Denník N

Nevídané vystúpenia a obdivuhodná štedrosť na jednom mieste!

Dňa 3.5.2019 sa v obci Lokca podarila naozaj veľká a ušľachtilá vec. Na 1. benefičnom koncerte Pomáhame v Lokci sa v miestnom Dome kultúry zišli ľudia, ktorí chceli nezištne pomôcť 4 rodinám, ktoré majú ťažko zdravotne postihnuté deti. Prišli nielen preto, aby si vypočuli a vychutnali vystúpenia pozvaných skvelých hudobníkov, ale hlavne preto, že chceli finančne prispieť životom ťažko skúšaným rodinám.

Jedinečný kultúrno-spoločenský májový večer odštartovala úžasná oravská operná diva Agneša Vrábľová aj s hudobným sprievodom. Na klavíri ju dokonale dopĺňala Zuzana Srogončíková Melicharová a na husliach Michaela Stroková. V ich spoločnej krištáľovo čistej interpretácii zazneli napríklad také skvosty ako Ave Maria (W. Gomez), ária Rusalky z opery Rusalka (A. Dvořák) alebo River flows in your (Yiruma).

Po krátkej prestávke a „strávení“ na miestne pomery naozaj nevídaného hudobného „sústa“ prišiel na rad druhý vrchol večera, vystúpenie skupiny S Hudbou Vesmírnou. Dominika, Daniel, Marek a Jaro postupne rozprúdili a roztancovali celú sálu, a aj niektorí čo sedeli na stoličkách na nich naozaj aj tancovali, vďaka ich strhujúcemu vystúpeniu a inteligentnému humoru. Hity ako Šírime mladosť, Ideme vlakom a Je nám teplo! priviedli prítomných doslova do varu a na konci už bolo teplo všetkým. A to nielen fyzicky na tele ale aj na srdci, pretože všetkým spoločne sa podarilo vyzbierať úžasnú sumu 4 836 EUR (Konečná suma).
https://ib.fio.sk/ib/transparent?a=2701585215

Po odovzdaní symbolického šeku nasledovala ešte autogramiáda S Hudbou Vesmírnou. Po nej sa už väčšina prítomných pobrala spokojne domov, no poniektorí ešte ostali debatovať o dojmoch, občerstviť sa v bufete, „dobrej“ čako-kaviarni a o 22.00 si ako bonus na záver mohli pozrieť dokumentárny film „Nesmrteľný les“ z produkcie Arolla film natočený v réžii Erika Baláža.

Benefičné podujatie organizovala miestna občianska iniciatíva Lokca budúcnosti v spolupráci s neziskovou organizáciou Priatelia Lokce, n.o., neziskovým fondom Námestovský anjel, n.f. s podporou Obecného úradu Lokca, miestnych podnikateľov a firiem, a v neposlednom rade tiež mnohých dobrovoľníkov. Všetci účinkujúci vystupovali bez nároku na honorár a 100 % z vyzbieraných finančných darov poputuje prostredníctvom Námestovského anjela rovným dielom na 4 účty 4 rodinám (každá rodina dostala 1209 EUR).

Na záver už len ostáva poslať všetkým zúčastneným a aj tým, ktorí sa podujatia v ten deň nemohli zúčastniť osobne, odkaz: „ĎAKUJEME, ŽE POMÁHATE“. Pomáhajme ale vždy a stále tam, kde je to potrebné, no ak sa všetko podarí ako teraz, tak o rok sa opäť vidíme na 2. benefičnom koncerte „POMÁHAME V LOKCI“.

https://lokcabuducnosti.sk/podporovatelia/

Teraz najčítanejšie

Miroslav Benian

Narodil som sa a 18 rokov žil na sídlisku Medvedzie na Orave. Po ukončení vysokoškolského štúdia a krátkom pracovnom pôsobení v Trnave som sa opäť vrátil na Oravu do Lokce. Vyštudoval som jadrovú energetiku, ale už viac ako 10 rokov sa živím ako prekladateľ technických textov. Som ženatý, mám tri dcéry, chovám jednu mačku, jedného psa a päť sliepok. Som spoluzakladateľ a predseda občianskeho združenia Beskydy bez hraníc, o.z., správca neinvestičného fondu ORAVSKÉ SRDCIA n.f., spoluzakladateľ občianskej iniciatívy Lokca budúcnosti a bol som jeden z organizátorov zhromaždení za Slušné Slovensko v Námestove. V rokoch 2018 - 2020 som bol nezávislým poslanom obecného zastupiteľstva v Lokci.