Denník N

Vďaka pán prezident, že ste svoj sľub z roku 2017 porušili

Dnes sa Andrej Kiska konečne rozhodol a oznámil, že zakladá politickú stranu. Okamžite na to prišla reakcia, kde množstvo ľudí upozorňuje na toto video, v ktorom prezident hovorí o tom, že nemá v záujme kandidovať do parlamentu. Dnes tento sľub ale definitívne porušil a som tomu rád.

Je to už isté. Do parlamentnej politiky vstupuje súčasný prezident, ktorému o chvíľu končí mandát. Pred dvoma rokmi síce tvrdil, že o parlamentnú politiku nemá záujem, no dnešok všetko zmenil. Do boja prichádza človek, ktorý dokázal poraziť v prezidentských voľbách Róberta Fica, ktorý nevie prehru zniesť dodnes. Ak porozmýšľame nad Ficovým zoznamom úhlavných nepriateľov, tak sa bude Andrej Kiska nachádzať určite na čele.

Vítam porušenie Kiskovho sľubu. Urobil to preto, lebo cítil obrovskú podporu občanov, ktorí volajú po zmene a nevidia ju v súčasných politických stranách. Je skvelé, že túto verejnú objednávku Kiska vyslyšal a chce zabojovať o premiérske kreslo. Tento človek môže priniesť Slovensku zmenu, dokonca možno pripíše slovenskej pravici konečne vytúžené víťazstvo vo voľbách. Priznajme si, šancu získať kreslo premiéra má určite väčšiu ako Richard Sulík, či prípadne Michal Truban, ktorý bude pravdepodobne zvolený za predsedu Progresívneho Slovenska.

Mnoho ľudí do vás kladie veľké nádeje a jedným z nich som aj ja. Neviem ako bude vyzerať vaša strana ani koho si do nej pozvete. No verím, že to bude tím odborníkov, ktorí nám dajú nádej na zmenu, po ktorej tak dlho voláme.  Prosím nesklamte nás a využite svoj potenciál. Ak to dokážete verím, že vám aj vaši odporcovia odpustia porušenie vášho sľubu.

Veľa šťastia pán prezident!

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista a vyslúžil som si prezývku "antifašista", pretože za vyjadrovanie k strane ĽSNS som sa dostal do konfliktu, po ktorom som musel podať trestné oznámenie na jedného zo sympatizantov tejto strany. Založil som združenie s názvom Belianska kaviareň, ktoré organizuje na Spiši rôzne zaujímavé podujatia hlavne na politické témy.