Denník N

Môj kamarát má hlas podobný Kotlebovi

K tým dnešným voľbám ešte bude kopec času vyjadriť sa. Navyše, bez platných výsledkov to zatiaľ nemá zmysel. Tak by som sa zatiaľ vrátil k prvému kolu, konkrétne ku kandidátovi Kotlebovi.

Tento kandidát, s ktorého menom môžu mať koktaví problém, urobil počas svojej kariéry niekoľko prešľapov. Dnes ich tu nebudem vypisovať všetky, stačí spomenúť dar 1488 € pre malých hokejistov a všetkým je jasné, čo je to za človeka.

Radšej by som pripomenul jeho výmysel do „problémových“ vlakov nasadiť kotlebovské hliadky. Netuším, podľa čoho boli vlaky vybraté, no spomenul som si na ne včera večer, keď sme s manželkou cestovali vlakom z Bratislavy do Topoľčian.

V Leopoldove sa do nášho vozňa vrútila skupina (videl som ich asi pätnásť, no to nemusí byť konečný počet) mladých ľudí. Boli vyzbrojení borovičkou, kofolou a hlasným rozprávaním. Rozptýlili sa po celom vozni, podľa toho, kde bolo miesto. Myslím si, že hovorím za všetkých cestujúcich, keď poviem, že by sa nám cestovalo oveľa lepšie bez nich.

Z ich konverzácie, ktorú sme počuli z jednej strany vagónu na druhú, vyberiem to najlepšie:

  • „Do pi*e, tá borka mi už nechutí, mali sme kúpiť malinu.“
  • „Ja už som naje*aná.“
  • „Ty si ko*ot.“

Podľa výzoru predpokladám, že ešte nemali ani osemnásť rokov. Chodili tajne fajčiť na záchod (nebolo to až tak tajne, jednak sa o tom rozprávali, jednak to bolo cítiť), pokrikovali po sebe, no čo je najhoršie, začul som aj, že ich vzorom je už vyššie spomenutý Kotleba.

V deň prvého kola prezidentských volieb sa stala smutná udalosť, v Dobšinej sa stala vražda. Kotleba tam prišiel a na tichom proteste, okrem iného, vyhlásil, že by sa za vraždu mali ospravedlniť ostatní Rómovia.

Ak to skutočne myslí vážne, je na mieste od Kotlebu žiadať, aby sa ospravedlnil za včerajšiu skupinu vo vlaku? Keby to ja myslím vážne, mohol by som sa spýtať: Kde bol Kotleba, keď sme ho najviac potrebovali?

No nebojte, milí čitatelia, ja viem, že Kotleba je fašista a xenofób, ktorého kampaň je založená na zastrašovaní.

Pôvodne som tu mal titulok „Kotleba má hlas môjho kamaráta“, no to by bolo zavádzajúce. Hoci je to pravda. Tento kamarát, môžeme ho volať Marek, sa totiž nahral na mobil a keď si to pustil, jeho hlas znel ako Kotlebov. V prvom kole volieb sa, našťastie, rozhodol správne.

Vy sa dnes tiež rozhodnite správne.

Teraz najčítanejšie

Tomáš Paulďuro

Som nahnevaný občan Slovenskej republiky, pretože aj keď som sa zúčastnil protestov Za slušné Slovensko, do dnešného dňa mi neprišli od Sorosa žiadne peniaze. Okrem iného som spoluzakladateľ občianskeho združenia Vivat Vero, ktoré sa snaží spraviť zo Slovenska lepšie miesto. Naším prvým projektom je Antivýtrus, rozšírenie do webového prehliadača, ktoré užívateľa chráni pred konšpiračným a zavádzajúcim obsahom.