Denník N

Vedecký seminár na katedre histórie vysokej školy života

Pomaly si na to zvykáme. Pravopis ako zo zlého sna, bludy a kryštalická hlúposť spojená s agresivitou. Oni predsa všetko vedia, oni sú tí ktorým sa dostalo privilégia nahliadnuť za oponu. To my sme hlúpe ovce, vedené na porážku.

Oni zdieľajú takéto vkusné duchaplnosti a my sme ich terčom. Cítia sa byť povolaní komentovať čokoľvek. Sú predsa informovaní. Čítajú a dookola zdieľajú „múdrosti“ z konšpiračných webov. Zemaveky, Aeronety, Slobodné vysielače, Infovojny, Magnificaty, Bádatelia a Hlavné správy sú ich Bibliou a autori dezinformácií ich prorokmi.

Navzájom sa vo svojich skupinách utvrdzujú vo svojich pravdách. A potom to dopadne tak, ako v prípade Mareka Gribara, druhého po bohu, známeho historika a renomovaného vedátora. Napred si dá malú predohru u seba: „Žiadná poloopica z Afriky !

Potom pán docent Marek usporiada vedecký seminár na Katedre histórie Vysokej školy života za účasti renomovaných kapacít. Začne zhurta. Útokom na učiteľov, ktorým sa evidentne nedostalo poznania: „UČITELIA GUMUJÚ NAŠIM DEŤOM MOZGY OD MALIČKA !!!!“ Výkričníky a CapsLock nemôžu chýbať. Čím viac výkričníkov, tým väčšia pravda. A tak sa postupne dozvieme, že Darwinova evolučná teória je hlúposť, naši dávni prapredkovia neprišli z Afriky ale sú nimi „biely arijci,“ ktorí „prišli z Ruskej Sibíri.“ Podľa docenta Mareka „Pri vykopávkach sa našlo mnoho artefaktov,osidlia atd.ktoré boli veľmi podobné až totožné z osídliami bielych na Sibíry…“ A dôrazne dodáva: „Podotýkam,že nikdy ! ešte raz, NIKDY!!! sa nenašli žiadné artefakty či iné stopy,žeby čierní-negroidná rasa a ich africká kultúra bola a pôsobila v Europe !!!“ Pridá dôkaz najpádnejší: „Nakoniec sa niečo také píše aj v tkzv. „biblií“ Slovanov, v knihe Slovanské védy.“ Marek opäť upriami pozornosť na učiteľov: „Opýtaj sa,či je učitelia nie sú po lobotomií,že dristajú také nezmysly naším deťom.“ Spomenie ešte gender, LGBT, mimovládky, „gumovanie mozgov deti“ a „rozvratnú činnosť proti tradičnej rodine,proti štátu.“ A zakončí to konštatovaním: „Vládňu nam vychcanci ktorí z nás robia otrokov a debilizujú nam deti…..lebo demokracia a holokauza !“ Pre menej informovaných, výraz „holokauza„s obľubou používajú spochybňovači holokaustu.

Svoje povedia aj niekoľkí účastníci seminára. Nina Ivančíková, absolventka University of Oxford, vedomá si kvality svojho vzdelania a statusu, ktorý jej dáva, reaguje s primeranpou ráznosťou: „To uz nema koment toto,media vymyvaju hlavy ludom a detom zas v skole ..dokedy sa nechame nanipulovat“ Zahanbiť sa nedá ani Katarína Hrnčiarová: „ucitelia by mali absolvovat hodiny dávnej histŕie a každý týždeň psychotesty….

Ďalší z účastníkov, Anton Školna, sa obmedzí na konštatovanie, že o tom nevedel a poďakovanie: „Zaujimavy clanok ,ja som o tomto nevedel ze nasi predkovia dosli z sibiru.vdaka.Jana Pipasová – Andrášová je odvážnejšia. Rozhorčená poukázaním na bludy, ktoré nevinným deťom vtlkajú do hláv zapredaní učitelia, rázne sľubuje: „Prefackam taku ucitelku, ked decko pride s tymto domov

Jozef Mrkva , ktorý zdieľa Putina, komunistu Jalala Sulejmana, Kotlebovu Líviu aj koncentrát všetkých, Smeráka Blahu, potuteľne dodá: „Beriem, že všetci pochádzame z opice. Ale prečo sa ten vývoj v Afrike zastavil???“ Samozrejme, nemá to ani náhodou nič spoločné s rasizmom. Ide predsa o kultivovanú debatu naslovovzatých odborníkov.

Treba dodať, že docent Marek je v oblasti skúmania našej minulosti určite na správnej ceste. Jeho teóriu potvrdzuje aj starší text výskumníkov z ĽSNS Bardejov. Podľa neho mal slovanskú DNA aj Tutanchamon, múmie našich predkov boli nájdené v Číne, Sparta a Trója boli slovanské mestá a rovnakým jazykom ako my, hovoril aj Alexander Macedónsky

Zostáva dúfať, že pre učiteľov, ktorí našim deťom „gumujú mozgy od malička“ bude toto dostatočnou výstrahou a budú sa riadiť osnovami, ktoré im predpisuje slovutná Katedra histórie Vysokej školy života pri Kotlebovej ĽSNS. Nádejným absolventom Vysokej školy života ponúkame vkusné tričko, vhodné pri návšteve chýrnych prednášok a vysokoodborných seminárov.

A pokiaľ by neboli s medializáciou svojich názorov spokojní, odporúčame im starší status ich spolustraníčky Ingrid Kordovej: „Pamätáte sa na časy, keď si ľudia písali denníky a hnevalo ich, keď si ich niekto prečítal? Dnes zavesia všetko na Facebook a hnevajú sa, keď si to nikto neprečíta.“ Môžem ich ubezpečiť, že tentoraz si ich vzácne myšlienky určite prečíta pár tisíc ľudí.

 

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím . V parlamentných voľbách v roku 2020 som na 150. mieste kandidátky strany Za ľudí.