Denník N

Rež a rúbaj do krve, generál SS Hermann Höfle a 14/88

Všetci to poznáme. Oni nie sú žiadni náckovia, iba nahnevaní slušní občania. S nacizmom či fašizmom nemajú nič spoločné. Chcú len aby sme sa všetci mali lepšie na našom milovanom Slovensku. A my ich neoprávnene očierňujeme a naviac ani nevieme čo je fašizmus. Pretože skutoční liberálni fašisti sme podľa nich my.

Tak sa teda pozrime do jednej z ich skupín s takouto titulnou fotografiou. Znak je ešte pôvodný, tak ako sa patrí na verných a Cigáni tiež nechýbajú. Nahnevaný slušný občan Janko Trella  tam zdieľal známu gardistickú odrhovačku „Rež a rúbaj do krve.“ A ďalší slušní a roduverní občania a občianky to okomentovali.

Ako prvý, Pavol Horváth, alias Palko Palko Palko, ktorého to očividne potešilo: „Prvy krat som to pocul uplne cele. Velmi sa mi to paci. Spominala na to moja babka a nejake pasaze ma aj ucila ale bolo to utrzkovite. Tu je to cele“ Dozvedeli sme sa, že na to spomínala jeho babka a učila ho aj nejaké pasáže.

Janko odpovedal: „mne to spieval dedo ?“ a pridal žmurkajúceho smajlíka. Ako vidieť, v slušných slovenských rodinách sa pestujú tie správne rodinné tradície a udržiavajú vzácne spomienky na slávne okamihy slovenského národa. Láskavé staré mamy a mozoľnatí starí otcovia, ktorí celý život obetavo pracovali na národa roli dedičnej, odovzdávajú vnúčikom všetko podstatné z úctyhodného odkazu našich predkov.

Gitarista Igor Balciar konštatoval: „tato piesen sa dnešnym liberalom určite nebude pačiť“ Ja si však myslím, že táto pieseň sa nemôže páčiť žiadnemu slušnému človeku, ktorý má svedomie a pozná dejiny, bez ohľadu na to či je liberál alebo konzevatívec.

Miroslav Barančík, ktorý sa skrýva za fotografiu psa pridal pozdrav, ktorým sa s obľubou zdravia podobní slušní nahnevaní občania: „Slovákom, Na stráž !

Miloslava Ščasná, Jankov výber pochválila: „Úplne naj a top?????“

Palo Kučera, ktorý má očividne záľubu v Adolfovej armáde, však pozná aj krajšiu: „Ešte krajšia pesnička je Sme Slováci,sme gardisti !!!“ A zdôraznil to tromi výkričníkmi.

Romanticky založená Eva Kovácsová, obklopená na profilovke ružami, dala palec hore.

Potešila sa aj Valika Greskovicova Čislákova: „pravdiva prekrasna piesen veru slovensko nase krasne netreba dat nasu rodnu zem spieval mi ju nebohy manzel

So zapnutým CapsLockom to uzavrela Anna Batalíková: „PRAVDIVA A KRASNA PIESEN

Ako vidieť tradície u nás prekvitajú a v dobrých slovenských rodinách sa dedia z pokolenia na pokolenie. To iba opovrhnutiahodná demokracia im nepraje a dokonca by našich ctiteľov odkazu slávnych predkov chcela nebodaj perzekvovať. Napríklad tým, že z kanála YouTube odstráni ich obľúbenú pieseň, či Bože uchovaj, dostanú na Facebooku ban na pár dní. Konštatoval to aj náš starý známy z „vedeckého seminára na katedre histórie vysokej školy života,“ admin Marek Gribar, ktorý nostalgicky spomína vojnový Slovenský štát a jeho prezidenta, na svojom záložnom profile: „Táto skladba je systematicky odstraňovaná z YT profilov.Môže sa stať,že za zdieľanie na FB ťa zablokujú. Lebo demokracia


A pridal sa aj akčne naladený Pavol Horváth: „Raz bude taka demokracia, ze kto nieco povie bum bac. Stale sa vyhovaraju kundy na spravodlivost. Tu bude spravodlivost ked niekto da dolu kundy alebo im ukaze ze panom su tu ludia ( narod ) a nie par kund sediacich v parlamente

Gardistická odrhovačka však nemá úspech iba u Kotlebovcov. Dokáže sa jej úprimne potešiť aj „rocker“ Miroslav Hlavina s frontmanom skupiny Led Zeppelin Robertom Plantom na titulke a v tričku Andersonovej skupiny Jethro Tull. Mimochodom, obidve kapely patria medzi moje obľúbené.

Poďme však ďalej. Juraj Brandajský je naoko nenápadný člen a funkcionár Kotlebovej strany. V roku 2016 bol na kandidátke ĽSNS do Národnej rady SR na 73. mieste.

V župných voľbách v roku 2o17 kandidoval na poslanca za okres Topoľčany.

V súčasnosti spravuje ako administrátor stránku „Stojíme pri Marianovi Kotlebovi.“ Príspevky z tejto skupiny sú následne hojne zdieľané jednotlivými členmi a sympatizantmi Kotlebovej strany, či rôznymi straníckymi stránkami. Juraj Brandajský je však očividne opatrný, v statusoch je stručný a vecný a v komentároch sa do diskusie nezapája.

Rovnako zdržanlivý je aj na svojom profile, ktorý momentálne vyzerá takto.

O jeho orientácii niečo naznačí staršia fotografia v tričku so znakom Hlinkovej gardy a Jozefom Tisom.

A hoci je inak extrémne opatrný, raz si predsa len nedal pozor. 4. novembra 2018 zdieľal fotografie symbolického hrobu prezidenta vojnovej Slovenskej republiky, Jozefa Tisa s textom: „Hrob najväčšieho Slováka?

To by v kontexte až pohanského uctievania Jozefa Tisa členmi Kotlebovej strany nebolo nič výnimočné. V komentároch sú však dve fotografie, ktoré pridala Monika Porubská, alias Monika Reginleif.

Sú to tiež fotografie hrobov počas sviatku Dušičiek. Na prvej fotografii je hrob Vojtecha Tuku, predsedu vlády vojnovej Slovenskej republiky, predstaviteľa radikálneho krídla HSĽS, mimoriadne aktívneho pri zavádzaní hanebných protižidovských opatrení, ktorý bol po skončení vojny Národným súdom odsúdený na trest smrti a popravený.

Na druhej fotografi je hrob generála Waffen SS Hermanna Höfleho. Höfle mal hlavný podiel na porážke SNP, ako aj na represáliách a zločinoch spáchaných nacistami na území Slovenska po jeho potlačení. Súd v Bratislave ho v roku 1947 odsúdil na trest smrti povrazom a rozsudok bol vykonaný

Iba pripomeniem, že Monika Porubská je poslaneckou asistentkou poslanca a podpredsedu ĽSNS, Ing. Milana Uhríka, PhD. Preslávila sa už vyjadrením k vražde novinára Jána Kuciaka ako adminka stránky Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko – Bratislavský kraj. Že autorkou spomínaného komentára bola práve ona, tvrdí vo svojom blogu bývalý člen ĽSNS, Leonard  Rinesch.

Nuž a zostalo nám to známe číslo 1488, kvôli ktorému je nespravodlivo prenasledovaný pravý kresťan, dobrodinca chudobných, ochranca Slovenska, bývalý vodca Slovenskej pospolitosti, bývalý predseda rozpustenej strany Slovenská pospolitosť – Národná strana a súčasný predseda strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Marián Kotleba. Určite si pamätáte ako zaručene pravdovravne tvrdil, že akékoľvek spájanie s nejakou symbolikou, či nebodaj nacizmom, je hlúposť a ohováranie neprajníkov. Im predsa suma 1488€ predsa jednoducho vyšla, keď obnos, ktorý chceli darovať rozdelili medzi tri rodiny. Určite aj vás prekvapí, že práve toto číslo, má určite iba úplne náhodou vytetované na chrbte priaznivec Kotlebovej strany Peter Lulkovič, alias Peter Piko Lulko.

A predstavte si tú náhodu, že Peter zdieľa práve známych 14 slov amerického neonacistu Davida Lanea.

Rovnako iba náhodou sa u neho vyskytlo aj číslo 88. Ako na potvoru, hneď dvakrát.

Peter ale určite tiež nie je žiadny nácko či antisemita, o čom jednoznačne svedčia aj tieto spojené fotografie a text: „Smutná realita ponizujuca tych pravých nemcov

Krátky proces určite tiež nie je žiadna neonacistická kapela, veď Peter sa s ňou na tričku dostal priadne ďaleko.

Ancestors je tiež bežná hudobná skupina a do zoznamu neonacistických kapiel ju určite dali iba zapredaní slniečkari a nepriatelia Slovenska platení Sorosom. To isté platí pre rodinnú značku Thor Steinar.

Určite uznáte, že nikto z tu prezentovaných pravých vlastencov nemá s akýmikoľvek pochybnými ideológiami a extrémizmom nič spoločné.

 

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.