Denník N

Čo sa u zubára nikdy nedozviete…

Už je to takmer rok, čo riešim svoje zuby… A nebyť skúsenosti v Maďarsku, zrejme to celé dopadne veľmi biedne. Napĺňa ma teraz vďačnosť, .. ale moja minulosť bola zložitá…..

Ak by som šla cestou zubného strojčeka = prídem o kopu peňazí. Nebyť pražskej skúsenosti, nebyť internetu a nebyť dobrých ľudí,, ktorí mi v diskusii otvorili oči,..  asi by som dopadla biedne…. Strata financií, k tomu ako bonus vytrhnutie niektorých zdravých zubov, ktoré mi každý v Bratislave odporúčal.

DELETE!

Za ten dlhý čas som sa však veľmi veľa naučila…….

Napríklad taká ústna voda. Nikto Vás nenaučí ako sa starať o zuby. Zubári tvrdia, že veľa záleží na ústnej hygiene, ale je to len polovičná pravda……..

1. Môžte si drhnúť zuby aj 5 krát denne a môžu sa Vám robiť kazy. Tak ako v mojom prípade – môže sa stať, že kazy nie je vidno na povrchu, ale sú hlboko hlboko, ťažko viditeľné. Toto je určitý mechanizmus, ktorý sa často deje. Ak nemáte vnútorne vybudovanú v tele imunitu, môžte si zuby drhnúť aj 10 krát denne. A verte mi, nepomôže Vam ani mýtus a biznis zvaný  DENTÁLNA HYGIENA.. vlastne si tým ešte porušíte zubnú sklovinu, možno poraníte ďasná….

2. Navyše, ak ste dieťa antibiotík ako ja, (fakt som nonstop brala ako dieťa antibiotiká,..) nečakajte zdravé silné zuby. Antibiotiká už popísali mnohé štúdie, hlavne to – čo sa deje potom so zubnou sklovinou…

3. Ak telo nemá vybudovanú svoju imunitu, budete mať stále problém. Raz to budú obličky, inokedy chrípky. A rokmi sa môže stať, že sa to prejaví najskôr na ďasnách a potom kazmi, zápalmi, atď. … Ak nemáte dosť minerálov = budete stále niečo riešiť… Preto neverte ani jednému zubárovi, ktorý tvrdí, .. že kalcium je strata času. Ak toto povie lekár, zrejme nemá dostatok informácií. Iba robí tie svoje zákroky ako na páse a nevzdeláva sa..

Ak by sme nenarazili s mojou láskou na Joela Wallacha a na jeho prípravky, zrejme ťažko by sa moje telo vyrovnalo s tak ťažkými zákrokmi realizovanými v dosť krátkom čase.

Joel Wallach je naozaj výnimočný. Je to: 1.) farmár, ktorý pozná pôdu, rastliny… 2.) má lekárske vzdelanie a 3.) uskutočnil cez 17 000 pitiev, kým zistil to čo zistil. Vyhral mnoho sporov s lekármi. Telo potrebuje 90 minerálov…

Darmo si dávate iba kalcium, keď Vám chýba vanád alebo železo a opačne. Darmo hlcete tony preparátov, keď nemáte v sebe komplex, ktorý by tvoril celok.

A skutočne… za pár mesiacov sme si takto poriešili mnoho patálií. Joel Wallach tvrdí, že len nedostatok kalcia spôsobuje cez 120 rôznych ochorení…. Je to len zlomok z jeho konceptu. Každopádne, bez týchto prelomových informácií by sa mi zrejme úplne rozpadla zubná sklovina. A čo urobí zubár? Vykričí Vás, že si nedrhnete zuby poctivo. A zaiste Vám odporučí zubnú kefku od spoločnosti, s ktorou má jeho klinika kontrakt… Áno, toto je realita!

4.  Odporúčam Vám prípravky Joela Wallacha. Minimálne plantové minerály, kde je základný komplex, ktorý potrebuje každý človek. Pretože chémiu neoklamete. Lepšie kalciá na trhu nie sú. Je to špeciálny recept. Máme dosť podrobne zmapované štúdie Joela Wallacha a sú fakt prelomové. Všetky sú však v angličtine…….

Základné info o Wallachovi pozri tu: JOEL WALLACH

5. Nikto Vás nevzdelá, ako si vyrobiť ústnu vodu. A pritom je to tak jednoduché! Tie komerčné – voľno predajné sú plné alkoholu a chémie.

6. Tu je môj RECEPT…

Základná zložka: propolisová tinktúra + éterické oleje… zapamätajte si: na zuby neexistuje lepší liek ako propolis a klinček….. spomeniem ďalej ale aj iné ingrediencie…..

Do hrnčeka (250 ml) s vodou nakvapkáte 2 kvapky škoricového éterického oleja… pozor, škorica potrebuje vždy riedenie – buď klasický mandľový olej alebo alkohol. Je to zahrievač, a má fakt silu. Prekrvuje pokožku….. rozprúdzuje energiu….

Pridáte 2, 3 – 5 kvapiek klinčekového éterického oleja….(podľa toho ako silné to chcete mať).. klinček je ukľudňujúci a antibakteriálny, anestetikum. Je očisťujúci. Zabudnite na čaje – skrátka čaj je a bude vždy odvar, kým výťažok z éterického oleja má silu… je potentný, je to naozaj silný zázrak prírody… Tragédiou je, že toto zubári skoro vôbec nepoznajú…. Pritom sú to tak jednoduché veci!

Na zjemnenie – tinktúra z kostihoja – 4 – 5 kvapiek…. tak isto môžem spomenúť levanduľový éterický olej… taktiež šalviový éterický olej... levanduľový éterický olej je jeden z mála olejov, ktorý možno aplikovať priamo na kožu…. Ak by ste mali problémi s akýmkoľvek hojením rán – či už ďasien, alebo čohokoľvek iného – určite si spomeňte na levanduľový éterický olej. Na hlboké rany  je ideálnym pomocníkom… taktiež na popáleniny……..

Éterický olej – modrý harmanček .. modrý zázrak, podobne ako levanduľa má zaceľovacie účinky….. je neutrálny. Nezahrieva, nechladí, je všepoužiteľný. Ak máte jazvy po operácii – kokosový olej + modrý éterický olej harmanček bude skvelá kombinácia….

K týmto ingredienciám pridávate propolisovú tinktúru… pár kvapiek, nech sa olejové kvapky éterických olejov rozpustia v alkohole…..

Ešte spomeniem zázračný tee trea oil.. čajovníkový olej… vysoko antibakteriálny…. ak chcete viac očisťovať ako hojiť, stačia 2 kvapky tohto zázraku…..

Ak chcete mätovú príchuť, skúste 1 kvapku mätového éterického oleja….

Toto všetko sa zmieša,… a máte ústnu vodu na dlhý čas…….

Navyše zo zdrojov, ktoré nie sú chemické………

Možnosti je samozrejme viac…

7. Po trhaní zubov som pridávala do ústnej vody éterické oleje – kadidlovník a myrhu. Nie nadarmo sa tieto ingredience spomínajú v biblii pri hojení rán….. Pamätám si, že špeciálne myrhu som používala ako na masáž ďasien…. stačili 2 kvapky a ústa boli úplne čisté a hlavne, rany sa megarýchlo hojili….

8. Ak chcete rany hojiť – musíte použiť oleje so sťahujúcim účinkom. Kostihoj, nechtík, ľubovník, harmanček. Po trhaní zubov som si ústa vyplachovala s čajom z dubovej kôry..……. dobrá je aj breza, jednoducho adstringenty. 

Rastliny s obsahom adstringentných látok Vám budú nápomocné vždy pri hojení rán, práve pre svoje zloženie.  A taktiež sa používajú pri zápalových a vredových ochoreniach tráviaceho traktu, pri otravách alkaloidmi a ťažkými kovmi a pri ochoreniach kože (popáleniny, vredy, ekzémy a dermatitídy).

Patria sem ešte – jelša, vŕba, kuklík mestský..

9. Ak chcete zaháňať bolesť – odporúčam hlavne klinčekový éterický olej …….

Pozor! Nepretierajte si ďasná klinčekovým éterickým olejom pred zubným zákrokom – neguje účinky anestézy………

10. Homeopatia:

Pred akýmikoľvek zubnými zákrokmi Vám radím užiť arnicu.

Arnica montana – tlmí potom bolesť a akékoľvek rany sa lepšie hoja..

Strach – aconitum napelus.. aconitum je skvelým pomocníkom na akekoľvek šoky a traumy…

Bolesť – chamomila vulgaris, hypericum perforatum (účinkuje na nervový systém).. Ak pociťujete bolesť v podobe pulzácie alebo ostrú bolesť – hypericum utlmuje nervový systém. To isté sa týka oleja, ľubovník má upokojujúce účinky ma nervový systém.

Teploty – belladona.. Telo sa často krát vysporiadava po lekárskych zákrokoch teplotou. Ak sa Vám to deje, je to znak, že Vaše telo bojuje. Skúste vtedy belladonu…

Pri homeopatikách vždy začnite s riedením 30… až pri silnej bolesti siahajte na riedenie 200.

11.  Výborný je aj olej na zuby – zubný olej zo 7 bylín – Aromaterapie Karel Hádek..

12. Esenciálny olej značky Bevit – č. 21, namočiť si v ňom zubnú kefku a tak na ňu dať pastu..

13. Vždy keď idem spať, pretieram si ďasná propolisovou tinktúrou, pár kvapiek do dlane a prstom si prejdete po ďasnách z vonkajšej strany aj z vnútornej strany… to zmiešate so slinami a trochu prepláchnete vodou ak máte pocit, že to bolo príliš silné…. propolis je naozajstný zázrak. Základný prípravok pre zdravé a silné ďasná a zuby……. niekedy ho miešam s tea tree oil… 

14. Roztok na ďasná Kernosan.. vynikajúca zmes bylín…

15. Netreba zabúdať ani na koloidné striebro.… všepoužiteľné…

16. A asi posledné, čo mi napadá – maličká tinktúra z konope na herpesy, atď…  taktiež na večernú masáž ďasien ako stvorené…. a aj do ústnej vody….

17. A predsa som na niečo podstatné zabudla – vajíčkové škrupiny… sú obrovským zdrojom kalcia.. Povariť ich v horúcej vode s troškou soli alebo citrónovej šťavy.. vysušiť ich a rozomlieť na múčku… to potom môžte pridávať k zubnej paste. Či už s kvapkou klinčekového éterického oleja alebo bez neho… či už rozrobený vo vode alebo s kvapkou propolisu… možnosti je tu opäť veľa….

18. A ešte mi napadá – výrobky z Mastichy. Tie dokonalo spevňujú zubnú sklovinu. Či uz túto živicu budete žuť vo forme žuvačky alebo budete používať zubnú pastu z tejto živice – zaiste pocítite čistejšie ďasná a celkovo aj lepší pocit v ústach už za pár dní… Apropo.. masticha je dobrá očista aj na vnútorné orgány – pečeň, žalúdok, atď. … a z času na čas po nej siahnite.

19. Na záver Vám dám inšpiráciu na moje top pasty. Aj keď pasta moc neovplyvňuje stav zubnej skloviny, sú horšie ale aj lepšie pasty. Ja ich striedam.  Ešte zdôraznim, že každému robí dobre niečo iné. Lebo niekto potrebuje spevňovať sklovinu a iný zas riešiť skôr ďasná….  Ale jedno aj tak súvisí s druhým.. Takže poďme na to! Tu sú moje TOPky:

– biomineral dent – pasta s bunkovými soľami, kokosovým olejom.. k tejto paste sa stále vraciam..

– liquid calcium – Tian De: príjemná gelová svieža pasta, ktorá obsahuje kalcium….

pasta z mastichy – dáva pocit čistoty v ústach a výborne bieli zuby..

– twin lotus – active charcoal toothpaste – pasta s čierným uhlím: výborne čistí zubnú sklovinu ako všetky výrobky s čiernym uhlím…

20. Bylinný olej Tarika – ayurvedský produkt….

 

Celkom praktické je a to hlavne večer – vyplachovanie úst sezamovým či tekvicovým olejom… olej miesite v ústach aspoň minútu. Vydržte to mať v ústach čo najdlhšie. Oplatí sa. Odstraňuje baktérie, očisťuje..

21. Kapustný list – prikladá sa často na opuchnuté líca. Kapusta ako zelenina, ktorá rastie v zemi vraj má schopnosť skľudniť zápal…. Má zemskú energiu ako všetky koreňové zeleniny, takže čosi na tom bude…. Keď som bola malá, babka prikladala na opuchy mastnú slaninu alebo cibuľu. Rady starých mám sú tie najlepšie! (-:

Za celý ten celý čas čo riešim zuby – som nepoužila analgetiká. Už niekoľko rokov fungujem bez liekov, som navyše na mnohé alergická. Ak používate denne éterické oleje – to je naozaj silná prírodná medicína.

Jediný krát som lieky užila pri implantácii zubov……

A nedopadlo to dobre.. Mala som v noci z nich halucinácie. Psycho! Kombinácia anestézy s týmito preparátmi mi spôsobila paseku. A nebola nutná! Po operácii som mala len menšiu bolesť, ktorá bola znesiteľná. Vyspala som sa z nej a na druhý deň som bola fit.

Ale tento zákrok bol urobený naozaj vysoko sterilne a profesionálne. Preto som analgetiká ani nepotrebovala. Samozrejme – lekári Vám to „pre istotu“ dajú. Ďasná však boli krásne zašité a za hodinku som mala po zákroku…….

Spánok  je tiež veľmi liečivý……..

Dnes je už skoro rok od mojej nočnej mory, ktorú som prežila v Bratislave…….

Ak by som nebádala, neviem ako by to dopadlo………

Dnes preto chcem povzbudiť mnoho ľudí, ktorí riešia čosi podobné ako ja………

Pred rokom……..

Ma hnala bolesť.. zle vyčistené zubné kanáliky mi nedali spať…. pokazené Vianoce….. migrény………..

Pátranie….

Čechy….

Maďarsko….

Písanie sťažností…………

Dnes zásluhou maďarských lekárov netrpím silnými migrénami a mám zuby v poriadku……

Je 11. jún 19.. niekoľko mesiacov po mnohých zákrokoch……. o týždeň finišujeme so zákrokmi………

Cítim úľavu………..

Vďačnosť……….

Do Maďarska chodím k mojej zubárke ako „na príjemné čajové posedenie“………..

Ostala len horká spomienka na katastrofálne služby za západné ceny……… spomienka na bezmocnosť a frustráciu…

Inšpirovaná vďačnosťou a aj svojou skúsenosťou – píšem tento blog pre Vás všetkých, ktorí neviete ako ďalej………..

Trvalo mi dlho, kým som zozbierala mnoho informácií…. bohužiaľ na vlastných omyloch……. a ako to už býva – na vlastnej bolesti……..

Nech už použijete akýkoľvek z týchto spomenutých prípravkov – určite Vám budú nápomocné. Nielen pri problémoch, ale aj celkovo na každodennú starostlivosť..

Snáď tieto informácie prídu niekomu vhod a nájde ich vtedy, keď to bude potrebovať………

Majte sa a opatrujte sa (-:

Nezabudnite: vždy je nádej na zmenu, všetko sa dá vyriešiť… aj keď sa to tak často nezdá…… len musíme byť trpezlivými bytosťami, často zariskovať a úplne zmeniť smer…. Teraz to už viem.. Z tohoto bolestivého obdobia pochádza naša pieseň Luna…. tu je:

♡S láskou♡

☆Večná mimozemšťanka Kity☆

 

Teraz najčítanejšie

Katarína Lorenčíková

Majka z Gurunu, večná ufónica... hľadačka pokladov v nevšedných všednostiach... Skladateľka, hudobníčka, textárka, speváčka, cirkušantka života.. Človek... Našu music nájdeš na www.zabiepierko.com O mne? Dočítaš sa viac na mojom webe: www.vwala.sk Život je ako tanec! Namaľuj si svoj obraz života.. namaľuj si sny..... Vesmír nie je až taký krutý, aby všetkým splnil ich priania (-: