Denník N

MUSICBOX – seriál o hudbe, ktorú milujem | 21. týždeň – Rok 2007

Čo ste robili v roku 2007? Ja som sa napríklad vtedy zoznámil so svojou manželkou. Ale to nebola jediná dobrá vec, ktorá sa na tejto planéte udiala, aj v tento rok prišlo na svet množstvo skvelej hudby.

V roku 2007 sa stalo Bulharsko a Rumunsko členom Európskej únie, na Slovensku spustil prevádzku tretí operátor O2 a v decembri vstúpilo Slovensko (spolu s Českom,  Poľskom, Maďarskom, Slovinskom, Estónskom, Lotyšskom, Litvou a Maltou) do Schengenského priestoru. V Európe vládol našťastie mier a na celom svete sa na plné pecky hrala perfektná hudba.

JOHNNY LIMA: Version 1.2 (2007)

Ak máte radi Bon Jovi alebo Def Leppard, určite sa vám bude páčiť aj táto platňa. Pekný oddychový rock s chytľavými melódiami, ktorý sa dá počúvať nielen v aute či pri varení.

Platňa vyšla pôvodne v roku 1996, v tomto novom vydaní obsahuje vylepšené piesne s novým a lepším zvukom plus dve nové piesne Drift AwayFire Of Love.

MARTIE PETERS GROUP: Road to Salvation (2007)

Martie Peters je zakladateľ a spevákom skupiny Push, ktorý v rokoch 1996 až 2002 vydal štyri albumy. Po jej ukončení sa vydal Martie na sólovú dráhu.

Má príjemný chrapľavý hlas, ktoré dopĺňajú popové melódie a tvrdé gitary, chvíľami vám pripomenie Bryana Adamsa.

ROCCO VENTRELLA: Give Me th Groove (2007)

Sympatická nahrávka pohodového jazzu, ktorá však nenudí. Táto nahrávak získala pozitívne ohlasy od takých velikánov ako George Duke, Dave Koz, Bob James, Everette Harp či Chris Standring. Vyšla v novembri 2007 a Rocco bol vďaka nej hneď nominovaný na cenu Grammy za Najlepší súčasný najlepší jazzový album.

Everette Harp o platni povedal: „Človek sa môže len usmiať, keď počuje hudbu Rocca Ventrella. Radosť z hudby, ktorá vyžaruje z jeho duše je nepopierateľná. Jeho vášeň pre smooth jazz je taká samozrejmá pri každej note, ktorú hrá. Táto nahrávka je skutočne reprezentatívna pre túto radosť a vášeň. Ďakujem Rocco za tvoju lásku k hudbe“.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Richard Pliešovský

Po tejto zemi sa pohybujem už päťdesiat rokov. Umenie mi pomáha vidieť svet krajším. Mojou vášňou sú knihy a hudba.