Denník N

Rasizmus kotlebovcov

Rasizmus je nevedecké učenie o nerovnosti ľudských rás.
Rasizmus zahŕňa predsudky, stereotypy a diskrimináciu. Môže byť prítomný v spoločenských akciách, praktikách alebo politických systémov (napr. apartheidu), ktoré podporujú vyjadrenia predsudkov a averzii voči určitým rasám. Ideológia, ktorá je základom rasistických praktík často zahŕňa myšlienku, že ľudia môžu byť rozdelení do rôznych skupín (rás), ktoré sa líšia v ich sociálnom správaní a vrodených schopnostiach a ktoré môžu byť hodnotené ako horšie alebo lepšie.

Rasistická ideológia sa môže prejaviť v rôznych aspektoch spoločenského života. Je spojená so xenofóbiou, segregáciou, hierarchickým rebríčkom, rasovou nadradenosťou a súvisiacimi spoločenskými javmi.

Ne rasizmus kotlebovcov.

V prvom rade si vysvetlíme pojem čo je to rasizmus:

Zdroj: wikipédia

Hneď v úvode chcem napísať, že nechcem obhajovať tieto činy a hlboko ich odsudzujem. Je mi to veľmi ľúto a vyjadrujem úprimnú sústrasť smútiacim rodinám.

Uvediem tu dva príklady. Na týcho dvoch príkladoch chcem poukázať na otvorený rasizmus strany Kotleba- ĽSNS a na získavaní si politických bodov pomocou rasizmu.

Kotlebovci o sebe vyhlasujú, že oni nie sú rasisti, tak sa na to pozrieme na príklade nedávnych vrážd v Dobšinej zo dňa 16.3.2019 a vraždy v Kotešovej z 1.11.2018. Rozdiel medzi týmito dvoma skutkami je v tom, že v Dobšinej vraždil „róm“ a v Kotešovej „neróm“.

16.3. 2019 došlo v malebnej obci Dobšiná k poľutovania hodnému činu, k vražde 28 ročného mladíka. Zavraždiť ho mal 22 ročný róm.

Správu priniesli všetky médiá.

Zdroj: pravda

Druhý prípad sa stal v obci Kotešová 1.11. 2018

 

„Mladý muž mal vo štvrtok 1. novembra v ranných hodinách na hlavnej ceste v obci Kotešová kopať do odparkovaného auta Škoda Octavia. Keď ho majiteľ auta vyzval aby prestal, mal mladík za ním neoprávnene vojsť na pozemok, kde mal na neho fyzicky zaútočiť,“ uviedla k prípadu žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Napadnutému mužovi sa podarilo pred útočníkom uniknúť do rodinného domu. Ten ho však nasledoval, pričom sa snažil vykopnúť vchodové dvere, čo sa mu nepodarilo ale rozbil sklenenú výplň.

„Po prvom útoku mal 24-ročný muž neoprávnene vojsť do ďalšieho rodinného domu v obci. V jedálni mal sekerou, ktorú mal zobrať z dvora rodinného domu, napadnúť majiteľa. Útokom sekerou miereným na oblasť hlavy spôsobil mužovi zranenie z bližšie neurčenou dobou liečenia. Následne, pravdepodobne na dvore rodinného domu, napadol sekerou 70-ročnú dôchodkyňu. Úderom sekery do oblasti hlavy spôsobil žene ťažké zranenie, ktorému žena po prevoze do nemocnice podľahla,“ spresnila Balogová.

Zdroj: Žilinak

V oboch prípadoch polícia zatkla páchateľa, v oboch prípadoch úradoval alkohol a drogy. V oboch prípadoch bol zmarený ľudský život.

 

Ale je tu jeden podstatný rozdiel. Narozdiel od vraždy v Kotešovej sa do vraždy v Dobšinej vložili naši ochrancovia “ bieleho Slovenska“ kotlebovci.

Preto mi nesedí ani obrázok na hlavnej stránke ĽSNS- Marián Kotleba 

 video, ktoré zdieľal Milan Uhrík

Pár screenov zo stránky Vaše lepšie Bánovce-Kotleba LSNS

Tieto príspevky zdieľala každá stránka na facebooku, pre ktorých je Marián Kotleba bohom a jediným, ktorý spasí Slovensko.

A tu máte príspevky o vražde v Kotešovej.

Veľké Nič. Žiadne hliadky, žiadne vyhlásenia. Vôbec nič.

Preto sa pýtam Je život 70 ročnej ženy menejcennejší ako život 28 ročného muža?

Nie sú rasisti? Tieto screeny, ktoré vám sem dám svedčia o inom.

 screeny a obrázky zbierané na facebooku a internete.

Kotleba mal štyri roky na poste predsedu BBSK, aby Slovensku ukázal cestu ako vyriešiť problém s rómskym etnikom. Čo za štyri roky urobil preto, aby sa Rómovia začlenili do bežného života? Nič. Nespravil nič okrem zastrašovania. To je cesta? Eskalovať napätie a šíriť strach? Násilie plodí len násilie. Z projektu krompáče a lopaty zostala len veľká bublina. Na juhu BBSK je veľa rómskych komunít a osád, mohol sa postarať o to, aby ich zamestnali. Ono je lepšie vykrikovať asociáli a paraziti, ale urobiť niečo preto, aby sa to zmenilo už je veľký problém.

Ešte stále veríte, že Kotlebovci niesú rasisti? Že patria do parlamentu?

Podľa mňa by mali stranu rozpustiť a Kotlebovi a jeho spolurasistom zakázať ďalšiu politickú činnosť.

 

Teraz najčítanejšie

Michal Antoš

Som len obyčajný robotník od guľatej lopaty. Platený turista ktorému záleží na tom našom malom Slovensku.