Denník N

Varíme s Medveďmi – Zelerový majonézový šalát

O pár dní nás čakajú sviatky jari. Jedno z jedál, ktoré sa v tomto období často pripravuje, je zemiakový majonézový šalát. Dnes si pripravíme jeho náhražku, ktorá je oveľa diétnejšia, ale chuťou mu dokáže bez problémov konkurovať.

Hlavnou ingredienciou je zeler. Z jednej priemerne veľkej hlavy zeleru pripravíme asi šesť porcií šalátu. Okrem neho si pripravíme, pol pohára kyslých uhoriek, jednu väčšiu, alebo dve menšie mrkvy, petržlen,  štyri vajcia uvarené na tvrdo, jednu konzervu hrášku, majonézu pripravenú podľa postupu v tomto recepte na konci, soľ, čierne korenie a horčicu.

Najprv si nakrájame zeler na kocky. Mali by byť približne tak veľké, ako sú kúsky zemiakov v zemiakovom šaláte. Rozložíme ich na plech prikrytý papierom na pečenie.

Prikryjeme papierom na pečenie a v rúre ohriatej na stoosemdesiat stupňov ich pečieme asi dvadsať až dvadsaťpäť minút. Potom ich odkryjeme a pečieme ďalších dvadsať minút.

Kým sa zeler upečie, pripravíme si ostatné ingrediencie. Očistíme a uvaríme mrkvu a petržlen.

Vajcia uvaríme natvrdo, ošúpeme a necháme vychladnúť.

A ide sa sekať a krájať. Mrkvu, petržlen, kyslé uhorky a vajcia na tvrdo na kocky. Pridáme hrášok.

Zeler vyberieme z rúry a necháme vychladnúť.

Pridáme spolu s majonézou k zelenine.

Všetko premiešame a ešte dochutíme soľou, čiernym korením a horčicou. No a majonézový šalát na sviatky je hotový. Je lepší, keď ho necháme poriadne odstáť a všetky chute sa v ňom spoja.

No čo iné k podobnému šalátu ako poriadny rezeň. Môžete použiť špaldovú múku a celozrnnú špaldovú strúhanku, ale aj tak diétny nebude. Niekedy sú však drobné porušenia režimu nevyhnutné. :)

Dobrú chuť.

 

Teraz najčítanejšie

Roman Dulgerov a Danko Beran

Viac rokov sme varili a písali na blogu SME. Dnes sa po období oddychu vraciame na blogy s novými receptami. Asi nám to chýbalo. Najviac sa budeme venovať receptom podla zdravého životného štýlu. Ale z času načas určite zaradíme aj nejaké to obžerstvo.