Denník N

Kartári

Predstavitelia vládnych strán pripomínajú kartárov, tváriacich sa, že majú tromfy v rukách.

Trieskajú hláškami – re, kontra, re kontra, atď. V reáli to vyzerá asi takto:

Ja dám vlaky zadarmo!

Ty vlaky, tak ja dám obedy zadarmo!

Ty obedy, tak ja dám rekreačné poukážky a do budúcna uvažujem aj so športovými!

Ty poukážky?! Dobre teda, ja zastropujem odchod do dôchodku a ešte zvýšim minimálnu mzdu tak, že aj odborárom padne sánka.

Kým sa takto dvaja prebíjajú, tretí tíško prikyvuje. Čaká, čo mu kvapne, aj keď to vyzerá, že prehrá aj gate. Hrôza už teraz. A to ešte budú hrať predvolebnú partiu. Najhoršie na celej veci je, že bank budeme platiť my z našich daní, odvodov a všelijakých poplatkov.

 

Ludvík Posolda

Teraz najčítanejšie

Ludvík Posolda

Vyrastal som v Prievidzi, kde som absolvoval základnú školu a gymnázium. Asi od 10 rokov som sa venoval zápaseniu - voľný štýl. Počas športovej kariéry som dosiahol mnoho úspechov vrátane republikových majstrovských titulov. Nasmerovalo ma to študovať na FTVŠ UK a spolu s poznatkami z tejto školy určilo životný štýl – byť aktívny fyzicky aj psychicky. Za najdôležitejšie však považujem, že som získal vôľu, húževnatosť, cieľavedomosť, naučil som sa „niečo vydržať“ a „zabrať, keď je to potrebné“. Profesionálnu prax mám rôznorodú z hľadiska obsahu, má však jedného menovateľa – manažment. Až na krátke obdobia keď som v niektorých odvetviach začínal, pôsobil som na riadiacich pozíciách. Zhrnúť by sa to dalo do 2 oblastí, ktoré s niekedy čiastočne prekrývali. Jednak podnikateľský sektor - spolumajiteľ a konateľ v niekoľkých menších firmách (obchod, marketing, vzdelávanie, bezpečnostné služby), viceprezident resp. generálny sekretár v zamestnávateľských organizáciách a bezpečnostný a záchranársky sektor: armáda, železniční hasiči, mestská polícia, súkromná bezpečnosť. Moja práca viackrát súvisela s politikou. Najmä ako zástupca zamestnávateľských organizácií som sa zúčastňoval legislatívneho procesu. Priamo angažovať sa v politickej strane som sa rozhodol v tejto dobe, vzhľadom na stav, do akého sa dostal náš štát a spoločnosť. Myslím si, že strana Doprava svojím programom ako aj osobnosťami v nej, ponúka reálne riešenia.