Denník N

Povolebné lamentácie a volebná fraška extrému

Ján Mora, donedávna podpredseda Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko, sa spolu so spolustraníkmi pohrúžil do hlbokého smútku, keď podľa neho „nastala doba neoliberálneho temna.“

Odhliadnuc od toho, že je to oxymoron, prekvapuje najviac to, že nad tým narieka práve Ján Mora, ktorý sa podľa oficiálnej verzie ĽSNS vzdal funkcie podpredsedu z rodinných dôvodov. Ibaže zlé jazyky hovoria, že za tými „rodinnými“ dôvodmi je vraj v skutočnosti príliš liberálny vzťah Jána Moru k posvätnosti stavu manželského, aj k šiestemu Božiemu prikázaniu. Ale nechajme Jána Moru jeho nočným morám, hlavne, že pevne stojí kresťanský pilier ĽSNS, keď ho okrem Moru podopierajú aj takí velikáni ako Mazurek, ktorý oficiálne vystúpil z rímskokatolíckej cirkvi, či Anton Grňo, podľa ktorého je „náboženstvo najväčšie zlo na svete.“ Veď Mora nie je sám, kvília aj iní, napríklad Mária Horňáková v komentári pod jeho tragickou víziou: „Tato krajina skončila. Želám tým co ju volili aby trpeli a,báli sa chodit po ulici. Do pol roka je tu občianska vojna. Tie spiny si nezaslúžia slušný život. Tak vam treba. Zase bez prezidenta. Prekliata krajina a Slovaci nezaslúžia si dôstojný život.

Bedáka aj majiteľ početných facebookových profilov, Radovan Hynek z Trnavy. Na jeho profile to vyzerá ako v Dobšinského rozprávke keď Janko prišiel do zakliateho kráľovstva, obtiahnutého na znak smútku čiernym súknom. Vraj „R.I.P. Slovenská sloboda

Podobne smúti aj Jožko Repka, ktorý sa hlási k Magátovej neexistujúcej strane Napred a naviac smúti aj za zdravým rozumom: „R.I.P Zdravý rozum.“ Len neupresnil za čím zdravým rozumom tak smúti. Zostáva dúfať, že nie za vlastným.

Nechajme smútiacich na pokoji a pozrime sa na tých, ktorí vedia kto to celé zapríčinil. Napríklad madam Orlovská: „Blbí ovčania si našli prezidenta na smetisku. A tak aj Slovensko dopadne ako smetisko.“ Alebo Zdeno Rais: „Tak sa mi vidí že toto neboli voľby prezidenta ale sčítanie debilov.

Keď už poznáme vinníkov, určite príde vhod recept čo ďalej. Poskytne ho fejk Alka Alconn:  „Zasa zmanipulované voľby !!! Kedy to konečne pochopíte ??? Jediné riešenie: všetci normálni Slováci pred parlament !!!“ Ej, budeže to radosti pred parlamentom, ked sa tam zídu všetky facebookové fejkové profily a urobia revolúciu.

Zatiaľ čo Alka je naladená revolučne, s Jánom Fertalom je to inak. Napred napíše: „Slovaci su a vzdy boli do.rany so vsetkeho!“ A o chvíľu neskôr zistí, že je na tom rovnako ako Slováci, ktorých predtým spomínal a zberá sa na odchod: „Chcem emigrovat do Ruska. Se.em na Caputovku. Pre mna toto neni prezident Slovenska!“ Zaželajme pánovi Fertalovi šťastnú cestu a naplnenie všetkých snov v krajine zasľúbenej.

A podobne aj Patrícii Víťazovej, ktorá ako sa zdá, by sa k nemu rada  pridala: „Ak to vyhrá Čaputová, tak chcem emigrovať do Ruska. Nám už nič nepomôže…“ Nuž, ako komu, vážená Patrícia.

Poberá sa  aj Alexander Szakács: „Táto stránka sa ruší takisto ako aj nás všetkích zrušia za to že sme „fašisti“, tamtá vyhrala, ja s rodinou odchádzam zo svk, radím aj vám to isté, ja nemienim ísť do basy kvôli čiernemu kktovi čo mi bude siahať na mojich blízkich, zbohom

Čierne to vidí aj Patrik Rusiňak: „Kto ju volil? Nikto! Tam trebalo zdvihnúť riť a ísť k tej po.ranej urne a zakružkovat kandidáta a ne teraz harabin neprešiel kotleba neprešiel tá nejdeme voliť bo tam nemáme svojich kandidátov… Keby kottlebovci aj harabinovci šli voliť a zvolili šefčoviča, toto sa nemuselo stať samozrejme dobre vieme kto to je, takže budeme tu mať migrantov a bude legálna marihuana a ešte aj chlapi sa Tu budú je.ať do ri.i a ešte aj deti budú vychovávať

Čo sa týka samotnej účasti kotlebovcov a im podobných vo voľbách v druhom kole, bolo to rôzne. Karol Bednár vzápätí po prvom kole avizoval svoju neúčasť.

Aj Marčelína Golianová tvrdí, že sa volieb nezúčastnila. A rovnako sa zachovala väčšina kotlebovcov.

Niektorí ale mali iný názor. Napríklad Jano Bača: „Treba ísť voliť. Nie za svojho prezidenta, ale proti Čaputovej. Lebo všetci tí slniečkári, Demešovci, Bútorovci, Dzurindovci, Hríbovci, Šimečkovci, Miklošovci, tí už vedia koho voliť. Videl niekto na bilboardoch Čaputky nejaký slovenský znak, alebo zástava? Ševčovič sa aspoň ako Slovák tvári.“ Nuž, ďakujeme milý Jano, že si potvrdil to, čo dávno vieme. Že pre vás kotlebovcov je dôležité hlavne to, aby sa niekto ako Slovák aspoň tváril. Čo už tam po tom, či niečo reálne pre svoju vlasť urobil, či zanechal svojimi skutkami a svojou prácou nejakú pozitívnu stopu. Hlavné je predsa biť sa do pŕs, mávať fangľami a nahlas vykrikovať akí sme veľkí Slováci.

Volieb sa predovšetkým zúčastnili členovia komisií, okrem iných aj tí, ktorých nominovala Kotlebova ĽSNS. Jeden z nich, právnik Marek Balogh,  takto opísal ako si v komisii s kolegyňami krátili dlhú chvíľu: „S 2 tetuškam z komisie, nezavislymi nominantkami počúvame Mazurekove prejavy, keď nechodia ľudia.. „no poďme na toho Mazureka“ :) Velmi ho chvália a sú šokované ako dobre rozpráva. Najväčší úspech malo ako Miňo naložil Dankovi za antisemitizmus. :) Aj Mariana z Dobšinej sme počúvali. Už mi postupne zelená celá komisia. Nemôžeme čakať ze si sami pozrú stránku…“ Veľmi zaujímavé, najmä vzhľadom na stranícku agitáciu priamo vo volebnej miestnosti.  

Chystali sa však aj ďalší a nedali si povedať. Gabo Leckéši sa hnevá: „Takze 35% kotlebovcov boli dnes volit.. (TV Markiza prave vysiela) a udajne captavu volilo z nich 18%.. a to je dalsi dokaz manipulacie s hlasovacimi listkami a volebnym podvodom.. nepoznam jedneho kotlebovca, ktory by dal hlas captavej, ale mozeme podakovat vsetkym, ktori isli k volbam znehodnotit volebny listok, dopisat tam Kolebu a nejake ine nezmysly.. podpisali ste volebny zoznam, dostali hlasovaci listok, znehodnotili ste ho a captavej team ho jednoducho nahradil tym „spravnym“ hlasovacim listkom.. upozornoval som na to dlho, ze ucast sa neda sfalsovat, je na podpis, ake hlasovacie listky ANO.. nedali ste si povedat a odovzdali ste svoj hlas  captavej, svojim znehodnotenym listkom, ktory bol, alebo bude nahradeny inym.. tam uz podpisy nie su, len kruzky..ovce sa nepoucia NIKDY!!!

A keďže je pán Leckéši odborník na voľby na slovo vzatý, vie, že voľby budú anulované: „Podla mna volby anuluju..  musia.. uz tolko poruseni a podvodov bolo preukazanych, ze volby nemozu byt platne..“ Pánovi Leckéšimu zrejme nedochádza, že vo volebných komisiách boli aj zástupcovia Kotlebovej ĽSNS, dohliadali spolu s ostatnými na ich priebeh a nakoniec podpísali zápisnicu o ich riadnom priebehu.

Pozrime sa teraz na tých členov či voličov Kotlebovej ĽSNS, ktorí neposlúchli Gabriela Leckéšiho a volieb sa zúčastnili. Väčšina z nich dala hlas Marošovi Šefčovičovi, menšia časť Zuzane Čaputovej. No a potom tu boli tí, ktorí si z volieb urobili frašku. Kandidátov ktorí postúpili do druhého kola prečiarkli a na hlasovací lístok dopísali Mariána Kotlebu.

Niektorí považovali za svoju povinnosť nechať okrem Kotlebovho mena aj nejaký odkaz, ktorým by sa zapísali do histórie. Napríklad: „Jedine Kotleba!“ alebo „Na stráž!

Alebo vulgarizmus. Jeden k menám kandidátov pridal dva notoricky známe piktogramy a k menu „Marián Kotleba!“ pripojil srdiečko. Druhý pripísal: „Môžem vám ich je.ať!

Mimoriadny úspech u kotlebovcov zaznamenal volebný lístok voliča, ktorý volil svojho psa a pripísal aj dôvody, ktoré ho k tomu vedú.

Dominika považovala za potrebné komentovať označenie profesie u Zuzany Čaputovej: „Nepravdivá zavádzajúca informácia“ Lenka: „Nevolím ani jedného nesúhlas!!! Volím Mariána Kotlebu

Dvaja síce zakrúžkovali Šefčoviča, ale nechali na lístku aj odkaz: „Aj tak by tam mal byť Marián Kotleba“ a „Celé zlé. Takto to namalo byť!!!!!!

Niektorí neodolali a nechali odkaz aj na obálkach: „Všetko je ZMANUPALIVONÉ !!!“ a „Marián Kotleba na hrad“ O ktorý hrad ide, neupresnili.

Boli aj takí, ktorí sa pokúsili osloviť všetkých Slovákov: „Slováci, čo ste si upiekli, to si aj vyžerte! Dobrú chuť!

Poniektorí to odflákli, akoby bez fantázie.

Ďalší sa pokúsili o vtip. Jeden volil letný čas a favoritom druhého bol Mickey Mouse.

Tretí, ako správny východniar, nezabudol čo je najdôležitejšie a napísal: „Volim vypic!“

U Tibora Rostása sa svojou voľbou pochválil aj volič, ktrorého favoritom bol „Raťafák Plachta“ a ďalší, ktorý volil „Slobodu Slovanom

Nuž a v Piešťanoch dostala hlas aj „Stará Blažková“ Premýšľam, či si ju nepomýlili s legendárnou Blážovou.

Blážovej kamarátka, pouličná revolucionárka Dáša, volila Putina.

A palmu víťazstva si bezkonkurenčne odniesol Kotlebov fanúšik, ktorý si akosi nevedel spomenúť na jeho krstné meno a na hlasovací lístok napísal: „MIROSLAV KOTLEBA“ Vzhľadom na to, že Marian Kotleba má dvoch bratov a meno každého z nich začína písmenom M, bolo tak trochu umením netrafiť aspoň jedného z nich. Tomuto sa to ale podarilo.

Zakončíme to slávnostným prehlásením pána, ktorý sa pochválil, že volil Štefana Harabina: „Tak. A do ďalších prezidentských volieb kandidujem aj ja… Keď môže je.lina zo skládky tak už môže každý.“ Myslím, že ako bodka to úplne stačí.

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.