Denník N

Pozrite si videoklip…spravte lepší, tvorte…

plagátik
plagátik

Pozrite si videoklip, uznajte, že spravíte i lepší…
Tak spravte…
A pošlite na dzungloraj@gmail.com ..
….a možno vyhráte… Čo?
To je prekvapenie….

Bol som odniesť ten námet na reality show či nový formát do RTVS…. Dobrý nápad vo vyspelom svete ocenia a vďaka rešpektu, oceneniu druhých a spolupráci, sú vyspelý svet:-)

My riešime, kto mal ísť kam na pozvanie a oslavu, či je slušné odmietnuť, či treba prijať prvé pozvanie, ktoré príde…a tak…:-)

Teda premýšľal som aj nad tým ako som písal naposledy, na hodnotu „poslušnosť“. Možno tá poslušnosť je dobrá schopnosť. Vycítiť, odkiaľ vietor fúka, vedieť vnímať prostredie, pulz doby… Ak to potom ide do štádia, že počúvam i sám seba a je tam moment, že iný počúva mňa, cíti od mojej strany…odkiaľ ten vietor fúka….

Teda, že nie slepo počúvať príkazy ,strachovať sa o biedny život…vyrábať najviac tých áut..ako Ch. Chaplin vo filme Moderná doba…

Tak dám pár tých videoklipov.

Všetky by mohli byť uvedené na tom youtube, víťazné na nejakom DVD a  prípadne kompilácií RTVS, ktorú som oslovil ako predseda OZ Presadíme na spoluprácu…

A úplne najlepší ako pripojenie k filmu z minulého roka, ktorý sme tiež vytvorili k storočnici mieru (11.11. 1918): „Miesto pre život- 100 rokov.

Oslovil som RTVS, aby to podporili, odvysielali..a môže to potom putovať po festivaloch, hlavne tých ekologických..

V piesni Džungľoraj od Kristíny Prekopovej, ktorá zložila i text i hudbu pre nás (OZ Presadíme), ak si všimnete, hneď prvá sloha znie dosť ekologicky a s riešením na tú klimatickú zmenu.

Kedže mi tento tablet nejak zamŕza, naprie tomu, že som si takto z rána už skoro „uvaril“ mozog, dám tie tri videoklipy:

Prvý využíva jedinečnosť úrovne stavu Dunaja, hraničnú situáciu (keďže udalosťou v októbri na hraniciach s Rakúskom, pri tom vojenskom cintoríne, chceme upozorniť i na „hraničnosť“ situácie (je to moje amatérske video – to oficiálne sa tvorí…, zreje…):

Druhé moje amatérske vide zachytáva zhluk vrán, pred búrkou…je to jeden záber, i tak sa dá tvoriť:

Ide o jedinečnosť každého pohľadu. Uvedomenie si vecí okolo nás, to, čo nás formuje…identita, …dať si pečať charakteru….

 

Preto si myslím, že súťaž, pokus o zápis do Guinnessovej knihy rekordov v počte vytvorených videoklipov na tému identita a scitlivenie, je duplikovateľná v každom regióne a je pozitívna….

A kto už by mal podporovať pôvodnú tvorbu, rozvoj Slovenska, tvorivosť a „rast“ detí, ak nie verejnoprávna televízia (my sme len OZ Presadíme…).

Tretí videoklip, tiež, len inšpirácia, amatérske (nevadí), je vytvorený v spolupráci s „platformou“ Milujeme Petržalku. Sami ľudia, obyvatelia, fotili a zdieľajú na sociálnej sieti fotky. Ich pohľad a príbeh tvorby je jedinečný…

Vďaka:-)

Ono doba sa mení veľmi rýchlo. Technológie a vnímanie kultúry, je veľmi rýchle…Je dobré otvorenosťou prijať to, čo sa núka.

V rádiu, kde sa venujú umeniu, tiež by pomohlo, keby sa otvorili a podnietili i študovaných umelcov, keby sa otvorili, išli von…Teda, filozof študovaný (ako ja), či študovaný sociálny pracovník (tiež ja), ktorý má i voľný čas, ako finančný sprostredkovateľ (sloboda ísť napr v pondelok ráno obeda do RTVS), zvlášť keď má „umelecké sklony“, môže tvoriť kultúru, ovplyvniť spoločnosť, spraviť performance, intervenciu do verejného priestoru…je to vec pohľadu…to chce učiť naša súťaž…

Otvorenosť a charakter…

Viac info na dzungloraj@gmail.com

Oceníme i návrhy na duet, nech to tu žije. Oceníme i remix, tvorbu DJ…Dajte vedieť…:-)

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie