Denník N

Varíme s Medveďmi – Plnená paprika na balkánsky spôsob

Náš minulý blog na SME obsahuje asi najviac receptov na plnenú papriku. Či už sú to recepty balkánskeho, alebo nášho spôsobu. Plnená paprika je proste náš ‚hajlajt‘. Milujeme ju, robíme ju na množstvo spôsobov a prezentujeme, kde sa dá.

Takže iné nám neostáva, iba prispieť aj sem nejakými receptami. Prvý recept sme recyklovali z nášho starého blogu. Je jednoduchý a proste fantastický. Jedná sa presne o ten typ bulharskej plnenej papriky, ktorú som s veľkou obľubou konzumoval počas svojich štúdií v Bulharsku.

Potrebujeme: Urobili sme dvanásť plnených paprík. K samotným paprikám potrebujeme 15 dkg ryže, 3/4 kila mletého mäsa (my sme pomleli morčacie stehno, výborné je aj hovädzie), 3 rajčiny, 2 vajíčka, 30 dkg bieleho jogurtu a viazaničku vňate (petržlenovú, zelerovú..). Keďže sa jedná o balkánsku plnenú papriku, plnku ochutíme saturejkou (čubricou), trochou rímskeho, alebo klasického kmínu, mletým čiernym korením, mletou paprikou a soľou. Ešte budeme potrebovať zeleninový vývar asi 1l, alebo môže byť aj kvalitný bio bujón v kocke, alebo paste, rozrobený v 1l horúcej vody.

Deti, dnes nebudeme odporúčať vegetariánske náhrady ingrediencii. Jednak si určite poradíte aj sami a druhak chystáme v budúcnosti aj perfektné vegetariánske plnené papriky. Nájdete ich aj dole v linkoch.

No a nižšie už vidíte ako som sa pohral s ingredienciami. Papriky očistíme a odzrníme, rajčiny nakrájame na malé kocky, pričom nie je potrebné ich zbavovať šupky, morčacie stehno zomelieme, vňať nasekáme a vajíčka rozklepneme a oddelíme žĺtok od bielka.

A ideme vyrábať plnku.

Vezmeme si vhodnú panvicu, napríklad wok a na troche oleja prehrejeme rajčiny.

Následne pridáme mleté mäso, stíšime plameň a systematicky mäso spracovávame varechou tak, aby sa nám pekne rozišlo, neostali veľké hrudky a pomaly ho ďalej prehrievame. S morčacím to ide ľahšie ako s bravčovým či hovädzím mletým mäsom. Keď sa nám mäso rozíde, pridáme vňate, saturejku, kmín, papriku a soľ. Dobre premiešame.

A tu už vidíme, ako nám pri prehrievaní mäso a rajčiny pustili šťavu. To je moment, keď pridáme ryžu a pokračujeme v miešaní a prihrievaní. Ak je šťavy málo, pomôžeme si deckom vody.

Pozrite ako krásne po desiatich minútach ryža popila šťavu a zmes sa pekne zhomogenizovala. Odstavíme, preložíme do vhodnej nádoby a necháme cca 20 minút chladnúť. Následne do zmesi pridáme vaječné bielka.

Zmes je vláčna, šťavnatá, preto musíme papriky plniť tak, že ich po naplnení postavíme do vhodnej nádoby otvormi hore. Otvory môžeme ponoriť do múky, čo nám trochu lepšie zafixuje obsah paprík. Inak však vôbec nevadí, keď nám bude počas pečenia plnka z paprík vytekať. Väčšia časť v paprikách ostane a vytečený zvyšok nám zahustí skvelú omáčku, ktorú budeme k paprikám podávať.

A tu už máme plnené papriky poukladané vo vhodnom hlbšom pekáči, zaliate zeleninovým bujónom.

Vložíme ich do rúry vyhriatej na 180 stupňov a odkryté pečieme asi 30 minút. Potom pomocou kuchynských klieští papriky opatrne poobraciame a pečieme ďalších 30 minút. V prípade potreby dolievame vodu.

Takto to potom vyzerá. Keď po vybratí s trúby necháte papriky chladnúť aspoň 20 minút, bude sa vám s nimi ľahšie pracovať. Papriky opatrne povyberáme pomocou podberáku. Netrápime sa nad tým, že sa nám trochu rozchádzajú, presne také krehké a šťavnaté to má byť. Ak čakáme hostí, môžeme ich poukladať do peknej porcelánovej plytkej nádoby a podávať v nej zaliate omáčkou.

Vynikajúca šťava s kúskami plnky, ktorá nám ostala v pekáči je základ fantastickej omáčky.

Dáme ju do vhodného hrnca, pridáme dve žĺtka, jogurt a ponorným mixérom všetko rozmixujeme.

Prevaríme miešajúc metličkou. A toto je výsledok. Pena zakrátko opadne a môžeme servírovať.

Podávame s kúskom chleba. Napríklad špaldového, alebo bielkovinového.

Dobrú chuť od Medveďov. A ešte nekončíme…

A ak ste dočítali až sem, zaslúžite si bonus. :)

https://baranek.blog.sme.sk/c/59232/Varime-s-medvedom-mackova-plnena-paprika.html

https://baranek.blog.sme.sk/c/110155/Varime-s-medvedom-Bulharska-plnena-paprika.html

https://baranek.blog.sme.sk/c/361676/varime-s-medvedom-vegetarianska-plnena-paprika.html

https://baranek.blog.sme.sk/c/301785/Varime-s-medvedom-Konecne-Bulharska-plnena-paprika.html

https://baranek.blog.sme.sk/c/165860/Varime-s-Medvedom-Plnena-paprika-opat-inak.html

https://baranek.blog.sme.sk/c/56104/Varime-s-medvedom-Rodinne-klenoty-2.html

Teraz najčítanejšie

Roman Dulgerov a Danko Beran

Viac rokov sme varili a písali na blogu SME. Dnes sa po období oddychu vraciame na blogy s novými receptami. Asi nám to chýbalo. Najviac sa budeme venovať receptom podla zdravého životného štýlu. Ale z času načas určite zaradíme aj nejaké to obžerstvo.