Denník N

Moja reakcia na Ľubošovu „gratuláciu“

Po zistení, že Zuzana Čaputová bude našou prezidentkou som sa rozhodol, že sa pozriem na status nášho revolucionára Ľuboša Blahu. Nesklamal, zagratuloval Zuzane svojským spôsobom. povedal by som, že to dal na „Blahu“

Tak som sa rozhodol, že mu teda napíšem čo si myslím o tých jeho desiatich poznámkach. To čo bude v „italike“ je skopírovaný status Ľuboška, to čo bude hrubým písmom mu odkazujem ja.

Nemám tituly, som len obyčajný robotník od guľatej lopaty. Preto sa vopred ospravedlňujem za prípadné preklepy a občasné chyby v gramatike, ktoré som si nevšimol.

Tak sa pozrime na to.

 

 odkaz na status revolucionára https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2276203869284846?__tn__=K-R

Desať poznámok k prezidentským voľbám:

1. LIBERÁLNA MENŠINA OBSADILA PREZIDENTSKÝ PALÁC

Vyhrala Čaputová, prehralo Slovensko. Slniečka sa zmobilizovali a išli k urnám. Väčšina Slovákov ostala doma.

Ako to hovoril Lenin? Že odhodlaná a organizovaná menšina dokáže prevziať moc v štáte? Skutoční dediči boľševikov sú v Európe neoliberálni aktivisti.

Dôvod je jediný: umožňuje im to mlčiaca väčšina. A to je na tom celom to najsmutnejšie.

Nie pán poslanec, Slovensko neprehralo, ale vyhralo. Zmobilizovala sa uvedomelá skupina ľudí, ktorá má dosť rozkrádačiek a parazitovania oligarchov prisatých na štát a stranu SMER. Čo sa týka prevzatia moci v štáte, vy si mýlite pojmy s dojmami. Pokiaľ viem na Slovensku je parlamentná demokracia, to znamená (ak neviete) že moc má v rukách vláda a parlament a nie prezident.

 

2. ČAPUTOVÁ MÁ NEUVERITEĽNE SLABÝ MANDÁT

Čaputová na svoju stranu nezískala väčšinu Slovenska. Pri rekordne nízkej účasti má neuveriteľne slabý mandát. A vzhľadom na právomoci prezidenta v podstate nemôže robiť nič, len päť rokov kúriť a svietiť.

Čaputová je nekompetentná a tak bude podobne ako Kiska pod kontrolou svojich „poradcov“ z liberálnych mimovládok: budú ju tlačiť do extrému, ale neprejdú. Nie je za ňou väčšina Slovákov a preto nemôže prejsť.

Musíme sa jej postaviť. A neuhnúť ani o milimeter.

Neuveriteľne slabý mandát? Pán poslanec koľko ste to mal vy vo voľbách tých preferenčných hlasov? 2746 tomu sa teda povie mandát. V prvej poznámke napíšete , že prevzala moc a v druhej, že v podstate nemá žiadne právomoci, neodporujete si tak trochu? Asi hej, ale ovečky to žerú pravda. Vy už uhýbať nemusíte, totižto strana SMER sa ukázala v pravom svetle, padá a preráža jedno dno za druhým. Naposledy to bolo spojenie hrádze proti extrémizmu, ktorá sa spojila s extrémistami od Kotlebu. Ale na to si už pomaly Slováci zvykajú, že SMER sa spojí aj s diablom, len aby si udržal moc.

 

3. PREŽILI SME KISKU, PREŽIJEME ČAPUTOVÚ

Pre tých, ktorí sú z výsledku prezidentských volieb sklamaní, mám dobrú správu: don´t worry.

Slovensko vydržalo päť rokov s Kiskom, vydrží päť rokov aj s Čaputovou.

Áno, bude ubližovať Slovensku, áno, bude šíriť americké hodnoty, áno, bude robiť hanbu v zahraničí. Ale na to všetko sme si už zvykli u Kisku.

Našou úlohou je chrániť Slovensko a nenechať slniečkam vydýchnuť.

Ako píšete pán poslanec „don´t worry“, s týmto s vami súhlasím. Prežili sme vládu Fico I, Fico II a prežijeme aj poslednú Fico III. Síce týchto zatiaľ jedenásť rokov budú splácať aj deti detí našich detí, ale Slováci sú silný národ. Kto bude ubližovať Slovensku? Myslíte vášho predsedu parlamentu, korý si chodí po rozumy do Ruskej dumy? Ten ktorý nedokáže zo seba dostať súvislú vetu? Alebo váš šéf, poslanec z poslednej lavice, ktorému z arogantného úsmevu pri demisii moc neostalo. Porovnajte si fotky spred roka a teraz, však je strhaný ako keby miesto tej jednej nočnej čo sa hral na robotníka ich robil doteraz, aby splácal byt v Bonaparte. A hanbu? prosím vás väčšiu hanbu ste si vystrúhal vy keď ste v minulom statuse zabudol, že patríme do NATO a prezident si to pri príležitoti vstupu do ochranného zoskupenia pripomenul ako sa na štátnika patrí vyvesením zástavy. Vy máte asi doma, alebo v kancelárii sklenenú guľu a ste veštec, keď viete všetko dopredu. Tak sa vás spýtam, prestúpite pred voľbami k neonacistom?

 

4. ČAPUTOVÁ V DRUHOM KOLE ZÍSKALA LEN MININUM NOVÝCH VOLIČOV

Výsledok je tesnejší, než očakávala liberálna tlač, ktroá snívala, že Čaputová prerazí 70%. V druhom kole nedokázala mobilizovať, v diskusiách bola slabá a nebyť rekordne drahej kampane, neuspela by.

Čaputová má veľmi slabú podporu východu Slovenska a jej baštou je bratislavská kaviareň. V druhom kole sa nám pre Maroša Šefčoviča podarilo zmobilizovať ďaleko väčší počet nových voličov ako Čaputovej.

No napriek tomu väčšina ľudí nevolila ani jedného kandidáta – a to je prehra pre Slovensko.

Myslím si, že nepotrebovala mobilizovať narozdiel od vašej strany, keď ste poslali kandidátovi zo súmračnej 230000€ deň pred moratóriom. Zaujímavé bolo sledovať náhle odkúpenie facebookových stránok s veľkým počtom followerov a tam šíriť antikampaň proti Zuzane. Dokonca aj počas moratória, ale to už budú riešiť orgány činné v trestnom konaní. To že by mala veľmi slabú podporu východu Slovenska? To myslíte pán poslanec ten východ, ktorý označil váš predseda, že tam nič nieje? Práve sa čudujem aj ja, že mala tak veľa hlasov po antikampani SMERu kde ste ju vy pán poslanec hejtoval a vaši kamaráti z davdva a podobne. Dokonca som mal chvíľku obavy z výsledku. A vďaka egoizmu pronárodných a vašej arogancii moci sa to podarilo. Ten liberalizmus, ktorý tak nenávidíte a pritom ste bol jeho členom porazil aj vás.

 

 

5. SLOVENSKO POTREBUJE JASNÚ ALTERNATÍVU PROTI LIBERÁLOM

Ukázalo sa, že mnohí voliči, ktorí sú kritickí voči Západu, nedokázali voliť žiadneho kandidáta. To je samozrejme výzva pre budúcnosť: klásť väčší dôraz na vyhranene ľavicovú, antiglobalistickú a vlasteneckú politiku.

Ľudia očakávajú jasnú alternatívu voči liberálom. A my im to musíme ponúknuť. Liberáli budú prskať, ale to je len preto, lebo sa toho boja.

Ešte pred pár týždňami napísala jedna novinárka v SME tieto slová: „Ak sa neosvedčí Šefčovič, dostaneme viac Blahu.“ Boja sa. Oni sa boja tvrdej alternatívy. Ale ona prichádza.

Vlastenecká ľavicová politika? To je aká súdruh Blaha panslavizmus? Neskonalá láska k cárovi Putinovi? O tej by vám vedeli rozprávať susedné krajiny a bývalé časti veľkého Ruska ktoré musia čeliť „bratskej láske“ veľkého brata. Ľudia očakávajú skôr jasnú alternatívu voči vám, pán poslanec, voči smeru. Darilo sa vám, pretože Slovenská opozícia bola bezzubá a to vám vyhovovalo. Mohli ste tu šafáriť ako sa vám zachce. Lenže ten váš populizmus nás stojí nemalé peniaze. Tvárite sa ako sociálno demokratická strana a pritom vám kolabujú nemocnice, štátna poisťovňa funguje v provizóriu, dôchodcovia môžu síce cestovať zadarmo vlakmi, ale umierajú na chodbách nemocníc, váš minister práce ochraňuje súkromné zariadenie pre mladistvých, kde sa zneužívajú deti, vaša bývalá poslankyňa brala agrodotácie na parkovisko a podobne. Tomu sa povie sociálne cítenie. Bojíte sa vy, bojíte sa toho, že príde ďalšia prehra a ďalšia a ďalšia. Čakajú nás ďalšie dvoje voľby. Do Európskeho parlamentu a do Slovenského parlamentu. Mňa by zaujímalo, pán poslanec čo budete robiť. Predpokladám, že  vy osobne sa do parlamentu na teplé miestečko už nedostanete.
Nie pán poslanec, vy nie ste tvrdá alternatíva, vy ste akurát voš, ktorá sa vezie na vlne hejtu píšete statusy ako diplomovú prácu, ale keď si človek rozloží ten blábol tak v podstate nenapíšete nič čo by malo výpovednú hodnotu.  A to máte vysokú školu a kopu titulov.

 

6. AJ V 89 TÁRALI O LÁSKE A NASLEDOVALA RABOVAČKA

Pripomína mi to celé rok 89. Herci, študenti, západné mimovládky, mocenské záujmy USA. Kopa fráz o tom ako láska porazí nenávisť. A realita?

Rozkrádačka národného majetku, mafiáni, oligarchovia, zločin, drogy, chudoba a nezamestnanosť.

A dnes to isté – herci, študenti, mimovládky, Západ. Zase berú Slovensko pracujúcim ľuďom a idú ho odovzdať biznismenom.

Pán poslanec rozkrádať sa začalo veľkou lúpežou ktorú volali kupónová privatizácia, na ktorú ešte doplácajú niektorí ľudia dodnes. To sme ešte boli spoločný štát s Čechmi, ale zlatá éra kradnutia nastala po tom, ako Mečiar s Klausom rozdelili republiku a Mečiar rozdal celú republiku svojim kamarátom a známym, tí následne rozkradli a vytunelovali čo malo hodnotu. Vtedy vznikali mafiáni a oligarchovia. Vtedy sa tu kradlo ako na klondyku. Lenže to bohapusté rozkrádanie teraz je najhoršie v dejinách. Lenže vy proste máte zadanie z centrály, tak musíte kydať. Chápem ste za to kráľovsky platený.

 

 

7. UŽ ZASE O KRAJINE ROZHODUJÚ PRÁZDNE FRÁZY A GÝČ

Pozrite sa, čo sa tam dnes večer pretŕča vo volebnom štábe Čaputovej: Kocáb, Sopko, Stanke, Fialová a ďalší herci a liberálni povaľači.

O osude krajiny rozhodujú tí, čo dokážu odrapkať, čo im napíšu v scenári, s najväčším pátosom. Bravó. A mladí pubertiaci sa idú rozliať na kolomaž zo všetkého toho gýču.

A výsledok bude taký istý ako v 89. Chcú krajinu odovzdať západným veľmociam, sprivatizovať, čo ešte ide, zraziť pracujúcich ľudí na zem a nastoliť tu liberálnu individualistickú kultúru.

Musíme ich zastaviť. V 90.rokoch prevalcovali Slovensko, dnes už im to nevyjde.

Tento status si upravte, zmeňte mená za Blaha, Bodor, Široký a ďalší napojení na SMER. Vy zas hráte na city babičkám a dedkom. Pridáte im 2€ k dôchodku. Lenže to, že im obratom z toho dôchodku vezmete o 10€ mesačne viac už mlčíte.

 

8. RODÍ SA HNUTIE ODPORU – A TOHO SA BOJA NAJVIAC

Teraz sa budú pár dní slniečka vytešovať, aké je Slovensko strašne prozápadné, liberálne, úplná Amerika a tak. Nech sa radujú, nechajme ich v tom.

Aj tak všetci tušia, že tu rastie obrovská sila, ktorá má Ameriky, liberalizmu a kapitalizmu plné zuby.

A dnes vyhrala Čaputová iba preto, že toto nové hnutie ešte nedokázalo vyprodukovať silného lídra, ktorý by sa liberálom postavil a porazil ich.

Ale to príde a oni to vedia. A preto sú takí nervózni a vybľakujú po nás, aj keď by sa mali radovať z víťazstva.

Hnutie odporu rastie v celej Európe. Tik-tak.

Tou silou myslíte pán poslanec extrémistov, ktorí nám pochodujú v uniformách s fakľami a šíria tu nacizmus, rasizmus a xenofóbiu? Alebo tých samozvaných pronárodných, ktorí sa priživujú na alternatíve a hučia ľuďom do hláv, že nás postrekujú, že zem je plochá a že očkovanie je smrť. Chápem, že blbé stádo sa ovláda najlepšie, lenže to vydláždi cestu nacizmu a nenávisti a v tom je problém. Ten extrémizmus je robota vášho šéfa. Vy tu vládnete už 11 rokov nie Radičová. Vy, vaša strana.

 

 

9. KONEČNE BUDEME ŽIŤ V KRAJINE, KDE SA NEBUDEME BÁŤ SMRTI

Mrzí ma, že tentoraz sme nevyhrali. Mrzí ma, že prehralo Slovensko.

Ale treba rešpektovať, že vyhrala Čaputová – treba jej normálne slušne zablahoželať a zaželať veľa úspechov.

Je teraz na nej, aby naplnila všetky očakávania, ktoré jej marketéri nasľubovali ľuďom.

Ale zasa – trochu sarkazmu mi snáď odpustíte: už sa neviem dočkať, ako naša svätica zatočí so všetkou temnotou a zlom a ako urobí zo Slovenska krajinu, kde sa nebudeme báť umierať.

Pán poslanec tento váš výplod má byť blahoželanie k víťazstvu?
Ak áno , tak úprimne ľutujem vašu ženua vaše deti ak im takto gratulujete.

 

 

10. VENCERÉMOS

My sa radšej venujme životu, užime si nedeľu s rodinkami a pripravme sa na to, že o Slovensko budeme musieť zviesť ešte veľa zápasov. S ľuďmi, čo majú ďaleko viac moci, prachov aj vplyvu.

No nakoniec aj tak vyhráme ;-)

A ešte je malý odkaz pre decká hamburgerov, čo sa tu budú teraz odbavovať – CMUK :-*

Presne tak radšej sa venujte rodinke a užite si ešte pár mesiacov v parlamente.

Nie pán poslanec Slováci nie sú takí blbí, aby vás nechali vyhrať. Bratislavská kaviareň sa len tak nedá.

Posledná otázka osobne na vás pán poslanec so silným mandátom:

Už ste preveril to zvýšenie platu poslancov?

 

 

Teraz najčítanejšie

Michal Antoš

Som len obyčajný robotník od guľatej lopaty. Platený turista ktorému záleží na tom našom malom Slovensku.