje

Vyhásenie cirkevných predstaviteľov, na ktoré upozornil denník postoj.sk ma nemilo zaskočilo. Nebolo to len kvôli tomu, ako nevkusne opakujú rétoriku komunistických súdruhov z čias najtvrdšieho socializmu o “pseudovedeckej náuke”.

Vyhásenie cirkevných predstaviteľov, na ktoré upozornil denník postoj.sk ma nemilo zaskočilo. Nebolo to len kvôli tomu, ako nevkusne opakujú rétoriku komunistických súdruhov z čias najtvrdšieho socializmu o “pseudovedeckej náuke”.

Sklamaním je hlavne celkový prístup k tejto tématike, kde na začiatku stavajú akéhosi smiešneho slameného panáka, ktorého označia za hlavného ideologického nepriateľa do ktorého potom neohrozene strieľajú šípy svojich argumentov. Následne z tohto slameného panáka, ktorého nazvali “gender ideológia” robia univerzálneho nepriateľa, ktorého stotožnia s každým, kto neakceptuje “ich kresťanskú antropológiu”.

Problém je, že týmto sa kresťanské cirkvi samé vylučujú z dialógu so zbytkom spoločnosti. Akonáhle sa totiž niekto pokúsi hovoriť o rodovej rovnosti, o problémoch neheterosexuálov, okamžite dostane nálepku nositeľa gender ideológie a akákoľvek diskusia bude sťažená či priam nemožná.

Netvárme sa pritom, že ide o podružné, či nelegitímne otázky. Kedysi to bola napríklad téma volebného práva žien, dnes sauž hovorí o subtílnejších ale tiež dôležitých aspektoch, ako rovnosť príležitostí, spravodlivá mzda. Sú to dôsledky nielen biologických a psychologických daností ale predovšetkým sociálnych rodových konštruktov. Odteraz je to pre kresťanov tabu?

A ako chceme dosiahnuť, aby nezanedbanedbateľná skupina našich homosexuálnych bratov a sestier necítila odmietaná, menejcenná či trpená? Spomenuté vyhlásenie je jednoznačným signálom, že títo ľudia v cirkvách nie sú vítaní a ak sa tam už ocitli, majú byť ticho a tváriť sa, že sú “normálni”.

Je tu aj mnoho ďalších otázok, ktoré sa priam bytostne dotýkajú ďalších bratov a sestier ale kresťania sa tým nemajú zaoberať, lebo to všetko môže spojené s diabolskou “gender ideológiou”.

Jediným šťastím je, že súčasní cirkevní predstavitelia nemajú zďaleka toľko moci ako niekdajší komunistickí funkcionári. Ich zodpovednosť pred Bohom však nie je menšia.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie