Denník N

Varíme s Medveďmi – Fazuľa na kyslo

Dnes to bude megajednoduchý recept z kuchyne starých mám. Klasická súčasť jedálneho lístka mnohých slovenských rodín, jedální a vývarovní, ktorá nikdy nesklame.

Na tento recept potrebujeme samozrejme predovšetkým fazuľu a k nej už stačí len kvalitný kyslý cmar, soľ, bobkový list, celé čierne a nové korenie, citrón a cukor (sladidlo).

Fazuľu namočíme a necháme cez noc nabobtnať. Na druhý deň vodu zlejeme, fazuľu prepláchneme, zalejeme čistou vodou, prídáme koreniny a dáme variť.

Keď je fazuľa už skoro mäkká osolíme ju a dovaríme do mäkka.

Pridáme cmar a celé môžeme dochutiť cukrom a citrónovou šťavou. Veľký priatelia zátrepok môžu v cmare, pred vliatím do fazule, rozhabarkovať lyžicu múky. Pre zmenu skúsime použiť aspoň celozrnnú špaldovú. Ale naozaj to ide celkom dobre aj bez nej. Povaríme ešte päť minút a je to hotové.

Neviem ako vy, ale u nás k tomuto musí byť fašírka. Ak pravidelne čítate náš blog viete, že bude z mletého morčacieho mäsa. Mäso na fašírky sme už tu na blogu pripravovali viackrát. Napríklad tu, alebo tu. A napríklad s touto faširkou bude celý recept vegetariánsky.

Fašírky namiesto vyprážania rozložíme na pekáč na papier potretý olejom.

Upečieme v rúre vyhriatej na stoosemdesiat stupňov asi tridsaťpäť až štyridsaťpäť minút.

Výborné sú napríklad aj ako súčasť večere so zeleninovým šalátom.

Tak a jednoduchá večná klasika sa môže podávať spolu so spomienkou na starú mamu.

Dobrú chuť.

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Roman Dulgerov a Danko Beran

Viac rokov sme varili a písali na blogu SME. Dnes sa po období oddychu vraciame na blogy s novými receptami. Asi nám to chýbalo. Najviac sa budeme venovať receptom podla zdravého životného štýlu. Ale z času načas určite zaradíme aj nejaké to obžerstvo.