Denník N

Po operácii .. zubné implantáty…. choďte do toho!

Moja divná zubná story začala minulé leto….

Poviem Vám, zapotila som sa ,..kým som našla to, čo som potrebovala……

Som každopádne vďačná za to, že sme začali chodiť na dentálnu kliniku do Maďarska. Pretože v Bratislave by som prišla aj o zdravé zuby.

Je asi 2 tyždne po mojej operácii  a ja môžem len konštatovať, že sa vyplatilo riskovať, hľadať v iných krajinách….

1. Moja čeľusť je pevnejšia… a úplne inak začala fungovať…..

2. Po operácii zubov mi zmizla bolesť krčnej chrbtice.

Óch, ako ste sa všetci mýlili! Maséri to hľadali v krku.. fyzioterapeuti v panve.. atď. …. A jediný, kto sa nemýlil je môj fyzioterapeut z Prahy. Áno, doktore – mali ste pravdu! … ak pozmeníme situáciu svalov, šliach a celkovo fascií v okolí čeľuste – úplne sa zmení aj situácia v okolí krčnej chrbtice….

3. Zmeny cítim aj pri cvičení. Jednoducho všetky fascie v okolí krku a čeľuste začali úplne inak tzv. fachčiť….

4. Zmizli mi tiky a pulzácie na rôznych miestach tváre…. stalo sa to už po čistení zubných kanálikov, na ktoré si tu v Bratislave nikto už druhý krát netrúfol. A potom, po operácii – všetko zmizlo. Všetky bolesti, s ktorými som pred tým zápasila..

Ak máte časté migrény – mali by ste zauvažovať, či nemáte problém hĺbkový, v zubných kanálikoch. Je to často podceňovaná téma. A mnoho zubárov to fakt robí neopatrne a amatérsky… Zažila som, keď sa zubár pýtal sestričky – čo tam má presne dávať, akú hmotu a látku, lebo kolegyňa mala dovolenku a on si nebol istý. Smutno-smiešne! Alebo smiešno-smutné? Ufff…

Zažila som slovenské čistenie zubných kanálikov a potom to maďarské..

Rozdiel bol hneď jasný!

Maďarský zakrok trval cez 2 hodiny a urobili to veľmi pedantne… po zákroku som absolvovala ešte x-ray (rőntgen) či je všetko ok, … tu v Bratislave to však odbili za cca 50 minút a bolo to raz tak drahé. Úplný výsmech!

Uff… s nervami a so zubnými kanálikmi  som si vytrpela svoje. Lenže nikto mi neveril, že tam môže byť problém. Vraj to súviselo s vytrhnutým zubom vedľa. A vraj to sa „vstrebe“.

Ak Vás zubár presviedča – čo by ste mali cítiť, je to skrátka lúzer a jediné čo Vám poradím je – zabuchnúť dvere a hľadať si niekoho nového…

5.  Ďasná boli po operácii krásne zašité. Žiadne krvácanie. A po odstrihnutí stehov, krása! Žiadna stopa po zákroku… Úplne hladké a zatvorené… Žiadne patálie….

6. Zmeny pociťujem aj v speve a v zvukoch. Skrátka je to kompletne iný pocit. Zvuk je usadenejší. Akoby viac rezonoval.. Logicky, zmenila sa ozvučnica. A veci, ktoré mi operní speváci pred tým natláčali do hlavy – tam teraz sú bez úsilia… Z toho mi vychádza jedno: mnoho spevákov podceňuje čeľusť. A nepozná presne, čo spôsobuje odlišné postavenie čeľuste, ani ako s týmto fenoménom pracovať, ako ovplyvňuje spev aj  špecifické postavenie zubov, atď… mnohí sú v tom skrátka nevzdelaní… Opäť som odpoveď našla mimo Slovenska.

Niekto má predkus, iný zase inú deformáciu čeľuste. Ak sa to vôbec dá nazvať „deformáciou“. Niekedy práve vďaka špecifickému postaveniu čeľuste – ten hlas má čosi nenapodobniteľné a autentické. Niečo, čo po použití zubného strojčeka možno stratíte alebo sa Vám to pozmení. A toto je príbeh mnohých ľudí, ktorých som stretla v Prahe na speváckych workshopoch…..  Tam som spoznala aj jedného herca, ktorý po liečba zubným strojčekom úplne stratil istotu v hlasovom prejave, skrátka – musel si hľadať inú hlasovú techniku a bádať, ako bude fungovať ďalej. Práve vďaka nemu som sa rozhodla zubný strojček odmietnuť. Prišla by som totiž o 2 zdravé zuby….. nehovoriac o biznise priehľadného zázračného zubného strojčeka, ktorý v iných krajinách začína byť neaktuálny a hlavne ho kúpite za presnú polovicu menej…. Mne ho však bratislavskí zubári neváhali ponúknuť bez hanby za 6700 eur a to bez konkrétneho vyšetrenia a len tak odhadom, s 30eurovou konzultáciou za 25 minút, na ktorej som sa dozvedela veľké NIČ..

7. V Maďarsku som sa zbavila kompletne všetkých tráum spojených so zubnými zákrokmi. Naozaj skvelí odborníci…. ale hlavne ĽUDIA…

8. Maďari sú najlepší odborníci na zuby, akých som kedy stretla. Jednoducho to vedia! Od získania zákazníkov a až po finálnu prácu……. žiadna nadradenosť.. ani ego aź do neba…. a ani predražené implantáty….

9. Moje najväčšie ponaučenie tkvie v tom, že sa netreba vzdať.. Aj keď sa zdá, že pre Vás nikto nemá riešenie……. Lebo takto sa to zo začiatku v mojom príbehu so zubami  javilo…….

10. Týmto pozdravujem všetkých bratislavských zubárov, s ktorými som prišla do styku a nebolo ich málo. Mnohí ste mi tvrdili, že pre mňa neexistuje riešenie,……  že moja čeľustná kosť vôbec nie je vhodná na zubný implantát… A zrazu to išlo ako po masle…  O pár kilometrov ďalej…

Tento príbeh je dôkazom toho, že sa všetko dá vyriešiť. Aj keď sa to často nezdá…… a aj keď nám mnohí tvrdia, že to nie je možné…

Len musíme viac riskovať…. ísť do nekomformity….

A to aj vtedy, ak okolie nie je veľmi povzbudzujúcim elementom…

Sme často nakazení skepsou….. Je to toxická energia, ktorá zamoruje vzduch. Ničí nádej… A privádza nás do frustrácie……..

Pozdravujem Vás……♡

Tieto články sú zamerané na 100matológiu….

Ak rozmýšľate o operácii zubov – je to tá najlepšia investícia, ktorú môžete pre seba urobiť…..

Zo susedných krajín Vám odporúčam Maďarsko. Sú to úžasné a výnimočné kvalitné dentálne služby …….

Vychádza mi z toho jediné: mnohí slovenskí zubári nevedia, že nevedia. Chvastajú sa drahými zariadeniami, ale zabúdajú,… že bez ľudského prístupu, empatie a tak isto vysokej zručnosti – je všetko skrátka marné……

Majte sa a nezabúdajte na zuby………….

Nech už riešite so zubami čokoľvek – zubné implantáty Vám zmenia život……

♧Večná mimozemšťanka Kity♧

(Foto: ufónske, moja dandeliónska meditation…video ufónske: Žabie Pierko – De toute façon… Každopádne…)

 

Teraz najčítanejšie

Katarína Lorenčíková

Majka z Gurunu, večná ufónica... hľadačka pokladov v nevšedných všednostiach... Skladateľka, hudobníčka, textárka, speváčka, cirkušantka života.. Človek... Našu music nájdeš na www.zabie-pierko.mozello.cz O mne? Dočítaš sa viac na mojom webe: www.vwala.sk Život je ako tanec! Namaľuj si svoj obraz života.. namaľuj si sny..... Vesmír nie je až taký krutý, aby všetkým splnil ich priania (-: