Denník N

Hlina vzkriesil definitívne svoju stranu, Fico ženie tú svoju do záhuby

Vy už konečne vyhrajte voľby! Znelo mnohokrát z úst Róberta Fica. Vyhrali sme ich. Vyhral zdravý rozum a proeurópske myslenie nad populizmom. Gratulujme si.

Voľby majú hneď viacero víťazov. Samozrejme prvým z nich je koalícia Progresívneho Slovenska a Spolu, ktorá sa vezie na víťaznej vlne prezidentky Čaputovej. Viacerí z nás ale toto víťazstvo očakávalo. Nízka účasť zabezpečila dokonca v celku suverénnu výhru. Táto koalícia teda vyslala dobrý signál pred blížiacimi sa voľbami do parlamentu, kde budú výrazne miešať karty.

Ďalším víťazom je určite Hlinovo KDH. Dneškom zrejme bača z Oravy definitívne porazil starú gardu v štruktúrach KDH a ukázal ako by mala vyzerať moderná konzervatívna strana. Skvelá kandidátka nových tvári dosiahla zaujímavý výsledok a ako mimo parlamentná strana dokázala poraziť aj SaSku. Alojz Hlina má určite dôvod na radosť, pretože týmto volebným výsledkom určite vrátil už definitívne KDH opäť na politickú mapu.

Monika Beňová dnes síce upozorňovala, že aj SMER môže dosiahnuť podobné obrodenie ako KDH, no našťastie to tak nebude. Áno, výrazná obmena by SMERu určite pomohla, no to by musel Róbert Fico zosadnúť zo svojej stoličky. To on našťastie nedokáže a vedie tak svoju stranu na smetisko politických dejín, kde zaslúžene patrí.

Ako „lúzri“ volieb sa ukázali ostatné strany vládnej koalície a s nimi aj hnutie Borisa Kollára. To ukázalo, že je stranou jedného muža a keď nekandiduje on, tak nevolia ani jeho voliči.

Bohužiaľ majú voľby aj ďalšieho víťaza a ním je Milan Mazurek. Človek bez vzdelania, z malého mesta pod Tatrami to z neslávne známeho e-shopu dotiahol do europarlamentu a bude si tam užívať vysoký plat z tej hnusnej špinavej únie, z ktorej by sme mali vystúpiť, teda teraz už nie, teraz ju bude reformovať spolu s ďalším poslancom z ĽSNS. No uvidíme ako to z frakcie nezaradených poslancov títo zástupcovia dokážu.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista, ktorý navštevuje Strednú odbornú školu Svite. Vyslúžil som si prezývku "antifašista", pretože za vyjadrovanie k strane ĽSNS som sa dostal do konfliktu, po ktorom som musel podať trestné oznámenie na jedného zo sympatizantov tejto strany. Mimo toho sa venujem aj organizovaniu kultúrnych podujatí a písaniu blogov o politike.