Denník N

Šefčovič tvrdí, že Rusko nie je hrozba. Čo na to obyvatelia Gruzínska?

Odpoveď priniesla známa motoristická show The Grand Tour, v ktorej sa traja moderátori vybrali do Gruzínska. Zábavná relácia odhalila temné stránky Ruska. Vojaci, ktorí strážia hranicu s Gruzínskom v noci presúvajú hraničné oplotenie a zväčšujú územie Ruska.

Je zaujímavé, že s takýmto svedectvom prišla práve známa motoristická show The Grand Tour, ktorej hlavnými postavami sú Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond. V ich poslednom odvysielanom diely sa táto trojica vybrala do Gruzínska. V ňom prišli na zaujímavú vec. Dôchodca žijúci pri hraniciach Ruska im porozprával ako strážia hranicu Rusi. Tí údajne čakajú na to, kým sa v noci zotmie a presúvajú hraničné oplotenie vždy o kúsok ďalej smerom ku Gruzínsku. Viacerým ľuďom na týchto hraniciach sa teda už stalo to, že šli spať v Gruzínsku a ráno sa zobudili v Rusku. Je to priam neuveriteľné.

Je to ďalšie okupovanie územia, ktoré Rusku nepatrí a naši reprezentanti národa to ignorujú. Ba naopak, veľmi radi odcestujú do Ruska, kde porozprávajú také veci, za ktoré by im až Vasiľ Biľak tlieskal.

Keď teda počuje takéto slová z úst ľudí, ktorí majú dosah na riadenie nášho štátu musíme byť na pozore. Máme tu totiž kvantum prípadov, ktoré dokazujú, že Rusko je určite obrovskou hrozbou aj pre nás, hlavne pre nás, pre náš štát, ktorý už okupáciu od našich bratov zažil.

Pokiaľ vyslovíte „ale Amerika“ okamžite vás zastavím. Nie. Hovorím o Rusku. Nie je v poriadku, že naši vrcholoví predstavitelia štátu netaja sympatie k Rusku. Je to až drzosť a neúcta k ľuďom, ktorí zažili okupáciu v 68, je to výsmech aj ľuďom, ktorí žijú na Ukrajine, či v Gruzínsku. Aj preto budem večný kritik vládnej koalície, ktorá okrem rozkrádania nášho majetku a šíreniu nenávisti dokáže ešte prejavovať sympatie k agresorovi z Ruska.

Hanba vám pán Šefčovič, hanba vám Ľuboš Blaha a hanba všetkým, ktorí dokáže povedať, že Rusko nie je potencionálna hrozba.

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista a vyslúžil som si prezývku "antifašista", pretože za vyjadrovanie k strane ĽSNS som sa dostal do konfliktu, po ktorom som musel podať trestné oznámenie na jedného zo sympatizantov tejto strany. Založil som združenie s názvom Belianska kaviareň, ktoré organizuje na Spiši rôzne zaujímavé podujatia hlavne na politické témy.