Denník N

STK rýchlo a lacno?

Treba Vám ísť na STK a EM? Poradím, ako na to, aby to bolo rýchlo a lacno…

A opäť je tu ten čas – čas ísť s autom na pravidelné kontroly.

Keď ste náhodou pozabudli, že s Vaším autom treba na STKáčku a Emisnú kontrolu, je najvyšší čas obtelefonovať pár staníc. Pritom si dávajte pozor na termíny! Za „prešvihnutie“ termínu hrozia mastné pokuty.

Ak ste náhodou z Bratislavy, treba pamätať na to, že čakacia doba na kontroly sa v tomto ročnom období pohybuje okolo 1 mesiaca. Navyše, po skúsenostiach z minulých razov, kedy som si vystál rad rovno na stanici a absolvoval kontroly rovno, takéto niečo už asi nefunguje – veľa áut, málo technikov.
Keďže mi treba jednu z kontrol stihnúť skôr a nečakal som takéto fronty, musel som tých staníc obtelefonovať viacero.
Vyzerá to asi tak, že v Bratislave sa čakacia doba na kontroly pohybuje, ako som spomenul, asi v rozmedzí 1 mesiaca a dlhšie. Skúsil som teda Skalický a Senický okres, kde sa doba môže predĺžiť aj na 2 mesiace. Toto už začína zaváňať nenormálnosťou.
Iba zo zvedavosti som skúsil východ Slovenska, veď predsa, tam „nič nie je“, teda zrejme ani áut tam toľko nebude. Majú tam však stanice STK a EK a teda by tam nejaké autá byť aj mohli.
Pozrel som rezervácie niekoľkých staníc a bol som svedkom zázraku – na STK alebo EK môže ísť hoci aj zajtra počas celého dňa a to v mnohých mestách. Berú všetkých, čo prídu. (Majú tam teda nejaké tie autá.)
K tomu, ak sa objednáte cez net, vyberiete si aj čas podľa vášho gusta. A nielen to, ceny sú často oveľa nižšie ako v Ba alebo okolí. Spomeniem len istú stanicu v Pezinku, kde sa menili nedávno ceny a vyšplhali sa poriadne, poriadne vysoko!

Tak, ak vám treba čím skôr, paprsknite sa na východ krajiny a môžete autu dopriať kontroly bez čakania.

Alebo skúste Šamorín…

Teraz najčítanejšie

Peter Straka

Kľúčové slová môjho života: pravda, spravodlivosť, zvedavosť, vzdelávanie a poznávanie, solidarita, making difference, príroda a technika