Denník N

Slovensko gratulujem

Dátum 30.3.2019 vojde do dejín ako deň, kedy sa prepisovali dejiny. Prebehlo druhé kolo prezidentských volieb, kde Zuzana Čaputová porazila Maroša Šefčoviča. Do prezidentského paláca sa prebojovala žena.

Slovensko gratulujem

 

„Bez znalosti zla by sa nemohla prejaviť múdrosť pri voľbe medzi dvoma vecami.“ citát John Milton

    Dátum 30.3.2019 vojde do dejín ako deň, kedy sa prepisovali dejiny. Prebehlo druhé kolo prezidentských volieb, kde Zuzana Čaputová porazila Maroša Šefčoviča. Do prezidentského paláca sa prebojovala žena.

 

        Slovensko jasne dalo najavo, že už má dosť FicaSMERu, že chce, aby smerovalo k slušnosti a nie k násiliu, oligarchom a arogancii moci. Toto všetko predstavuje vládna strana, ktorá už tretie obdobie vládne Slovensku. Je to ďalšia rana pre sociálneho demagóga Fica a v poradí už piata osobná prehra. Voľby do VÚC, voľby do samospráv, pád z miesta premiéra na poslaneckú stoličku, teplé miestečko a imunita na ÚS a teraz porážka jeho nominanta na prezidenta. Ten, ktorý by v prípade výhry spomalil hrozivý pád SMERu a zabezpečil Róbertovi vytúžené miesto predsedu Ústavného súdu.

 

   Dokonca nepomohlo ani na rýchlo zbúchané zastavenie ratifikácie Istanbulského dohovoru a populistické zastropovanie dôchodkov. Týmito dvoma vecami, ktoré sa „poslancovi z poslednej lavice“ podarilo presadiť aj s pomocou neonacistov je výkričníkom. Ukázal, že tá „hrádza proti extrémizmu“ (vláda Fico III) je len bluf na ľudí a naznačuje to prípadnú ďalšiu koalíciu po budúcoročných parlamentných voľbách.

 

Dokázala zvíťaziť aj napriek mohutnej antikampani, kde ju obviňovali hádam zo všetkého okrem vraždy. Kde sa neštítili útočiť aj na rodinu. Dokázala poraziť aj „antisystém„. Kotlebu a Harabína teda tých samozvaných pronárodných,  ktorí vlastným egom rozbili sily nacionalistov a tým pádom ostali pred druhým kolom na treťom a štvrtom mieste.

 

    Takže gratulujem ti Slovensko, miesto o dvadsať rokov späť si sa posunulo minimálne o päť rokov dopredu. Zvolilo si si slobodu a demokraciu miesto totality, arogancie moci a egoizmu. Zuzana prajem ti v úrade veľa úspechov a aby si pokračovala v započatej práci tak ako doteraz.

 

Odkaz pre tých, ktorí neboli voliť v druhom kole:

 “ Nemáte právo kritizovať, keď ste nevyužili svoje ústavné právo a svoju občiansku povinnosť. Môžete maximálne tak päť rokov šúchať nohami a mlčať.“

Teraz najčítanejšie

Michal Antoš

Som len obyčajný robotník od guľatej lopaty. Platený turista ktorému záleží na tom našom malom Slovensku.