Denník N

Žena, ktorá mi ukázala pravdu

Niektorých ľudí stretneme iba na chvíľu, aby v našom živote splnili konkrétnu úlohu. Ona bola jedna z nich…

Presne si pamätám, kedy som ťa prvýkrát stretla. Prišla si za mnou s akousi otázkou. Tvoja energia bola neuchopiteľná a pripomínala rozbúrený oceán. Vôbec si ma nepoznala, no napriek tomu si sa ku mne správala ako ku kamarátke, ako k osobe, ktorú poznáš už roky. Ani som si to v tej chvíli neuvedomila. A ani potom, keď sme sa stretli druhýkrát. Vnímala som len to, že si úplne iná ako ostatní. A že by som chcela byť aspoň trochu ako ty. Taká slobodná, nespútaná a zaujímavo krásna.

Plynuli mesiace, týždne, dni a my sme sa len občas pozdravili na chodbe. Aj som zabudla, že existuješ. No, potom prišiel deň, kedy sa naše cesty znova preplietli. Ako som sedela vedľa teba a hľadela ti do tváre, pocítila som čosi zvláštne. Čosi, čo som predtým pri žiadnej žene necítila. Jednoducho som z celého srdca chcela byť tvojou súčasťou a zdieľať s tebou život po všetkých stránkach. Prišlo to tak zrazu a nečakane, ja som si však bola istá a vôbec som sa nebála. Zamilovala som sa do tvojich očí, hlasu, smiechu, tela, vlasov, správania. Dokázala by som obhájiť každý tvoj nedostatok a vykresliť ho ako výnimočnú vlastnosť. Bez premýšľania o následkoch som ti dala celé svoje srdce.

Keď si ma počas rozhovoru z ničoho nič chytila kamarátsky za rameno, prešla mnou taká vlna energie, že si to ani nevieš predstaviť. Mala som ju v sebe ešte niekoľko dní potom. Každý deň som si želala, aby som ťa aspoň na chvíľu zahliadla. Navrávala som si, že to možno cítiš rovnako a nechcela som si pripustiť, že by to mohlo byť inak. Veď, kto by chcel?

Dnes už viem, že som postupovala nesprávne a hlúpym tlačením na pílu všetko pokazila. Tak veľmi som ťa chcela celú, až som napokon nezískala nič. Ani tvoje priateľstvo. Všetka moja snaha sa zrazu rozpadla na márne kúsky, spolu so vzdušnými zámkami, ktoré som si v zamilovanom ošiale postavila. Som však bohatšia hneď o niekoľko lekcií.

V prvom rade ti ďakujem, že si mi ukázala jednu zo stránok mojej osobnosti, ktoré som doteraz nepoznala a nezažila. Vďaka tebe som pochopila, že svoju lásku nemusím obmedzovať iba na opačné pohlavie. Možno už nikdy nestretnem ženu, ktorá obráti môj život hore nohami, tak ako ty, ale aspoň viem, že je to možné.

Ďakujem ti aj za to, že si mi ukázala, kam nechcem patriť a akými ľuďmi sa nechcem obklopovať. Bez teba by som zostala stáť na mieste a nepohla sa ďalej. Otvorila si mi oči i nový životný smer. A naučila si ma aj to, že nič netreba unáhliť, ani pravdu. Pretože aj tá musí dozrieť.

Teraz najčítanejšie

Lucia Horváthová

Som vyštudovaná novinárka, tak trochu znechutená falšou, ktorá tu vládne. Stále však milujem život, filmy, cvičenie, zvieratá a medziľudské vzťahy. Moje články vám ukážu bežné veci z iného pohľadu...