Denník N

NIE strane Kotleba-ĽSNS do EÚ parlamentu

Prečo vystaviť stopku extrémistom pred bránami EÚ parlamentu?

Treba si pripomenúť pár dátumov.

23.11.2013- voľby do VÚC Marián Kotleba porazil v župných voľbách Vladimíra Maňku za BBSK

5.3.2016- parlamentné voľby získala strana Kotleba- ĽSNS 8,04% hlasov a dostala sa do parlamentu s počtom 14 kresiel.

Hviezda extrému stúpala a naberala na sile. To, že jeho strana je plná neonacistov a fašistov, rasistov a existencií, ktoré by radi zrušili demokraciu nebudem rozpisovať. O týchto veciach sa dočítate v mojich predchádzajúcich blogoch a blogoch Jána Benčíka.  V ďalších článkoch ľudí, ktorým nieje jedno kam sa až extrémisti dostali a akú hrozbu predstavujú.

To kto Marián Kotleba vlastne jea o čo mu vlastne ide sa dočítate aj v článku bývalých kolegov zo Slovenskej Pospolitosti

Celý článok je tu: SP vyjadrenie: My nie sme Kotlebovci

Zľahčovanie zločinov Hitlera, popieranie holokaustu, prekrúcanie histórie, nacistické symboly sa dostali medzi ľudí a extrémisti sa snažili zľahčovať ich vyobrazovanie, velebenie Jozefa Tisa ako najlepšieho prezidenta a zľahčovanie jeho zločinov voči Židom(arizácia), šeky na určité sumy, ktorých čísla sú známe po celom svete a podobne.

Kotleba pred župnými voľbami označoval poslancov BBSK za supermanov, ktorí sedia na viacerých stoličkách a kritizoval ich za to( Keď sa dostal do parlamentu už mu to nevadilo). Odsudzoval rodinkárstvo a klientelizmus. Aj keď kotlebovci radi píšu o svojom pôsobení v BBSK ako úspešnom, tak realita je úplne niekde inde. Nekompetentnosť, rodinkárstvo a obsadzovanie postov v štruktúrach BBSK po straníckej línii je zjavné. Vďaka nelegálnemu zamestnávaniu na úrade prišiel kraj o fondy z EÚ. Vyhlasovanie bývalého vedenia BBSK, že boli dobrí hospodári je tiež sporné. Minule som si pozrel výročnú správu BBSK za rok 2017.

 

4.11.2017- voľby do VÚC po mohutnej kampani Kotlebovcov po celom Slovensku kde sa vyhlasovali za jedinú skutočnú opozíciu. Strana postavila do volieb 335 kandidátov na poslancov a získala až 2 miesta poslancov.

Toto bola prvá výhra zdravého rozumu nad hnedým myslením Kotlebovcov.

Ľudia dali jasne najavo, že extrémistov v samosprávach nechcú.

 

14.4.2019-komunálne voľby aj do komunálnych volieb nastúpila hnedá úderka s plným nasadením. Nominovali 65 kandidátov na starostov obcí a získali jedno starostovské kreslo. Poslancov 42 a všetci boli zvolení. 

Extrémisti znovu dostali na frak. 

 

16.3.2019- prezidentské voľby Prvé kolo volieb kde Marián Kotleba získal 222 935 hlasov a s 10,39 % skončil na štvrtom mieste.

Tretia rana pre extrémistov a ich vodcu.

 

9.4. a 29.4.2019- najvyšší súd rozhoduje o rozpustení strany Ľsns koncom mája 2017 podal návrh na rozpustenie kotlebovej strany generálny prokurátor Jaroslav Čižnár.

Štvrtá rana pre extrémizmus a vodcu.

 

23. 5. 2019 –  26. 5. 2019- voľby do EÚ parlamentu Potom ako kotlebovci spisujú petíciu za vystúpenie z EÚ, lebo podľa nich nás EÚ obrala o samostatnosť, sebestačnosť a podobne. Ma napadá otázka prečo zrazu sa tam chcú dostať?

 

Kotlebovi prekáža vlajka EÚ a hrdinný Mazurek ju skrýva za plentu. 

Kotlebovi prekáža vlajka EÚ- video

Za Kotlebovho bačovania na úrade BBSK na budove vlajka vôbec neviselaPri volebnej účasti dlhodobo pod 15% majú reálnu šancu si na štyri roky zabezpečiť teplé miestečka v EÚ parlamente. Plus šíriť svoj antisemitizmus a rasizmus a ideológiu. Nemali by sme byť ľahostajní k tomu, kto nás bude reprezentovať v EÚ parlamente a robiť nám tam hanbu.

O postojoch strany Kotleba-ĽSNS sa viac dočítate na stránkach naseslovensko/antieu.

Toto by mohla byť piata rana.

 

29. februára 2020- predpokladaný termín parlamentných volieb

Ľudia by mali pochopiť, že pre extrémizmus, antisemitizmus a rasizmus v novodobých dejinách Slovenska nieje miesto. Kotleba a j s jeho smečkou neonacistov, rasistov a iných existencií by sa mali vrátiť tam odkiaľ prišli. Do krčiem IV. cenovej kategórie a tam by mali ostať.

Toto by mohla byť šiesta a posledná rana pre Kotlebu.

Na jednej strane by sme mali byť podľa Kotlebovcov hrdí na Slovakštát, ktorým sme vlastne rozbili ČSR a dovolili tak Hitlerovi obsadiť Čechy a Moravu a na druhej strane máme zatracovať SNP, ktoré Kotleba nazýva komunistickým pučom proti Tisovi.

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Michal Antoš

Som len obyčajný robotník od guľatej lopaty. Platený turista ktorému záleží na tom našom malom Slovensku.