Denník N

Fico sa „chváli“ ukradnutou tabuľou

Al Capone doplatil na dane, doplatí Fico na malú krádež?

Doplatí Fico nakoniec len na svoju ojedinelú a neobvyklú pravdovravnosť? Na svoje reklamné video, na svoju chorobnú túžbu byť znovu aspoň na chvíľu opäť na výslní a spoločensky uznávaný? Aj za cenu toho, že sa verejne priznal k držaniu ukradnutej veci. Historickej tabule z pôvodného bratislavského mosta Červenej armády. Tabule, ktorá patrila a patrí všetkým obyvateľom Hlavného mesta SR.

Na svojom propagandistickom videu zjavne unavený emeritný premiér pyšne „drží“ ukradnutú informačnú tabuľu z pôvodného bratislavského mosta „Červenej armády“. Pôvodnú originálnu tabuľu, ktorú niekto ukradol (viď. https://dennikn.sk/minuta/1433461/  čas od cca 1:30) a dal do zberných surovín. Bol tam však údajne človek, ktorý mal zmysel pre realitu a priniesol ju osobne Ficovi. Tomu Ficovi, ktorý sa na špeciálnom videu verejne bezostyšne chváli, že nadobudol, drží, užíva a ukrýva vec (tabuľu), ktorá bola získaná krádežou t.j. trestným činom spáchaným inou osobou.

Právnik Fico, neúspešný kandidát na ústavného sudcu a rovnako neúspešný a jediný „priamy“ adept na prestížnu funkciu samotného predsedu Ústavného súdu SR sa nebodaj rozhodol, že sa takto bez mučenia a dobrovoľne prizná k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu Podielnictva §231 trestného zákon č.300/2005 Z.z. v znení neskorších zmien a doplnkov? A tak slovenský národ i bratislavskí „slniečkari“ dostali pri príležitosti tohtoročného 74.-eho výročia oslobodenia Bratislavy od najznámejšieho radového poslanca NR SR nečakaný darček. Konečne skutok hodný chlapa, matadora ktorý dá ľahko a na počkanie tisíc klikov pred zahanbenými denne tvrdo trénujúcimi profesionálmi zo slovenských silových zložiek. Borec zo Súmračnej urobil pri príležitosti tohtoročného výročia oslobodenia hlavného mesta SR naozaj skutok hodný právnika so skoro 15 ročnou právnickou praxou. Zverejnil video, na ktorom oficiálne a verejne prehlasuje, na ktorom sa priznáva, že je držiteľom ukradnutej veci. Tabule, s ktorou sa vystatuje, s ktorou sa otvorene predvádza.

Súčasne Fico nehanebne ponúka, že ukradnutú originálnu tabuľu zo Starého mosta je ochotný aj vydať, vrátiť. Len cena, ktorú za to požaduje je neuveriteľne vysoká, až neprijateľná. Takmer pre každého politicky neakceptovateľná. Podmienku, ktorú ako sám zahanbene priznal mu odmietlo splniť už i predchádzajúce vedenie Magistrátu Hlavného mesta SR Bratislavy. Požaduje, aby mohol osobne so súčasnými predstaviteľmi mesta vrátiť ukradnutú vec na miesto kam patrí. Autor najúspešnejšieho slovenského politického resp. obchodného projektu, predceda strany SMER-SD sa takto opakovane vnucuje do spoločnosti predstaviteľom bratislavského magistrátu. Pod zámienkou vrátanie ukradnutej tabule, ktorá mu nepatrí. Laická verejnosť bez adekvátneho právnického vzdelania by sa mohla celkom oprávnene domnievať, že takmer vydiera. Nakoľko pod hrozbou ťažkej spoločenskej i politickej ujmy opakovane núti predstaviteľov Magistrátu, aby konali, aby strpeli jeho prítomnosť pri verejnom akte vrátenia, osadenia predmetnej tabule na miesto činu.

Na ministerstve vnútra u Kaliho nežnej pravej ruky i na generálnej prokuratúre u Fickovho spolužiaka údajne vypukla panika. Minuli sa im totiž už všetci tí „správni“ vyšetrovatelia. Po odchode tých dvoch pravoverných a spoľahlivých bystrických vyšetrovateľov a potom, čo až na tretí pokus zohnali „odborníka“ na daňové korekcie firmy KTAG, v súčasnosti nemajú v zálohe už žiadneho v praxi overeného vyšetrovateľa. Žiadneho odborníka, ktorý by bol spoľahlivo schopný vyžehliť ( pardón vyšetriť) tento t.č. posledný Ficov prešľap. Vyšetrovateľa, ktorý by Ficovo verejné priznanie držania a prechovávania ukradnutej veci rýchlo pozametal pod koberec. Tak ako to zvyčajne aj robia, čo bez akýchkoľvek okolkov priznal aj Ficov ex-hovorca Mr.Erik Tomáš v diskusii RTVS s p. Luciou Ďuriš Nicholsonovou vo svojom vyjadrení : „Kým máte v rukách moc, rýchlejšie „to“ viete pozametať pod koberec“.

Tak borci zo Súmračnej rýchlo k metlám a zmetákom. Kým máte čas… .

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...