Denník N

Obetoval som sa za vás, pozrel som si celé video Ľuboša Blahu (vol. 2)

Blahahaha

Pozrel som si video, ktoré nahral Blaha na Facebook. Celé. Zdá sa to ako nemožná úloha, počúvať hlúposti takmer šesť minút je nadľudský výkon. No spravil som to pre vás, aby ste vy nemuseli.

Reč je o videu, ktoré pridal na Facebook 4.4.2019 o pol druhej poobede. Má dĺžku pať minút a Ľuboš ho nahral tam, kde aj jeho posledné video. Naposledy však mal oblečenú bielu košeľu, tentoraz zvolil čierne sako s čiernym tričkom. Ani sa mu nedivím, aj ja by som na jeho mieste smútil.

Od začiatku začne hovoriť o novej Kiskovej strane, ktorú plánuje založiť.  A už od začiatku začína predpovedať budúcnosť. Najprv tvrdí, že sa v pravicovom tábore chystá bratovražedný súboj medzi Kiskom, PS, Beblavým, Sulíkom, Kollárom, OĽaNO-m a tak ďalej. Ľuboš asi ignoruje svet politiky mimo SMER-u, alebo asi zabudol, že PS s Spolu (Beblavý) vytvorili spoločnú koalíciu. Alebo že okrem SaS ostatné strany nie sú pravicové. Nevadí.

Blahahaha

Potom spomína prezidentský súboj. Viacerých pravicových kandidátov (teda Mistríka a Čaputovú, komu by to nebolo zrejmé) financovala „finančná skupina“ ESET. Vraj oboch nasadila do súboja, aby jeden neskôr mohol dať podporu druhému. Vytvoril sa kumulatívny efekt, vďaka ktorému Čaputová získala veľmi silnú emóciu a podporu na záver kampane. S týmto jedným s Ľubošom súhlasím, je nad slnko jasnejšie, že Čaputová získala silnú emóciu, keď sa Mistrík vzdal a podporil ju. Ostatné je blud, samozrejme.

A teraz pozor. Ľuboš sa zamyslel a spýtal sa, či sa to isté nedeje aj v prípade parlamentných volieb. Vraj Kiskovu stranu financuje ESET, rovnako aj PS financuje ESET. A potom povedal, citujem: „Zjavne sa tu chystá manéver, ktorý bol už odskúšaný v prezidentských voľbách. Chvíľku sa bude predstierať, že Kiska má má vlastnú stranu, PS, Beblavý a ostatní majú vlastné strany. Ale v skutočnosti všetko v pozadí riadi ESET. A v správnom okamihu sa tieto strany zjednotia a vytvoria kumulatívny efekt, tú správnu emóciu, a opäť to tu bude plné tej najtupšej propagandy ako v prípade Čaputovej, aby sa ovplyvnili tí jednoduchší voliči.“

Zaujímavé, však? A pritom plné somarín. Ale nechajme čas, aby nám ukázal, či prorok Ľuboš skutočne videl vo svojej krištáľovej guli budúcnosť. Škoda, že tam nevidel, že jednoduchší voliči (veľa o nich píše pán Benčík) nevolili Čaputovú, ale iných kandidátov (podľa gramatiky sa to dá povedať aj o niektorých voličoch Šefčoviča).

 

 

 

 

No a následne prišli na rady zase reči o budúcnosti, kde Ľuboš predpovedá, že všetky strany budú spláchnuté (napríklad, že Matovič dostane od Kisku ponuku, ktorá sa nebude dať odmietnuť) a že sa zjednotia pod krídlami oligarchov z ESET-u. Lebo si tak vraj zabezpečujú svoje ekonomické záujmy. Neviem síce, ako ide spolu predaj antivírusu a politika, ale dobre.

Potom Ľuboš prezradí, kto z ESET-u má koľko peňazí. Menovite sú to títo „oligarchovia“:

  • Anton Zajac – 250 miliónov EUR
  • Richard Marko – 340 miliónov EUR
  • Grund – 330 miliónov EUR

Každý z nich vraj svoje peniaze investuje do slovenskej politiky – do Kisku, Čaputovej a Valla. Pretože chcú prevziať moc. A aby tej srandy nebolo dosť, opäť spomenul agentúru Shaviv. Nezdalo sa mu, prečo Čaputová zaplatila iba 12 000 € a na základe tohto si myslí, že aj Kiska bude mať rovnako priaznivú cenu. Potom to však vysvetlil: celé je to organizované. Dôkazy nikdy, no na to sme si u Ľuboša už zvykli.

Nakoniec sme ešte dostali otázku, prečo je ESET tak zaangažovaný, aby prebral moc. No, Ľuboš, premýšľaj, zišlo by sa ti to konečne. A ak by sa ti nechcelo premýšľať samému, odporúčam prečítať knihu Vlastnou hlavou, kde je vysvetlené, ako fungujú skutoční oligarchovia a za akou politickou stranou stoja. Nebudem prezrádzať, zvedavým čitateľom iba napoviem, že tá strana začína na písmenko „S“ a končí na „MER – socíalna demokracia“.

Koniec videa je napínavejší ako záver filmu Avengers: Infinity War. Ľuboš totiž sľúbi, že na odpoveď na jeho poslednú otázku dostanú diváci v zajtrajšom videu.

Tak, ako aj vy, aj ja sa naň neskutočne teším. To zase bude sranda.

Teraz najčítanejšie

Tomáš Paulďuro

Som nahnevaný občan Slovenskej republiky, pretože aj keď som sa zúčastnil protestov Za slušné Slovensko, do dnešného dňa mi neprišli od Sorosa žiadne peniaze. Okrem iného som spoluzakladateľ občianskeho združenia Vivat Vero, ktoré sa snaží spraviť zo Slovenska lepšie miesto. Naším prvým projektom je Antivýtrus, rozšírenie do webového prehliadača, ktoré užívateľa chráni pred konšpiračným a zavádzajúcim obsahom.